Nowy wspaniały świat

Artykuły

Nowy wspaniały świat - Aldous Huxley

Nowy wspaniały świat - Aldous Huxley

Świat spełnianych proroctw

28-12-2010 16:46 | Rafał 'Capricornus' Śliwiak | Komentarze: 4
Nowy wspaniały świat Huxleya powszechnie uważany jest za jedną z dwóch – obok Roku 1984 Orwella – najwybitniejszych dwudziestowiecznych antyutopii. Wkład tego dzieła w literaturę i inne dziedziny światowej kultury jest często podkreślany, a przez blisko osiemdziesiąt lat, które upłynęły...
Nowy Wspaniały Świat

Nowy Wspaniały Świat

Pora na nowe cuda świata?

10-05-2020 15:32 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Gier planszowych i karcianych o budowaniu państw czy – szerzej patrząc – o rozwoju cywilizacji było co nie miara. A jednak powstają kolejne i – co zaskakujące – autorzy nadal znajdują sposoby na przekucie pomysłów w atrakcyjny produkt końcowy. Tym razem na jakże orygina...

Noty

Nowy wspaniały świat

23-05-2010 21:26 | Komentarze: 2
Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W ...

Nowy wspaniały świat

05-07-2014 14:45 | Komentarze: 0
Jest rok 2541. Uszczęśliwiona i absolutnie zorganizowana społeczność Ziemskiego raju raduje się prostymi, by nie rzec: prymitywnymi, przyjemnościami - nie dostrzegając kosztów nowego, „wspaniałego” ładu. Ale zawsze znajdą się tacy, którzy je dostrzegą. I poniosą ofiarę.
...

Nowy Wspaniały Świat: Wojna albo pokój

15-04-2020 21:53 | Komentarze: 0
To rozszerzenie pozwala spojrzeć na Nowy Wspaniały Świat z zupełnie innej perspektywy!

Zmieniaj zasady rozgrywki wraz z każdą kolejną misją kampanii. W zależności od rozkładu sił, poprowadź losy świata w stronę pokoju albo wojny.
 

Nowy Wspaniały Świat

15-04-2020 21:46 | Komentarze: 0
Zostań władcą międzynarodowego imperium. Produkuj surowce, wznoś majestatyczne konstrukcje i rozwijaj nowoczesne technologie.
W tej grze czeka na ciebie niesamowity, dystopijny klimat oraz innowacyjna mechanika. Z każdą kolejną kartą będziesz musiał podejmować coraz trudniejsze decyzje. Ty ustalasz, w którym kierunku chcesz rozwinąć gospodarkę.

Czy poprowadzisz swoje imperium do zwycięstwa?

Wieści

Nowy wspaniały świat - recenzja

Nowy wspaniały świat - recenzja

28-12-2010 16:50 | Tomasz 'Asthariel' Lisek
"Może to, że zawarte w powieści proroctwa spełniają się na naszych oczach. Wiele z elementów wykreowanego przez Huxleya świata funkcjonuje w najlepsze, większość z opisywanych przez niego technologii jest dostępnych, a inne wydają się być na wyciągnięcie ręki."

Rafał 'Capricornus' Śliwiak recenzuje Nowy wspaniały świat autorstwa Aldousa Huxleya. Zapraszamy do lektury! » więcej
Znamy scenarzystów

Znamy scenarzystów "Nowego wspaniałego świata"

16-08-2016 12:53 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Stacja SyFy ogłosiła, że pracami nad scenariuszem serialowej adaptacji kultowego Nowego wspaniałego świata autorstwa Aldousa Huxleya zajmą się Brian Taylor, oraz znany przede wszystkim z komiksów (m.in. All-Star Superman) Grant Morrison. Szczegółowe informacje dotyczące projektu póki co nie zostały podane.

Nowy Wspaniały Świat w maju

Nowy Wspaniały Świat w maju

15-04-2020 21:40 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0

Wydawnictwo FoxGames poinformowało, że 8 maja do sprzedaży trafi Nowy Wspaniały Świat wraz z rozszerzeniem Wojna albo pokój. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami gier.

» więcej