» Artykuły » Przegląd prasy » NEO Plus #131

NEO Plus #131


wersja do druku

Lutowy numer NEO już w kioskach!

Autor:
NEO Plus #131
Siwy brodaty mężczyzna na okładce to Sam Fisher. Gdyby nie czerwone światełka na goglach agenta, którego chwycił za szyję, trudno byłoby odgadnąć, że to obrazek promujący nową część Splinter Cell o podtytule Conviction. Ubisoft postawił wszystko na jedną kartę i bardzo zmienił grę, która przez lata uchodziła za jedną z najtrudniejszych, ale też najlepszych skradanek. Na pokazie Splinter Cell: Conviction w Montrealu Mielu sprawdził pięć poziomów singleplayera i pograł w koopa. Jak wypadły zmiany?

Przy okazji pobytu w siedzibie Ubisoft Montreal, Mielu wziął udział w jednej z pierwszych prezentacji Prince of Persia: Zapomniane Piaski na świecie. Koniec z eksperymentalnym cel-shadingiem, Książę wraca na stare… piaski w grze zapowiadającej się na prawdziwą kontynuację Sands of Time. Pierwsze screeny i informacje prosto od producenta znajdziecie w specjalnym czterostronnicowym raporcie.

Gulash zakochał się w Battlefield: Bad Company 2 Grę solidnie ograł w multiplayerze, sprawdził także tryb singleplayer na specjalnym pokazie w siedzibie producenta DICE w Sztokholmie. Jest szybciej, mocniej, ładniej i lepiej. Lepiej niż w poprzedniej części, ale czy lepiej niż w Modern Warfare 2? „To gra od początku do końca przemyślana, wyważona i z własnym charakterem. Znacznie lepsza, bardziej dopieszczona niż jedynka” – pisze Gulash w obszernym raporcie.

W styczniu do Kanady poleciał także zooltar. W Vancouver oglądał RPG w świecie Piratów z Karaibów. Poczekajcie ze skreślaniem Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned, bo zapowiada się na pirackie Fable. Fax już nie może się doczekać, ale tymczasem…
Tymczasem Fax przez prawie dwadzieścia godzin zagrał w japońską wersję Final Fantasy XIII. Czy rzeczywiście jest totalnie liniowa? Czy ma to jaktiekolwiek znaczenie? Z rozpędu, Fax sprawdził też drugiego jRPGa – White Knight Chronicles. Gonzo robił rozpierduchę na rajskiej wyspie w wersji preview Just Cause 2, a Mielu pobawił się gokartowym LittleBigPlanet, czyli betą ModNation Racers.

To nie koniec atrakcji, przygotowaliśmy również świeże informacje i screeny z Dead Space 2 – jeszcze survival horror, czy już tylko gra akcji? Wszystkie informacje na temat Halo: Reach zebrał i opracował Fax, nasz największy redakcyjny fan Master Chiefa. O nowym Medal of Honor, który ma być odpowiedzią Electronic Arts na Modern Warfare, przeczytacie w artykule Sasoriego.

Recenzje? Absolutna miazga, aż ciężko uwierzyć, że to luty, a nie listopad. Wystawiamy oceny takim grom, jak: Mass Effect 2, Army of Two: The 40th Day, Aliens vs. Predator, Dante’s Inferno, MAG, Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers. Zrecenzowaliśmy też kilka mniejszych tytułów, również z XBLA i PSN, a także gry na PSP i NDS. O żadnej konsoli nie zapominamy.

W lutym w Retroplus między innymi wpominamy Commodore 64, gry z serii Tom Clancy’s, The Last Bronx, przypominamy mało znany, ale jakże intrygujący sprzęt o nazwie Painstation.

Nie brakuje publicystyki – numer jak zwykle zamyka felieton Grabarza, a wcześniej znajdziecie teksty Kroogera, DrMaxa oraz Sasoriego. Na deser polecamy Best of 2009, czyli podsumowanie minionego roku. Znajdziecie w nim piętnaście najlepszych naszym zdaniem gier, a także wypowiedzi wszystkich autorów NEO Plus.

Zapraszamy do lektury i widzimy się na początku marca!

N+ crew
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Neo+ | Neo plus | prasaCzytaj również

NEO Plus #129
Grudniowy numer NEO Plus już w sprzedaży!
NEO Plus #128
Listopadowe NEO+ już w kioskach!
NEO Plus #127
Październik z Neo+
NEO Plus #126
Wrześniowe NEO+ już w kioskach!
Prasa w grach komputerowych
Bibliografie wydawnictw ciągłych ich nie uwzględniają

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.