» Blog » Ocean na końcu drogi - Neil Gaiman
03-05-2022 16:27

Ocean na końcu drogi - Neil Gaiman

W działach: książki | Odsłony: 105

Halo, halo! Czy mamy na pokładzie wielbicieli Neila Gaimana?

 

 

 

 

  Gaiman to dość wszechstronny twórca, przez wielu uważany za jednego z najwybitniejszych żyjących autorów fantastyki. Pisarz z wielką renomą, a ja zabrałem się po raz pierwszy za jego twórczość dopiero w tym roku : o. Muszę jednakże przyznać, że usłyszałem o nim już ładnych parę lat temu, za sprawą serialu Amerykańscy Bogowie. Jego nazwisko ciągle gdzieś się pojawiało na przeglądanych przeze mnie forach, ale jakoś nie było okazji, żeby poznać jego twórczość lepiej. No ale wreszcie znalazłem trochę czasu dla Neila i wybór padł na Nigdziebądź. Niestety trochę się wówczas zawiodłem. Miałem wielkie oczekiwania, które nie do końca się spełniły.

    Mimo to postanowiłem kilka dni temu sięgnąć po "Ocean", gdyż poszukiwałem akurat czegoś krótkiego, niezobowiązującego, w sam raz na jeden wieczór. No i w tym przypadku zaskoczyło! Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron, a stan ten trwał aż do samego końca. Ocean na końcu drogi to bardzo dobrze skonstruowana historia. Nie przeszkadzał mi nawet fakt, że główny bohater w trakcie swojej "przygody" miał zaledwie 7 lat. Powieść nie staje się przez to infantylna czy młodzieżowa. Autor dostarcza czytelnikowi dobry kawał fantasy i interesującą fabułę, a dzieje się to za sprawą tajemniczej rodziny Hempstock. W pewnych momentach pojawia się też nieco grozy oraz brutalności. Jakby tego było mało, Gaiman wplata w to wszystko jeszcze emocjonalne, poruszające wątki związane ze zwykłym, przyziemnym życiem, i to wszystko na niecałych 200 stronach! Mieszanka ta bardzo przypadła mi do gustu :).

   Podsumowując, cieszę się, że nie przekreśliłem Gaimana, ponieważ zaimponował mi Oceanem na końcu drogi. No cóż, pozostało chyba zdecydować, po którą książkę autora mam teraz sięgnąć :D. Wracając więc do mojego pytania ze wstępu, czy są tu jacyś miłośnicy wspomnianego autora, którzy mogliby polecić mi coś spod jego pióra?

2
Notka polecana przez: Exar, Kaworu92
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Koralina bardzo mi się podobała :3

04-05-2022 13:06
jaworock
   
Ocena:
0
@Kaworu kiedyś urywek w tv oglądałem, ale nic już nie pamiętam z filmu, oprócz faktu, że był creepy. Może w takim razie sięgnę po książkę:D
04-05-2022 14:36
Kaworu92
   
Ocena:
+1

No, fajna była, serio ;-)

05-05-2022 11:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.