string(15) ""
» Blog » O konkursie D&D słów kilka
29-11-2013 22:26

O konkursie D&D słów kilka

W działach: Wieści | Odsłony: 417

O konkursie D&D słów kilka

Termin nadsyłania prac na Wyzwanie upływa za miesiąc, 29 XII 2013, więc przypominam i zapraszam do udziału. Jak uchował się ktoś, kto jeszcze o konkursie nie słyszał, to tutaj są zasady z informacją o nagrodach, a tu można o jurorach poczytać. Tak, jestem w jury, co pewnie jednych cieszy, drugich martwi, ale pamiętajcie — jest nas w nim pięciu, wszyscy potrafimy mieć własne zdanie, więc choć wymienimy się uwagami, preferencje poszczególnych z nas nie powinny przeważać w ocenie końcowej.

Czym się różni ten konkurs od organizowanych wcześniej przez Polter?

  • nagrodami: nie będzie polterpunktów, Polter daje zwycięzcom książki. Będą natomiast PDFy Głębi Przestrzeni i bon sklepu internetowego Ragana (pozwalający kupić np. podręcznik do RPG)
  • skalą publikacji: prace nie tylko pojawią się na Polterze, Abasz'Har i stronie konkurs, ale też wyjdą drukiem, nakładem Kuźni Gier. Czyja praca zostanie wydana, ten dostanie gratyfikację, a w rękach będzie mógł trzymać antologię ze swoim wyzwaniem.
  • sposobem oceniania: nie ma plebiscytu, jest klasyczne jury i ponad pół wieku doświadczenia z 3ed D&D (choć rozbite na pięciu jurorów)
  • nagłośnieniem: konkurs jest ogłoszony w większości miejsc, gdzie DeDekowcy w internecie mogą się kręcić. Jest z kim rywalizować.

Dla startujących jest pewien plus: epopeja niepotrzebna, starczy opisać jedno wyzwanie. Mając pomysł i lekkie pióro, można i w jeden dzień się wyrobić. Może starczy sięgnąć po koncept, który kilka lat temu tak dobrze wypadł na Waszej sesji?

Wiem, że na Polterze są osoby, które 3ed DeDeków znają, miłośnicy Pathfindera też sobie zapewne poradzą, jeśli sięgną po SRD 3.5. Szczerze zachęcam do udziału i rzucam Wam rękawicę. Podejmiecie wyzwanie?

Zaznaczam, że ta notka jest nieoficjalna i niewiążąca, w przeciwieństwie do informacji na stronie konkursu.

Komentarze


Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+2
Napisalbym, ale zniecheca mnie postac jednego jurora
30-11-2013 09:11
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

Napisałbym, ale mój pomysł gryzie się z zasadami konkursu :(

30-11-2013 09:29
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Napisałbym, ale nie lubię retromechanik

30-11-2013 11:15
Kamulec
   
Ocena:
0

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.