string(15) ""
» Blog » Najbardziej RPGowa impreza tego roku!
09-09-2011 19:55

Najbardziej RPGowa impreza tego roku!

W działach: RPG, Konwentu, Wielosfer | Odsłony: 4

Najbardziej RPGowa impreza tego roku!
Poniższy tekst jest bardziej zaproszeniem niż reklamą. A tytułu nie bierzcie jakoś na super poważnie, moim celem zdecydowanie nie jest wszczynanie jakichś fandomowych wojen.

Czy czujesz, że na konwentach, na które przyjeżdżasz jest mało grania w RPGi? Że RPGowe punkty programu są słabo przygotowane i nieciekawe? Że twórcy imprez jakby zapomnieli o RPGowcach? Na tegorocznych Innych Sferach przekonasz się, że wcale nie musi tak być! A to już niedługo – w dniach 23-25 września we Wrocławiu. To najbardziej RPGowa impreza w roku i zaraz wyjaśnię dlaczego.

Po pierwsze – GRANIE

A tego będzie aż nadto. Puchar Mistrz Mistrzów, czyli odbywający się od 1998 roku plebiscyt na najlepszego Mistrza Gry. Jeśli chcesz stanąć w szranki i pokazać przed całym krajem, że to właśnie ty zasługujesz na miano najlepszego prowadzącego wystarczy, że poprowadzisz sesję w piątkowy wieczór w trakcie eliminacji. Najlepszy Mistrz Gry otrzyma puchar, chwałę oraz atrakcyjne nagrody. Jeśli zamiast prowadzić wolisz grać – czy można sobie wyobrazić lepsze sesje niż te zgłoszone do tego konkursu?

Wolisz coś mniej standardowego? Nie ma problemu! W tym roku na peron o nazwieInne Sfery po raz kolejny zajechał Orient Express. To tam zagrasz we wszelkiego rodzaju gry indie u najlepszych prowadzących. Poznasz inne podejście do gier fabularnych, zasmakujesz w skandynawskich technikach a przede wszystkim będziesz doskonale się bawić!

Mało? Na tych, którzy spragnieni są jeszcze większej ilości sesji czeka system „sesji na żądanie”. Podchodzisz do tablicy, szukasz interesującego cię systemu czy prowadzącego, łapiesz do niego kontakt (np. na telefon komórkowy) i umawiasz się na sesję. Koniec z czekaniem na odpowiednią godzinę. Grasz wtedy, kiedy pasuje tobie i twoim współgraczom!

Aby gracze na Innych Sferach rzeczywiście mogli się poczuć wyjątkowo przez cały czas trwania festiwalu będzie działał dla nich specjalny punkt RPGowy. Tam dowiecie się o odbywających się sesjach, wypożyczycie podręczniki, kostki oraz inne pomoce. Tam też dostaniecie karty postaci i wszystko inne, czego możecie potrzebować na sesji. Nie bójcie się pytać – jesteśmy po to, żeby dobrze się wam grało.

Punkt RPGowy będzie w centrum części festiwalu przeznaczonej tylko i wyłącznie na granie. A będzie ono całkiem spore – do dyspozycji graczy przeznaczyliśmy całe skrzydło festiwalowej szkoły. Miejsca więc na pewno nie zabraknie!

Po drugie – PROGRAM

Do współpracy przy tworzeniu RPGowej części festiwalu zaprosiliśmy najlepszych specjalistów z całego kraju. Nie zabraknie więc na przykład Grupy Kreatywnej Lans Macabre z ich kreatywnymi warsztatami i prelekcjami, z których każdy może wyciągnąć mnóstwo materiałów na własne sesje. Tak samo jak ekipy z Mastermind, której multimedialne prezentacje ustanawiają nowy poziom w konwentowych występach. Ale to nie wszystko – wśród przygotowanych punktów programu każdy RPGowiec na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jak co roku przygotowaliśmy jednak coś więcej niż tylko zwykłe prelekcje i prezentacje. Jedną z atrakcji będzie specjalna sesja pokazowa, w której udział wezmą znane osobistości z polskiej sceny (aktywiści, blogerzy, wydawcy), a którą obejrzeć będzie mógł każdy. Nie zabraknie też kolejnej edycji Panelu Wydawców RPG, na którym przedstawiciele największych wydawnictw RPGowych w kraju wypowiedzą się na temat swojej pracy, planów na przyszłość, wizji rozwoju hobby oraz odpowiedzą na wszystkie wasze pytania.

Nie zabraknie także kreatywnych konkursów, w których zamiast znajomości podręczników na wyrywki wykazać się będzie trzeba kunsztem i pomysłowością godną najlepszego RPGowca.

Po trzecie – DROBIAZGI

Pamiętacie, że w każdym informatorze na konwencie znajduje się jakieś opowiadanie. Tego wymaga tradycja. Na Innych Sferach takiego jednak nie doświadczycie. Zamiast niego znajdziecie tam kompletną grę RPG autorstwa naszego zagranicznego gościa, którym w tym roku jest Matthijs Holter.

A skoro już przy gościach jesteśmy – nie zabraknie wydawnictw, które zaprezentują dla Was gry, których wydanie jeszcze nie nadeszło. Będziecie więc mogli poznać Gaslight czyli Cthulhu w XIX- wiecznej wiktoriańskiej Anglii od wydawnictwa Galmadrin czy The Shadow of Yesterday – nowy system fantasy od Kuźni Gier.


Jak widać miałem poważne podstawy do stwierdzenia, że Inne Sfery będą najbardziej RPGową imprezą w tym roku. Jeśli chcesz się przekonać czy tak będzie naprawdę to nie może Cię zabraknąć na samym festiwalu – to już za dwa tygodnie we Wrocławiu. Do zobaczenia!

I pamiętaj – RPG to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką mają do zaoferowania Inne Sfery. Więcej szczegółów na stronie internetowej festiwalu pod adresem www.is.wielosfer.pl

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
O, wroclaw, chyba sie wybiore!

To kto jest na tyle odwazny by stanac z zigzakiem oko w oko? albo, drogie panie, wpasc zigzakowi w oko? ;)
09-09-2011 21:20
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
ja, jesli nie jestes zadnym lobuzem...
09-09-2011 21:35
KFC
   
Ocena:
+1
Ja muszę to dwa razy przemyśleć :P
09-09-2011 21:37
lucek
   
Ocena:
+1
zigzak - ja się chętnę skonfrontuję ;P

09-09-2011 21:39
KFC
   
Ocena:
+1
Ty zabiłeś Robotykę, zigzak następny do likwidacji? ;)
09-09-2011 21:46
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
zigzaki są niezniszczalne :)

Poza tym, jak miałaby wyglądac taka konfrontacja?

"I see you wish to meet in a field of honor, monsieur?" :D
09-09-2011 21:50
von Mansfeld
   
Ocena:
0
"Najbardziej RPGowa impreza roku", czyli jedno wielkie LARPowisko oraz mocno klimaciarskie ("dramowe") podejście do RPG (patrząc, kto organizuje Inne Sfery), a do tego Puchar Mistrzów Mistrzów, czyli Puchar Mistrzów Klimaciarstwa? Nie, dziękuję.
09-09-2011 21:51
KFC
   
Ocena:
+1
mam nadzieję że jeszcze trochę Erpegowości w programie się pojawi :>

z tego co czytałem to Lans Makabr ma mieć ponad 20h czasu antenowego, nieźle poszaleli... ;)
ale może Zioło jeszcze wszystkich kart nie wyłożył na stół? :>
09-09-2011 21:59
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Laveris, uważaj, żeby Madalena nie przeczytała, bo znowu ci postac umrze na sesji - ponoc dzieweczyna chce brac udział w Misce Miszczów :)

Ja się pojawię, wiec na pewno zdam relację, nie bój się. :)

A może kolejna samodzielna wyprawa, tym razem do Wro?
09-09-2011 22:05
KFC
   
Ocena:
+1
Zig, masz jakieś niecne plany względem niewinnego Laveriska? ;)

09-09-2011 22:10
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie no co ty, nie jestem łobuzem przecież :)

I nie mój target ;)

KFC, ty bedziesz, nie? fajnie by się było zgadac w końcu na żywo.
09-09-2011 22:21
KFC
   
Ocena:
0
Postaram się być, w zeszłym roku był fajny panel wydawców mam nadzieję że tym razem też wypali i nie pójdą w ruch jakieś sztachety ;)
09-09-2011 22:23
von Mansfeld
   
Ocena:
+1
@KFC
Sztachety? Na Avie miała być walka w budyniu. ;)

@zigzak
Wątpię, by na tamtej sesji moja postać zginęła z czystej złośliwości MG-tki. Wtedy to była kwestia Automatic Fail ("1") w RO na Refleks: zdany sprawiłby, że moja postać uniknęłaby efektu czaru.

Zresztą, w razie czego mam broń ostateczną. Swój blog. ;)
09-09-2011 22:27
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
tru - pióro kostkę zwycięży - czyli znowu wracamy do konfliktu co lepsze- storytel czy kostokwanie :)
09-09-2011 22:28
Behir
   
Ocena:
0
W zeszłym roku na IS było fajnie. Moim ulubionym punktem programu na zawsze zostaną warsztaty tańca irlandzkiego ;).

Nie wiem do końca czy mi wolno( w końcu Lanse Macabre to moi obozowi emgiecy), ale i tak to napiszę: warsztaty Lanse Macabre są naprawdę fajne. Stworzenie zakręconej przygody albo niesztampowych magicznych przedmiotów daje wiele frajdy.
09-09-2011 23:59
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ja za to chetnie obejrzę wijący się układ taneczny w postaci emogociaków w kabaretkach :)

A tancami irlandzkimi trochę mnie mdli - swoją drogą dziwię się, że w Irlandii nikogo nie jarają występy Mazowsza, nie ma szkół tańca ani fanklubów :)

Zresztą tańce irlandzkie też nikogo jakoś tam nie kręcą, oprócz turystów :)
10-09-2011 00:09
Indoctrine
   
Ocena:
0
Czemu to wszystko tak daleko od Warszawy? :(
10-09-2011 12:13
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mieliscie avangarde :P

a samochodem nie tak daleko niecale 200 km.
10-09-2011 12:17
   
Ocena:
+1
Odważna teza. Zobaczymy, czy zasadna.

Zapowiada się ciekawie.
10-09-2011 14:03
Indoctrine
   
Ocena:
0
@zigzak

350 w prostej ;)
A na Avie nie byłem, bo miałem urlop zagramniczny :>
11-09-2011 19:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.