Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » O pewnym projekcie
12-02-2014 15:39

O pewnym projekcie

Odsłony: 194

Na wstępie chciałem przywitać wszystkich polterowiczów.

Przesiaduję tu już jakiś czas, jednak do tej pory nie udzielałem się zbytnio na forum. Zamiast tego czytałem około erpegowe artykuły, posty ludzi z forum, w poszukiwaniu inspiracji na sesje. Potem jak chyba u każdego mistrza gry w głowie wykluł się plan napisania autorki. Plan kiełkował przez jakiś czas, zmieniając koncepcje, światy, mechaniki. W chwilach zwątpienia kasowałem materiały, by zacząć wszystko od nowa. Po milionach prób zaparłem się w sobie. Trzy ostatnie lata przeleciały nad jednym projektem. Oczywiście w rozmaitych formach. Nazwaliśmy go ze znajomym Duch w maszynie. Nazwa pozostała niezmienna. Postawiliśmy na ostry steampunk z domieszką horroru i postapo. Do tej pory trzymamy się tego tematu. Wszystko inne, z rozbudowaną mechaniką na czele, ewoluowało, z wielkich planów zeszliśmy trochę do realiów polskiej sceny rpg. Z racji mniejszej ilości czasu niż w wieku nastu lat postawiliśmy na krótką formę. Nie powiem, w ciągu ostatnich miesięcy naszło mnie parę razy żeby zmienić konwencję. Wtedy do akcji wkraczał kumpel, naciskając, żeby w końcu coś domknąć. Dziś mogę dumnie stwierdzić, że Duch w maszynie jest prawie gotowy. Mało tego, jesteśmy z dzieła zadowoleni. Uważamy że w tym momencie wymaga on poprawek, ale blog ten powstaje po to, by zaprezentować wam to co udało się nam spłodzić. Mówiąc nam mam na myśli nie tylko tego kumpla. Ale wszystkie osoby, które kiedykolwiek miały do czynienia z systemem, lub z moimi wariactwami podczas jego tworzenia.

Na koniec notki parę zdań na temat mojego "dziecka".

Duch w maszynie to narracyjna gra fabularna w klimacie steampunk. Gra stawia na odgrywnie postaci, a mechanika systemu maksymalnie wspiera taki styl rozgrywki. Oddajemy wam do prowadzenia konkretne postaci, umożliwiamy graczom wpływanie na fabułę za pomocą konkretnych narzędzi. Duch w maszynie uzależnia, świat pełen jest zagadek które możecie odkryć i historii, które trzeba dokończyć.

2
Notka polecana przez: Aesandill, WekT
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Petra Bootmann
   
Ocena:
+2

jakiś link?

12-02-2014 15:41
jakkubus
   
Ocena:
0

Nowa autorka na Horyzoncie?

12-02-2014 15:50
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

To na RNI 3?

12-02-2014 15:51
laserholokaust
   
Ocena:
0

Link będzie, ale najpierw mam zamiar podsycić troszkę apetyt fragmentami podręcznika.
Dosłownie tak, nowa autorka na horyzoncie, w planach ładnie złożony pdf. Czy na RNI? Bardzo możliwe, o ile coś przytniemy, bo mam trochę ponad dopuszczalną ilość znaków.

12-02-2014 16:13
jakkubus
   
Ocena:
0

Byle tylko nie okazała się kolejnym Horyzontem. :P

12-02-2014 16:26
WekT
   
Ocena:
0

najpierw powiedz kim się gra ;) a poza tym cóż kibicuję ;)

12-02-2014 16:28
laserholokaust
   
Ocena:
0

Bez obaw, tak jak mówiłem, system czeka tylko na parę szlifów i będzie gotowy żeby zaprezentować go szerszemu gronu odbiorców. Wiktor WekT pomysł może ciut kontrowersyjny, ale gra się konkretnymi postaciami, opisanymi w podręczniku. Są one w pewnym stopniu modyfikowalne, mają jednak swój zarys historii, styl rozwiązywania problemów, oraz charakterystyczne cechy do odgrywania. Umiejki wybiera się samodzielnie. Wychodzi to dobrze, w ramach rekompensaty gracze dostali mozliwosc wplywania na motywy na sesji, oraz narracje w okreslonych sytuacjach.

12-02-2014 16:34
laserholokaust
    Pytanko
Ocena:
0

Widząc jakikolwiek odzew i zainteresowanie, chciałem się was zapytać. Jaki element systemu interesowałby was najbardziej? Będzie to temat następnej notki, w której umieszczę chciany przez szacowne grono  fragment z rozwinięciem, dlaczego tak a nie inaczej.

12-02-2014 16:38
~KolencjuszPipałcjusz

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wykryto zagrożenie - też czujecie ten dziwny zapaszek indiasa?
12-02-2014 16:39
sil
   
Ocena:
+3

No to chętnie przeczytałbym 3x3:

1 - jakie trzy gry fabularne są najmocniejszą inspiracją Ducha (i ewentualnie w jakich aspektach)

2 - jakie trzy inne teksty kultury jak wyżej

3 - czy w grze: będą gobliny, będzie można zagrać Jedi, po co miałoby się w nią grać, skoro jest Warhammer?

12-02-2014 17:38
jakkubus
   
Ocena:
+1

A ja zapytam: co jest w Duchu w Maszynie wyjątkowego? Dlaczego i jak miałby mnie lub kogokolwiek innego zainteresować?

12-02-2014 19:36
WekT
   
Ocena:
0

Ja bym poprosił to co koledzy wyżej oraz tak tekst mniej więcej na stronę przedstawiający ideę systemu.

I jedno zdanie sprzedające grę ;)

13-02-2014 09:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.