Net i Nika

Artykuły

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

Nie tak straszny koniec świata

08-12-2018 17:08 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Rafał Kosik to autor bez wątpienia wszechstronny: umie odnaleźć się nie tylko przy tworzeniu dystopijnego science fiction (jak w przypadku nagrodzonych Zajdlami Kameleonem oraz Różańcem), ale też z powodzeniem pisze cieszące się powodzeniem książki młodzieżowe z cyklu Felix, Net i Nik...

Noty

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek

12-10-2008 20:52 | Komentarze: 0
Podczas imprezy sylwestrowej Felix, Net i Nika niechcący odpalają eksperymentalną rakietę kosmiczną. Tajne służby poszukują sprawców. Rakieta spadnie na terytorium Polski, rozpoczyna się więc walka z czasem. Gimnazjum Felixa, Neta i Niki stara się o uzyskanie certyfikatu jakości, co prowadzi do wielu absurdalnych i bardzo zabawnych sytuacji.
Humor, szalone akcje, polska rzeczywistość – ta książka nie zawiedzie młodych czytelników!

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia

08-04-2009 21:36 | Komentarze: 0
Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych czy... Mała Armia?

Rzeczywistość warszawskiego gimnazjum, szalone akcje i wynalazki, odjechany humor i szczypta powagi - to przepis na książki, które pokochali młodzi czytelnicy.

Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

26-10-2011 19:59 | Komentarze: 0
Co, jeśli dzisiejsza rzeczywistość różni się od tej, którą pamiętasz z wczoraj? Zawodzi cię pamięć, czy cały świat próbuje cię oszukać? Jeśli tak jak Felix, Net i Nika przeszedłeś przez Pierścień – po drugiej stronie czeka cię wiele niespodzianek.

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

29-11-2018 18:03 | Komentarze: 0
Felix, Net i Nika wracają do… liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie poradzić z czymś, co wygląda na koniec świata, jaki znamy. Nie ma prądu, internetu, zaczyna brakować wody, jedzenia i wszystkiego, co daje nam technika i cywilizacja, do czego jesteśmy przyzwyczajeni i uważamy za naturalny element naszego życia. Mnóstwo przygód, humoru i… nauki. Tom można czytać niezależnie od innych książek serii.

Wieści

Casting do Felixa, Neta i Niki

Casting do Felixa, Neta i Niki

26-09-2008 11:12 | Ewa 'senmara' Markowska | Komentarze: 2
Wydawnictwo Powergraph informuje o przygotowaniach do filmu na podstawie książki Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa. Castingi do zdjęć próbnych odbędą się w Krakowie, Kijów. Centrum, Al. Krasińskiego 34, w niedzielę i w poniedziałek (28 i 29 września) o godz. 15.00. Poszukiwani są dziewczynki i chłopcy w wieku 9-12 lat o zdolnościach aktorskich.

Zdjęcia próbne do filmu będą się odbywały w ramach Festiwalu Filmów Dziecięcych Galicja 2008, a ich uczestnicy będą mieli okazję do spotkania z autorem Felixa, Neta i Niki, Rafałem Kosikiem, oraz reżyserem - Wiktorem Skrzyneckim.

Tam i z powrotem z Rafałem Kosikiem

02-10-2008 08:13 | Ewa 'senmara' Markowska | Komentarze: 0
W dzisiejszej audycji Tam i z powrotem gościem Marcina Baniaka będzie Rafał Kosik, autor science-fiction, twórca młodzieżowej serii Felix, Net i Nika oraz niedawno wydanej powieści Kameleon.

Audycja Tam i z powrotem, godz. 22:40
Radio Kraków.
Zdjęcia próbne do ekranizacji Felixa, Neta i Niki

Zdjęcia próbne do ekranizacji Felixa, Neta i Niki

02-06-2009 20:57 | Michał 'M.S.' Smętek | Komentarze: 0
Wytwórnia Filmowa Czołówka, przygotowując się do realizacji filmu kinowego na podstawie książki Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa Rafała Kosika wydanej przez Powergraph, zaprasza dziewczynki i chłopców w wieku 12-15 lat na zdjęcia próbne, które odbędą się w siedzibie wytwórni, przy Al. Lotników 1 w Warszawie w dniach 3, 10 i 17 czerwca, w godzinach 15:00-20:00.
Felix, Net i Nika na planszy

Felix, Net i Nika na planszy

13-02-2014 23:44 | Paulina 'Fleschu' Gackowska | Komentarze: 0

Rafał Kosik, autor cyklu powieści o przygodach Feliksa, Neta i Niki, na swojej stronie opisuje pracę nad grą planszową Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Felix, Net i Nika raz jeszcze

Felix, Net i Nika raz jeszcze

08-11-2018 21:38 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Pod koniec miesiąca nakładem wydawnictwa Powergraph ukaże się Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy, piętnasty już tom cyklu młodzieżowego autorstwa Rafała Kosika.

» więcej