» Blog » Niezbędnik gracza.
02-03-2015 14:21

Niezbędnik gracza.

W działach: gry pc, sprzęt pc, komputer | Odsłony: 484

Niezbędnik gracza.

Od kilku lat można zauważyć dynamiczny rozwój branży gamingowej. Zarówno developerzy gier, jak i producenci sprzętu gamingowego zanotowali w ostatnim czasie znaczne przychody z tytułu sprzedanych produktów.

 

Zacznijmy od podstaw. Graczy można podzielić na wiele grup i powrzucać ich do wielu worków. Możemy ich sklasyfikować ze względu na rodzaj platformy, na której grają. Jedni grają wyłącznie na pecetach i nikt i nic nie jest w stanie ich przekonać do zmiany swojej decyzji. Kolejna grupa to konsolowcy. Tutaj niepodzielnie dominuje PlayStation i Xbox. Nieco w cieniu wielkiej dwójki znajduje się Nintendo. W tym miejscu należy wspomnieć również o konsolach przenośnych. Stary i niezapomniany Gameboy lub nowsza zabawka młodzieży, czyli Playstation Vita.

 

Następna kategoria graczy to ci, którzy grają w trybie single - grają sami w domowym zaciszu i multi - grają sieciowo, w teamach lub klanach. Można byłoby się pokusić o psychoanalizę, dlaczego jest tak, a nie inaczej ale wydaje mi się, że powód jest zbyt błachy, aby przeprowadzać nad nim badania. Gracze single pragną chwili dla siebie po ciężkim dniu pracy. Istotny wpływ ma też specyfika gry w trybie multi. Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna i wymagana jest komunikacja z innymi graczami, często na zatrważająco niskim poziomie intelektualnym.

 

Nie samymi grami człowiek, a raczej gracz żyje. Trzeba posiadać też odpowiednie narzędzia. Oprócz tych najważniejszych, czyli komputer i konsole są też dziesiątki innych gadżetów, które mogą nam ułatwić i umilić zabawę.

 

Co więc potrzebujemy do grania na PC? Głównie jest to klawiatura - coraz częściej spotykać można te mechaniczna, które charakteryzują się wysokim profilem klawiszy, głośną pracą i szybkim powrotem do pozycji początkowej oraz myszka - najczęściej spotykane to te ze sensorem optycznym i laserowym. Różnią się od siebie rozdzielczością DPI, czyli precyzją i szybkością ruchu kursora.

 

Coraz większa liczba graczy decyduje się również na zakup słuchawek gamingowych. Wybór jest naprawdę spory. Gracz dobiera je według swoich preferencji. Liczy się ogólna wielkość, rodzaj użytych materiałów do ich wyprodukowania i to czy są wyposażone w pałąk potrzebny do komunikacji podczas rozgrywki z innymi graczami. Jednak najważniejsza jest ich specyfikacją techniczna: czułość, pasmo przenoszenia i impedancja.

 

Na sam koniec kilka słów o grach, bo to dzięki nim funkcjonuje cała branża. Gracz wybiera spośród takich gatunków jak gry: strategiczne, logiczne, samochodowe, akcji, sportowe, rpg, fps, ttp, survival horror, przygodowe, symulatory, bijatyki i zręcznościowe.

 

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Exar
   
Ocena:
+3
Ale o co cho?

PS gamingowych - od tych makaronizmów to aż zęby więdną...
02-03-2015 14:26
Hangman
   
Ocena:
0

Aż chciałoby się powiedzieć: Thank you, Captain Obvious! Niestety nie mogę, bo widzę, że skądkolwiek zostało to przepisane, zostało również mocno okrojone.

 

myszka - najczęściej spotykane to te ze sensorem optycznym i laserowym. Różnią się od siebie rozdzielczością DPI, czyli precyzją i szybkością ruchu kursora.

 

Bo - jak wiadomo - wszystkie myszki mają jednakową ilość przycisków, oraz pamięć wewnętrzną.

 

Szkoda dalej się wyśmiewać. 

 

02-03-2015 15:57
jakkubus
   
Ocena:
0

Chyba umknęła mi puenta tej notki.

02-03-2015 18:49
Adeptus
   
Ocena:
+7

Chcę stać się naprawdę hardkorowym graczem i myślę o zakupie paru gadżetów. Ta "klawiatura" brzmi ciekawie, nie wątpię, że jej posiadanie znacznie ułatwi i umili rozgrywkę, jak to pisze Autor. Ale myszki już chyba nie kupię, nie chcę wyjść na nolife'a.

02-03-2015 18:55
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Ciekawe swoją drogą, jak działa klawiatura mechaniczna? Babcia miała kiedyś maszynę do pisania, to chyba coś takiego, ale nie widziałem żeby grała w nią w jakieś gry. I tego tam, komputera też nie miała.

02-03-2015 22:05
jakkubus
   
Ocena:
0

Bo Ty taki stary pryk jesteś, Z, że nawet Twoja babcia jest lata świetlne przed Tobą, jeśli o technologię idzie. :P

02-03-2015 22:29
Hangman
   
Ocena:
0

Giercowała na tej maszynie w Mario, zanim jeszcze wynaleźli Pegasusa.

03-03-2015 06:16
Adeptus
   
Ocena:
+1

Notka zainteresowała mnie tematem i zacząłem przeszukiwać Internet w poszukiwaniu informacji o ciekawych gamingowych gadżetach. Zauważyłem, że oprócz klawiatury i myszki, wielu prawdziwych graczy ma też tzw. "monitor". Ale w tej notce nie ma ani słowa o monitorze. Więc nie wiem, warto go kupować, czy to jakiś zbędny bajer?

03-03-2015 08:46
Agrafka
   
Ocena:
0
Dobry wstęp, gdzie reszta notki?
03-03-2015 09:19
Hangman
   
Ocena:
0

@ Adeptus

 

Kup, jeżeli jesteś noobem. Prawdziwi hardcoreowcy nie potrzebują takich gadżetów.

03-03-2015 14:39
Kaworu92
   
Ocena:
+1

Jedziecie po nubku :< :< :< :< :<

Nieładnie tak :P :P :P :P :P

(Pisał Kaworu z krainy szalonych emotikonów xD xD xD xD xD)

03-03-2015 15:28
Exar
   
Ocena:
+2
"Jedziecie po nubku :< :< :< :< :<"

Raczej daliśmy się ztrolować :).
03-03-2015 15:52
Kaworu92
   
Ocena:
0

Nie, to nie jest trolling ;) ;) ;)

03-03-2015 16:28
Hangman
   
Ocena:
+2

To spam. To trolling.

 

Nie! To Captain Obvious!

03-03-2015 18:01
loterro
   
Ocena:
0

Ja tam nie robiłbym od razu takiej ostrej pojechanki debiutantowi, aczkolwiek przychylam się do opinii że to dopiero wstęp do konkretnego artykułu 

09-03-2015 10:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.