» Artykuły » Przegląd prasy » NEO Plus #132

NEO Plus #132

NEO Plus #132
Marcowe NEO Plus #132 już w kioskach!

Battlefield: Bad Company 2 czy Final Fantasy XIII? Zrecenzowaliśmy obie (tak, graliśmy w BC2 online we wszystkie tryby na każdej mapie, tak, graliśmy w europejską wersję Trzynastki, więc zrozumieliśmy fabułę), ale nie mogliśmy się zdecydować, którą dać na okładkę. Stanęło na tym, że zrobiliśmy dwie okładki, a Wy sami zdecydujecie, czy zabrać do domu numerek z płonącym logosem i chłodnymi żołnierzami, czy z ciepłym, kolorowym i bardzo staroszkolnym obrazkiem z bohaterami japońskiego erpega od Square Enix. A może oba?

Na Battlefieldzie i Finalu recenzje się nie kończą. Jako pierwsi wystawiamy ocenę najbardziej wyczekiwanej grze na PlayStation 3, czyli God of War III. Czy Kratos jest w życiowej formie? Czy to naprawdę koniec serii? Czy Zeus zginął efektowną śmiercią? Z olimpijskimi bogami rozprawił się Marcellus.

Recenzujemy ponad dwadzieścia tytułów, w tym takie hity, jak BioShock 2 i Heavy Rain. Oprócz nich wystawiliśmy oceny m.in: Silent Hill: Shattered Memories (PS2 i PSP), Tatsunoko vs Capcom: Ultimate All-Stars, Yakuza 3, Socom: Fireteam Bravo 3, White Knight Chronicles oraz Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth.

Dział zapowiedzi pęka w szwach. Graliśmy w Metro 2033, ukraińskiego FPSa na podstawie książki Dmitrija Głuchowskiego, z którym zresztą mieliśmy przyjemność porozmawiać przy okazji premiery jego dzieła w Polsce. Gra jest połączeniem Fallouta z FEAR i STALKERem, zapowiada się bardzo ciekawie.

A skoro mowa o postapokaliptycznych grach, przygotowaliśmy pierwszą zapowiedź Fallout: New Vegas. Autorzy obiecują, że to będzie Fallout nawiązujący do pierwszych dwóch pecetowych części, fani mają powody do zadowolenia. Na wyprawę do słynnego Sin City zaprasza Sasori.

Po ukończeniu Heavy Rain zastanawialiśmy się, czy długo będziemy czekać na grę w podobnych klimatach. Okazuje się, że nie, L.A. Noire tworzony przez Team Bondi (The Getaway) wygląda jak połączenie właśnie Heavy Rain z GTA. Grze przyjrzał się Mielu i jest zaintrygowany.

Kontynuacja pecetowego FPSa Crysis zmierza również na konsole, akcja toczy się w Nowym Jorku, a my mamy dla Was pierwsze informacje oraz screeny. Czy Crysis 2 to naprawdę najpiękniejsza gra konsolowa?

Jako pierwsi piszemy o UFC: Undisputed 2010, którego bardzo wczesną wersję widzieliśmy na własne oczy. Graliśmy w 2010 FIFA World Cup South Africa, przygotowaliśmy również zapowiedzi Alan Wake, Halo: Reach, Fable 3 oraz Brink.

W marcu w Retroplus wspominamy SEGA Master System, DrMax przedstawia historię serii Elder Scrolls, wybieramy dwadzieścia najlepszych gier 2D, przypominamy polską grę Gorky 17 i przyglądamy się urządzeniu Game Mate 2.

Numer jak zwykle zamyka felieton Grabarza, Krooger wyjaśnia dlaczego nie chce polskiego Xbox Live, Sasori przygląda się sztucznej inteligencji w grach, Fax analizuje fenomen cover-systemu, a DrMax w Słowniczku gracza A.D. 2010 tłumaczy, czym są te wszystkie FPSy, MMORPGi, casuale i QTE.

A na samym końcu, na ostatniej stronie, niespodzianka – trzecia okładka z God of War III. Zasłużyłeś, Kratosie ;)

Zapraszamy do lektury i widzimy się na początku kwietnia!

N+ crew


Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Neo+ | prasaCzytaj również

NEO Plus #131
Lutowy numer NEO już w kioskach!
NEO Plus #129
Grudniowy numer NEO Plus już w sprzedaży!
NEO Plus #128
Listopadowe NEO+ już w kioskach!
NEO Plus #127
Październik z Neo+
NEO Plus #126
Wrześniowe NEO+ już w kioskach!
Prasa w grach komputerowych
Bibliografie wydawnictw ciągłych ich nie uwzględniają

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.