string(15) ""
» Blog » Najemnicy - rozstrzygnięcie konkursu.
22-03-2013 19:52

Najemnicy - rozstrzygnięcie konkursu.

W działach: literatura/fantasy | Odsłony: 2

Uwaga, uwaga. Konkurs wygrali: 1. NoeHard 2. Andman Serdecznie gratuluję. A oto odpowiedzi na konkursowe pytania: 1. Wyjęty spod prawa Whesley Jones. 2. Odpowiedź w dlaszym ciągu fragmentu. Oparł się dłońmi o grzbiet konia i spróbował postawić nogi na jego grzbiecie. W tym momencie wierzchowiec, czując jakąś zmianę, wyrwał do przodu, chcąc wreszcie pozbyć się siedzącego na nim człowieka. Izzair poczuł, jak scerce podchodzi mu do gardła i zatrzymuje się na ściśniętym pętlą przełyku. Poleciał w dół...
  • * *
Szarpnięcie sznura… Trzask gałęzi...
  • * *
Mocno uderzył tylną częścią ciała o podłoże – już drugi raz w przeciągu kilku ostatnich godzin. Szczęśliwie zleciał na relatywnie miękką leśną ściółkę. Mało się nie zadusił, ale błyskawicznie przełożył ręce przez nogi do przodu i jakimś cudem zdołał poluźnić pętlę. Serce waliło mu jak opętane. Było mu gorąco i zimno zarazem. Włosy na głowie zjeżyły się, jak dzikiemu zwierzęciu. Ciężko dysząc, dostrzegł leżącą tuż obok gałąź. Była wyraźnie spiłowana tak, aby załamała się pod jego ciężarem. W tym momencie poczuł, że ma dość Orgonu, najemników, rebelii, Torgradu, książąt, Czerwonych Nóg i w ogóle wszystkiego. Poczuł, że chce wrócić do Rowonsu, obojętnie co by miało się mu tam przytrafić. Trąc cierpliwie, oswobodził wreszcie ręce i dzięki wierzchowcowi dotarł do najbliższej wsi. Sprzedał tam konia, żeby mieć pieniądze na jedzenie i dalszą podróż, przy okazji poprosił jednego z mieszkańców o przetłumaczenie mu napisu z zostawionego przez bandytów pergaminu. Umiał dobrze mówić po orgońsku, ale nie pisać i czytać. – Hmm... – zastanowił się człowiek. – Dziwne... Tu jest napisane „Żartowałem! Pozdrowienia od Pelgera z Czerwonych Nóg”. Nie wiem, o jaki żart może chodzić... Izzair wiedział. Bez słowa odebrał kawałek pergaminu i ruszył w stronę granicy.
2
Notka polecana przez: Andman, earl
Poleć innym tę notkę

Komentarze


earl
   
Ocena:
+2
Brawa i gratulacje
22-03-2013 22:06
Kamulec
Andman
   
Ocena:
0
Super, dzięki.
23-03-2013 09:36
Nit
   
Ocena:
+1
Ty chyba musisz bardzo lubić westerny: Czerwone nogi z Wyjętego spod prawa Josey'a Walesa, scena z szubienicą z Mavericka :)
23-03-2013 10:56
Torgradczyk
   
Ocena:
0
@ Nit - nie tylko westerny, ale także. Lubię nawiązania do filmów, innych książek. Stosuję je świadomie.
23-03-2013 14:22
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
Gratulacje i czekam na wrażenia z lektury.
23-03-2013 16:43
earl
   
Ocena:
0
Ja na pewno bym nie zgadł.
23-03-2013 22:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.