string(15) ""
» Blog » Nowy początek
17-02-2014 11:07

Nowy początek

Odsłony: 126

Witam wszystkich użytkowników serwisu Poltergeist 

Aktualnie występuje tu pod nikiem DarknessSlayer, lecz kiedyś występowałem tu pod mianem Drakestar. Niestety zapomniałem hasła, a mail do którego przypisane było to konto został usunięty z serwerów onetu. Nie udało się mi odzyskać dostępu do konta więc założyłem te nowe. Jeśli byłaby taka możliwość z chęcią uzyskałbym dostęp do dawnego konta ale nie o tym chciałem teraz mówić.

Kilka lat temu po wielu latach grania w DnD szukałem jakiegoś systemu w klimacie dark fantasy w którym walki byłyby szybkie i zabójcze, nie byłoby systemu klas ani profesji. Przeszukując po raz kolejny głębie internetu odnalazłem informację o systemie The Riddle of Steel. Ten erpeg był wydany przez nie istniejące już wydawnictwo Driftwood Publishing od wydanego podręcznika podstawowego do wydanego na końcu linii Companiona w systemie zaszły znaczne zmiany. Mimo tych zmian systemowi było daleko do doskonałości, w praktyce kulało wszystko oprócz samej walki. Kilka lat po bankructwie wydawnictwa, zostały stworzone dwa systemy będąc spadkobiercami zasad The Riddle of Steel. Jeden z nich to Blades of the Iron Throne stworzony w klimacie opowiadań o Conanie barbarzyńcy, drugi natomiast to jeszcze nie wydany Songs of Steel skupiający się głównie na walce i powieściach historycznych. Jednak żaden z nich nie spełniał moich wymagań w 100%. Po pewnym czasie zacząłem modyfikować zasady The Riddle of Steel i użyłem ich w dedekowym świecie Dark Sun.

Początkowe drobne modyfikacje znacznie się rozrosły i stały się w sumie osobnym tworem. Ten system został nazwany roboczo Ostrze. Zmieniłem w nim zupełnie atrybuty, użyłem innego systemu umiejętności oraz stworzyłem w kilka systemów magicznych. Te zasady wciąż nie są w swojej ostatecznej wersji, to co tu prezentuje to raczej wersja alpha i byłbym wdzięczny za wszelkie komentarze, które pozwolą poprawić ten twór.

Zachęcam do wypróbowania systemu i komentowania tutaj lub w wątku na forum poltera http://forum.polter.pl/ostrze-nazwa-robocza-vt72501.html 

 

3
Notka polecana przez: Beamhit, Enc, Reckles
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.