string(15) ""
» Blog » Obróć hejting na swoją korzyść.
09-08-2014 22:10

Obróć hejting na swoją korzyść.

W działach: literatura | Odsłony: 762

Obróć hejting na swoją korzyść.

Jak zrobić, część 2: obrócić hejting na swoją korzyść.

(Poprzedni tekst tutaj)

            Jako autor prawdopodobnie spotkasz się z tzw. hejtingiem. Tak jak poprzednio, będę mówił o pisaniu powieści, ale myślę, że moje spostrzeżenia można przenieść i na inne dziedziny. Czym jest hejting? Szkoda czasu na przytaczanie definicji - umówmy się, że rozmawiamy o złośliwej krytyce. Krytyce, której głównym przesłaniem jest: „jesteś beznadziejny i twój tekst też jest beznadziejny”. Krytyce, która niesie ze sobą bardzo niewiele informacji zwrotnej dla Ciebie. Niesie tylko sporą dawkę przykrości. Sądzę, że się rozumiemy.

Uważam, że dzięki odrobinie świadomości można sobie z hejtingiem poradzić – mało tego – możesz spróbować wyciągnąć z niego korzyści.

Zapraszam do dalszej lektury na fanpage'u.

2
Notka polecana przez: nerv0, Nuriel
Poleć innym tę notkę

Komentarze


gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Nie rozwijam najczęściej uzasadnień banów, w nadziei że zarówno sam zainteresowani, jak i inni świadomi sprawy użytkownicy zdają sobie sprawę z kontekstu i źródeł decyzji. Tym razem jednak rozwinę, dla zamknięcia sprawy.

Hangman został zbanowany za wybitnie chamskie i obraźliwe komentarze pod adresem innych użytkowników serwisu. Nie będę oczywiście tych komentarzy przytaczał, ale były poniżej wszelkiego poziomu.

Wybacz, ale potem dostałem żądanie pisania z odpwiedniego maila nawet do niego, bo mi zagroził, że już na ten z którego pisałem odpisywał nie będzie.

Przyjęliśmy zasadę, że na temat decyzji administracyjnych drogą mailową dyskutujemy z użytkownikami wyłącznie przy użyciu ich adresów rejestracyjnych w serwisie. To jedyna opcja zapewniająca autentyfikację rozmówcy. Dlatego też poinformowałem Hangmana, że jeśli chce kontynuować rozmowę, proszę o napisanie z adresu, którego użył przy rejestracji konta.

Natomiast za obraźliwe wypowiedzi w powyższych komentarzach nakładam kolejnego bana. Tym razem na tydzień.

10-08-2014 18:46
Nuriel
   
Ocena:
+1

Hangman został zbanowany za wybitnie chamskie i obraźliwe komentarze pod adresem innych użytkowników serwisu. Nie będę oczywiście tych komentarzy przytaczał, ale były poniżej wszelkiego poziomu.

Szkoda. Uważam, że warto byłoby coś takiego upubliczniać, chociażby dla celów wychowawczych. 

Natomiast za obraźliwe wypowiedzi w powyższych komentarzach nakładam kolejnego bana. Tym razem na tydzień.

Na tydzień? Miejcie litość, dajcie na pięć, będzie porcja lolcontentu na weekend. 

A sama notka bardzo ciekawa. 

10-08-2014 18:50
Malaggar
   
Ocena:
0

gowerowi polecam to samo, co Hangmanowi.

10-08-2014 18:59
Torgradczyk
   
Ocena:
0

@ Hangman - mając na myśli "swoje podwórko", mam na myśli swój tekst, swoją publikację, niekoniecznie swoje forum, na którym możesz skasować czyjeś nieprzychylne posty (natomiast rozumiem, że rozpatrujesz mój tekst w kontekście swojego niedawnego starcia w innym temacie - w ten spór wolę nie wnikać).
Wyobraź sobie, że opublikowałeś tekst i ktoś Cię hejtuje. Skasujesz hejt na swoim koncie. Czy coś Ci to daje? Nic. Hejter shejtuje Cię na swoim i jeszcze napisze, że bezczelnie kasujesz jego komentarze. Nic się nie dzieje, jeśli hejter nie jest zbyt znany, ale jeśli jest, ludzie podchwytują jego opinię i Twój tekst umiera świeżo po narodzeniu. Zostaje mu przypięta łatka beznadziejnego. Ludzie śmieją się z Twojego tekstu, zanim go przeczytają. Mój tekst jest o tym, jak temu przeciwdziałać, a nawet zyskać na popularności tego hejtera. I w tym kontekście, uważam, że mój tekst może się przydać. Skasowanie czyjegoś komentarza niewiele tak naprawdę daje - hejter wyżyje się na Tobie gdzieś indziej.

11-08-2014 22:44
Agrafka
   
Ocena:
0
Gower, szalejesz.
11-08-2014 22:58
Malaggar
   
Ocena:
0

Kiedy głowa łysieje wtedy... szaleje.

11-08-2014 23:11
Kumo
   
Ocena:
+3

Proponuję, żeby w takich wypadkach (recydywy i biadolenia nad krzywdą poniesioną ze strony moderacji) udostępniać treści, za które ktoś dostał bana. Wtedy wiadomo konkretnie, o co chodzi i wszyscy mogą ocenić, czy ban był bezpodstawny, czy nie. I mogą szczerze skrytykować zarówno zbanowanego, jak i moderację.

12-08-2014 10:53
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
+1
@Kumo
Kopiowanie obraźliwych treści szkodzi przede wszystkim osobom w nich obrażanym (nawet jeśli usunie się personalia, często wiadomo, o kogo chodzi). A to je chcemy przede wszystkim chronić i dlatego nie będziemy obraźliwych wypowiedzi kopiować. Niektóre jednak wciąż wiszą w ukrytych notkach, można poszukać.

Poza tym Polter nie jest i nigdy nie był realizacją mechanizmów demokracji. Dlatego decyzje administracyjne nie potrzebują oceniania swojej sensowności. Ich celem jest właśnie możliwie szybkie wrócenie do merytorycznych dyskusji bez angażowania społeczności w zachowanie osób tę dyskusję utrudniających.
12-08-2014 12:55
Agrafka
   
Ocena:
0

Krótko mówiąc - nie musimy kupować popcornu.

12-08-2014 21:25
Malaggar
   
Ocena:
+2

Dlatego decyzje administracyjne nie potrzebują oceniania swojej sensowności.

Perełka intelektualna na medal - gowerze, nie jesteś przypadkiem feministą?

12-08-2014 21:35
Gawk
   
Ocena:
+2

Poza tym Polter nie jest i nigdy nie był realizacją mechanizmów demokracji.

Ja to mówiłem już dawno temu, za co dostałem bana. Miło nam, że zdecydowałeś się przedstawić rzecz w jej prawdziwej formie, towarzyszu.

12-08-2014 22:08
Gawk
   
Ocena:
0

Kopiowanie obraźliwych treści szkodzi przede wszystkim osobom w nich obrażanym

Raczej tym, którzy je kopiują, bo za to dostają bana.

Poza tym każda myśląca osoba wie, że słowa i czyny świadczą o ich autorach, nie o przedmiocie do którego się odnoszą.

12-08-2014 22:13
Malaggar
   
Ocena:
+3

Gower, a można mówić do użytkowniczek "dziewczynko"? Bo nie wiem, czy mogę u repkowej tak napisać...

12-08-2014 22:25
Gawk
   
Ocena:
0

Możesz. Pod warunkiem, że odnosisz to określenie do treści utworów Michaela Jacksona.

12-08-2014 22:35
gower
   
Ocena:
0

Gower, a można mówić do użytkowniczek "dziewczynko"? Bo nie wiem, czy mogę u repkowej tak napisać...

Nie, nie można, to protekcjonalne i obraźliwe. Dlatego też natychmiast zareagowałem na Twoje zgłoszenie.

13-08-2014 14:19
Agrafka
   
Ocena:
+1
Gower, mój rycerzu :)
13-08-2014 14:27
Gawk
   
Ocena:
0

A mozna kogoś nazywać czarodziejem?

13-08-2014 14:42
Agrafka
   
Ocena:
0

Dlatego też natychmiast zareagowałem na Twoje zgłoszenie.

Chyba za wcześnie podziękowałam. W jaki sposób zareagowałeś gower? Bo komentarz w którym Piccolo nazywa mnie dziewczynką nadal wisi.

13-08-2014 16:16
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Zastosowane środki są sprawą między administracją a ukaranym. Nie ingerujemy oczywiście w komentarze pod blogami.

13-08-2014 17:34
Agrafka
   
Ocena:
0

Jak to nie ingerujecie? Czyli mimo obraźliwych i dyskryminujących komentarzy pozwalacie żeby wisiały nadal? Nawet nie ukrywacie notki ani nie każecie edytować komentarza? Nie ma takiej informacji, więc nie został zbanowany. Więc "sprawa między wami" wygląda jakby nie poniósł żadnych konsekwencji swojego "wybitnie chamskiego i obraźliwego komentarza". W przeciwieństwie do Hangmana czy Malaggara, którzy za to samo dostali bana. Mógłbyś proszę to wyjaśnić? Czy chodzi o to, że tu osobą obrażaną jest kobieta, i dlatego nie stanowi to równorzędnego wykroczenia?

13-08-2014 17:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.