» Blog » Obrazek do 5e SRD PL? xD
29-01-2023 16:18

Obrazek do 5e SRD PL? xD

W działach: Polter, tłumaczenia, RPG | Odsłony: 89

Hej :D

Paczajcie co zrobiłem :D

Ładne? UwU Smok dostępny na public domain, dorobiłem tylko napis tak o w GIMP-ie, myślę, że fajnie by wyglądało na stronie głównej ewentualnego SRD/Wiki? :D

EDIT: Ponoć odkąd D&D jest na CC, można pisać "D&D" a nie trzeba koniecznie "5e"? :-P

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Radnon
   
Ocena:
0

Na CC jest SRD, a nie D&D jako takie - sama nazwa systemu dalej jest zastrzeżona. Zresztą na pierwszej stronie pliku masz takie zdanie:

Please do not include any other attribution regarding Wizards other than that provided above. You may, however, include a statement on your work that it is “compatible with fifth edition” or “5E compatible.”

30-01-2023 12:53
Kaworu92
   
Ocena:
+1

Słowo "please" sugeruje, że to tylko... no cóż, sugestia? ;-) Znaczy, jeśli system jest na CC, to raczej (chyba?) nie mogą zastrzec nazwy systemu? :-P Znaczy, licencja CC tego nie uznaje, chyba, że olicencjonowali SRD jako "5E"? xD

Ale nie jestem w 100% pewien, musiałbym poczytać opinię jakiegoś prawnika? :-P 

EDIT:

Tu piszą ciekawe rzeczy

The new Creative Commons license tries to discourage you from referring to D&D by name, but these are suggestions and not requirements:

That last sentence is trying to discourage people from exercising their rights to indicate compatibility, but they can't prohibit you from indicating such compatibility through the CC license.

30-01-2023 14:23
Radnon
   
Ocena:
0

Ciekawe rozważania i rzeczywiście możesz mieć rację. Mój pierwotny pogląd nieco to zrewidowało i nie czuję się teraz kompetentny do wygłaszania definitywnych sądów.

31-01-2023 12:42
Kaworu92
   
Ocena:
0

Ja w sumie też... Ale jestem pewien, że za jakiś czas jakiś prawnik fandomowy coś w temacie napisze :-P ;-) Pewnie po angielsku, ale żaden problem ;-)

31-01-2023 18:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.