» Blog » Niesprawiedliwość cz. 7
03-02-2016 17:02

Niesprawiedliwość cz. 7

Odsłony: 336

Jest to kontynuacja dyskusji toczącej się pod poprzednim, ukrytymi notkami z serii "Niesprawiedliwość".

@ Jakkubus

Zgodnie ze słownikiem, który sam przytoczyłeś:

1. «dosypywać pieprzu do potraw»

2. posp. «mówić coś od rzeczy»

3. posp. «traktować kogoś, coś pogardliwie, lekceważąco»

4. wulg. «mieć stosunek płciowy»

I napisałem, że Z nie użył tego słowa w znaczeniu 4, tylko 3! Czy to znaczy, że nie wolno napisać "pieprzę zupę", bo to oznacza także seks i nie ma znaczenia, że w danym kontekście znaczenie seksualne nie ma sensu?

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Nuriel
   
Ocena:
+5

Siódma część. podśmiechujki się skończyły.

03-02-2016 17:08
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Ja pieprzę tutaj w znaczeniu 2, do rzeczy tu pisać nie ma potrzeby. Pod tamtą sromotą zdaję się na interpretację moderacji w kwestii znaczenia.
03-02-2016 17:09
leto_ii
   
Ocena:
+1

Ktoś ma jakieś przecieki na temat scenariusza 8 notki? Będzie się działo?

03-02-2016 17:10
ThimGrim
   
Ocena:
+1

Mogę teraz ja rzucić wulgarne słowo?

MOTYLA NOGA!

Sorry Adeptus, nie mogłem się powstrzymać.

http://i.wp.pl/a/f/film/033/53/28/0282853.jpg

03-02-2016 17:11
jesykh
   
Ocena:
+4

@ Wszyscy

Proszę, czy możemy olać cały ten sajgon i zająć się odbudową portalu o grach i fantastyce? Pamiętam polter jako miejsce pełne ciekawych ludzi i jako ciekawą blogosferę. Nie można spróbować wrócić? Ja rozumiem, że bany, niesprawiedliwości, zło, źli użytkownicy, źli moderatorzy i w ogóle. Ale to nie jest prawdziwy świat. To internet. Zróbmy z niego z powrotem narzędzie rozwoju i dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
 

Proszę?

03-02-2016 17:12
Adeptus
   
Ocena:
0

@ Z Enterprise

No cóż, chyba nie twierdzisz, że pod tamtą notką była potrzeba pisania do rzeczy? A zatem i tam było znaczenie nr 2 ;)

Przypominam także, że wyraz "podśmiechujki" nie jest wulgarny. Wyraz ten nie pochodzi od wulgaryzmu oznaczającego penisa, tylko od wyrazu "podśmiechiwać" z dodaniem przyrostka -ujka (jak np. plujka). To nie jest "podśmie-ch...a" tylko "podśmiech-ujka".

@ Jesykh

Proszę, czy możemy olać cały ten sajgon i zająć się odbudową portalu o grach i fantastyce? Pamiętam polter jako miejsce pełne ciekawych ludzi i jako ciekawą blogosferę. Nie można spróbować wrócić? Ja rozumiem, że bany, niesprawiedliwości, zło, źli użytkownicy, źli moderatorzy i w ogóle. Ale to nie jest prawdziwy świat. To internet. Zróbmy z niego z powrotem narzędzie rozwoju i dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

W takim razie sugeruję podjąć jakieś kroki na drodze ku wzmiankowanej odbudowie, zamiast zajmować się notkami, których treść Cię nie interesuje. Mam wrażenie, że niektórzy wierzą, że jeśli przestanę ciągnąć "Niesprawiedliwość", to w magiczny sposób Polter zapełni się merytorycznymi notkami. Otóż nie.

@ ThimGrim

Mogę teraz ja rzucić wulgarne słowo?

MOTYLA NOGA!

Sorry Adeptus, nie mogłem się powstrzymać.

Po co pytasz, jak nie czekasz na odpowiedź? Ale niech tam... Wybaczam.

03-02-2016 17:13
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+3

"Pieprzę", "penis" i  "podśmiechujki" pod jedną notką. Krwawię z oczu...

03-02-2016 17:17
Adeptus
   
Ocena:
+1

@ Kilik

I żaden z tych wyrazów nie jest wulgaryzmem.

03-02-2016 17:19
jesykh
   
Ocena:
+1

@Adeptus

Zajmuję się tym. Jednak kontynuowanie tej bitwy moderacja vs użytkownicy nie pomaga, a wręcz przeciwnie. Chodzi tylko o to, że mógłbyś swój czas i uwagę poświęcić na tworzenie RPGowego kontentu zamiast na to. Nie chcę atakować ani Ciebie, ani nikogo. Każdy ma swoje racje. Ale co z tego? Ta bitwa nie ma końca ani rozwiązania. 
Rozwiązaniem jest zaniechanie jej. Tylko o to mi chodzi. I pisze do wszystkich, nie tylko do Ciebie:) także nie jest to jakaś krytyka Twojej osoby, jedynie prośba do wszystkich (włącznie z Tobą) :)

 

Proszę. Bardzo proszę.

03-02-2016 17:22
earl
   
Ocena:
+1

@ jesykh

Zgadzam się z Tobą. Tylko sam widzisz jak to jest - ile komentarzy mają artykuły o książkach, grach, komiksach itp. a ile różne flejmy? To jest stosunek 1:100, 1:1000? Poza tym - czy da się odbudować coś, o czym od wielu lat słyszy się, że upada i odchodzą z niego coraz to nowi użytkownicy, często założyciele lub wieloletni aktywni redaktorzy, którzy Poltera rozbudowywali (jak Seji, Senmara, Teaver, Sting, Malakh, Chavez czy Kastor)? 

03-02-2016 17:23
Adeptus
   
Ocena:
0

Earl podjął temat, o którym już kiedyś wspomniałem. Wszyscy narzekają, że wrzucane są spamnotki zamiast merytorycznych notek, ale z liczby komentarzy widać, że to te pierwsze cieszą się większym zainteresowaniem (nawet jeśli znaczna częśc tych komentarzy to "A mnie to nie interesuje!"). Druga rzecz - odchodzenie uczestników. Earl podał userów, którzy odeszli z własnej woli, tymczasem w ostatnich miesiącach mieliśmy wysyp odejśc wymuszonych, w drodze banów. Banów, będących, wbrew twierdzeniom Z Enterprise, dziełem nie Gowera, nie Adeptusa, nie Świętego Mikołaja, tylko Kamulca. Mieliśmy też sytuację, kiedy te upragnione merytoryczne notki były ukrywane, a Kamulec nawet nie raczył wyjaśnić, za co właściwie. Dlatego jeśli ktoś uważa, że działania moderacji.... znaczy się konkretnie Kamulca, nikogo innego, tylko Kamulca, Kamulca, Kamulca, nie Repka, nie Gowera, nie Agrafki, tylko Kamulca, nie mają wpływu na ten "upadek" Poltera i w związku z tym, przeciwstawianie się im nie ma sensu i są wyrazem "bólu tyłka" jednej osoby (ciekawe kto inny ma to robić, skoro niemal cała "opozycja" została wybanowana), to moim zdaniem jest w błędzie.

Niech Kamulec wykaże choć odrobinę dobrej woli, niech ustąpi choć w jednej kwestii, to się pomyśli o kontencie.

03-02-2016 17:32
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
0

@Adeptus

To, o czym pisze earl miało miejsce długo, naprawdę długo przed Kamulcem. Za jego kadencji ruch ani się polepszył, ani pogorszył. Działania Kamulca nijak się mają do ograniczenia ruchu na polterze, ten proces się rozpoczął znacznie wcześniej i u jego podstaw leżały zupełnie inne czynniki. 

03-02-2016 17:37
Agrafka
   
Ocena:
+5

Wnoszę o ukaranie Adeptusa banem za spamowanie blogosfery.

Regulamin:

1.4

Brak reakcji na upomnienia administracji, notoryczne łamanie regulaminu lub drastyczne wykroczenie przeciw niemu będzie karane czasowym lub trwałym zablokowaniem konta (banicją) lub usunięciem użytkownika. Ostateczną decyzję o wymienionych sankcjach podejmuje koordynator społeczności.

1.9

W serwisie obowiązuje netykieta (zbiór dobrych obyczajów mający zastosowanie w internecie).

Za netykietą punkty:

  1. zakaz spamowania (m.in. wysyłania niechcianych linków do stron)
  2. zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)
  3. zakaz nagabywania osób, które sobie tego nie życzą (tu - administracja, a w szczególności Kamulec)

2.3

Zaśmiecanie serwisu poprzez zamieszczanie wpisów pozbawionych wartości merytorycznej lub powielających tę samą treść.

3.3

Wszczynać ani podsycać kłótni.

6.4

Użytkownik ma obowiązek kasowania pod swoimi notkami komentarzy niezgodnych z regulaminem, chyba że łamią wyłącznie punkty z rubryki Zamieszczanie treści – w tym przypadku ich usunięcie jest jego suwerenną decyzją.

6.8

Administracja pomaga w moderowaniu komentarzy łamiących punkty regulaminu spoza rubryki Zamieszczanie treści. Autor bloga może zrzec się tego wsparcia zaznaczając w profilu opcję Samodzielna moderacja bloga. Wtedy notka, w razie pojawienia się pod nią komentarzy niezgodnych z regulaminem, zostanie ukryta tak, jakby sama łamała regulamin.

Ad 6.8 - z czego wynika, że Adeptus wielokrotnie w ostatnich dniach złamał regulamin swoimi notkami - poprzez niemoderowanie komentarzy.

7.3

Propozycje nowych rozwiązań technicznych, zmian w regulaminie lub funkcjonowaniu serwisu należy przedstawiać na forum w dziale Serwis Poltergeist.

8.1

Nad prawidłowym działaniem i utrzymaniem porządku w obrębie serwisu czuwają administratorzy i moderatorzy. Użytkownicy mają obowiązek przestrzegać ich zaleceń.

8.4

Funkcję głównego administratora i koordynatora społeczności serwisu pełni Kamil 'Kamulec' Chmiel. Wszelkie sprawy związane z moderacją blogów i komentarzy proszę kierować bezpośrednio do niego.

8.5

 

Wydawcą serwisu Poltergeist jest Przemysław Prekurat. Jakiekolwiek uwagi związane z działaniami podejmowanymi przez użytkowników należy kierować w pierwszej kolejności do moderatorów, szefów poszczególnych działów i koordynatora społeczności, a dopiero w razie braku reakcji do wydawcy.

 

 

03-02-2016 17:39
Adeptus
   
Ocena:
0

@ Kilik

Ludzie odchodzą i przychodzą, ale jeśli są na siłę wykopywani z portalu, podczas gdy większość krzyczy o upadku i braku aktywności, to coś jest nie tak.

Poza tym, nie stwierdziłem, że tamte osoby odeszły za rządów Kamulca, tylko wyszedłem od tego, o czym pisze Earl do powiązanej kwestii.

03-02-2016 17:41
earl
   
Ocena:
+1

@ Kilik

Dlatego nie napisałem tego w kontekście Kamulca tylko ogólnie, jako refleksję odnośnie słów jesykha. To odpłynięcie niekoniecznie było przyczyną złej moderacji (chociaż to też był jeden z elementów), lecz raczej, jak widziałem z moich doświadczeń 9-letnich z Polterem, ze zmianą statusu osobistego i zawodowego głównych macherów portalu - zakładanie rodzin, zdobywanie pracy, poza którą nie miało się czasu na nic, zwyczajnym znużeniem wolontariatem. I to odbiło się na jakości. A fakt istnienia innych portali o tematyce ogólnofantastycznej (np. Paradoxu) czy poświęconych konkretnym przejawom fantastyki też swoje zrobił, gdyż część czytelników uznała, że tam bardziej się odnajdują.

03-02-2016 17:45
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+3

@earl

Ja się w zupełności zgadzam. Też siedzę na polterze ładnych parę lat i z perspektywy czasu widzę, że działanie akurat Kamulca jako moderatora nijak się ma do ruchu tutaj. Niechęć do moderacji była tu odkąd pamiętam, ale tej dotyczącej Kamulca nawet nie ma porównywać do tego, co było za jego poprzedników. 

03-02-2016 17:48
Agrafka
   
Ocena:
+5

Za Wikipedią:

Termin „trollowanie” pochodzi od ang. Trolling for fishmetoda łowienia ryb na haczyk, błystkę[1] ponieważ troll „zarzuca haczyk”, poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię.

O ile trollowanie określane jest obecnie jako zachowanie patologiczne i chuligańskie[4], to wywodzi się ono z działania podejmowanego w usenecie wobec nowych użytkowników, mającego na celu ich zdyskredytowanie w oczach uczestników konkretnej grupy dyskusyjnej.

(tu - wobec Kamulca)

Osoba stosująca trollowanie zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, merytoryczna zawartość dyskusji ma zaś dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll sycił się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony.

(tu - ciągłe powtarzanie, że trollnotki mają większe wzięcie niż notki merytoryczne)

Trollowanie czasem bywa stosowane przez lamera – osobę, która podkreślając swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie (a w praktyce jest ona bardzo niewielka, zob Efekt Krugera-Dunninga), próbuje wypowiedzieć się na temat wad czegoś/kogoś, próbuje na siłę pomóc komuś w problemie etc. Kiedy dochodzi do polemiki z osobami bardziej doświadczonymi w temacie, lamer może zareagować śmiesznymi i bezsensownymi argumentami. Kończy się to w wielu przypadkach interwencją ze strony administratora lub moderatorów serwisu. Czasami jednak trollowanie jest stosowane wobec lamerów, aby zniechęcić ich do dalszego udziału w dyskusji.

(tu - próba na siłę pomocy zbanowanym, za wszelką cenę zmiana zachowania i decyzji administracji, sposobu funkcjonowania portalu)

Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

  • bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. Ten system operacyjny jest najlepszy!) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) – jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;

(tu - Kamulec jest be, administracja jest be, ma się zmienić)

częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;

(tu - stworzenie serii notek na jeden temat)

wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskutantów etc.), także w sytuacjach niezwiązanych z danym forum[2];

O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trollowanie i odpowiadania na nie. Kasowanie cudzych wiadomości wywołuje konflikt, gdyż jest powodem oskarżenia o cenzurowanie wypowiedzi, jest dodatkowym argumentem do podtrzymania konfliktu[2].

 

03-02-2016 17:49
jakkubus
    Komunikat administracji
Ocena:
+4

Notka zostaje ukryta z powodu wulgaryzmu w komentarzach.

03-02-2016 17:55
ThimGrim
   
Ocena:
+6

Bez przesady. To była tylko motyla noga...

03-02-2016 19:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.