» Blog » Music 2000
30-05-2012 21:57

Music 2000

Odsłony: 78

Music 2000

INFO: 

Gatunek:Program muzyczny

Firma:Codemasters, Yester Interactive

Rok Produkcji:1999 r. (PAL:1999 r.)

Platforma:PSX

Liczba graczy:1-4

Muzyka : 8/10

Grafika : 7/10

Długość gry : Brak

Grywalność (miód) : 7/10

Klimat : Brak

Fabuła : Brak

Filmiki FMV (ilość/jakość) : Brak

Bajery (sekrety,mini gierki itp.) : 5/10

Rozbudowanie : 9/10

Poziom trudności : Brak

Ocena:7/10

Miejsce na liście:Wyróżnienie

GŁÓWNE POSTACIE:

Brak

 


Recenzja:


         Music 2000, jak sama nazwa wskazuje, jest programem muzycznym. Razem z jego pierwowzorem (Music) stanowi jedyny tytuł o tej tematyce na konsolę PSX. Jego pierwsza część była zresztą nie lada przełomem dla PSX’a. Był to bardzo wygodnie zrobiony program do tworzenia różnego rodzaju utworów.

Zasada była prosta: mamy przed sobą nieograniczonej długości tabelę, na którą możemy „wkładać” różne dźwięki, bassy, wokal itd.Wszystkie możliwe dźwięki mamy podzielone na różne katalogi (np.bass, house, percussion itd.)., co w połączeniu dawało niesamowitą mieszankę stylów muzyki. Stworzone utwory można było oczywiście zapisywać na Memory card.


Sequel nie różni się zbytnio od poprzedniczki pod względem wizualnym, nadal tabela i podobny sposób poruszania się. Zmianie uległo w sumie sporo innych rzeczy. Na początek należy przede wszystkim wspomnieć o ilości dźwięków do wyboru! Jest ich (na oko;) chyba z 5 razy więcej niż w części pierwszej! Są katalogi Techno, house, drum’n bass, wokal, metal (!) oraz wiele, wiele innych! Naprawdę idzie się w tym pogubić. Możliwości jest mnóstwo! Należało by jeszcze wspomnieć, że dźwięki brzmią naprawdę ekstra (szczególnie dział techno! hehe). Po za samą muzyką, to podobnie jak w pierwowzorze istnieje możliwość stworzenia własnego „klipu” do swojego utworu na podobnej zasadzie, co tworzenie nagrania. Tu także wszystko podzielone jest na kategorie i sporo tu przeróżnych ciekawych grafik i innych animacji. Nie bawiłem się tym jednak, gdyż wydało mi się to mało atrakcyjne i po prostu niepotrzebne. Bo chodzi tu przecież głównie o muzę, a nie o nieco tandetne tworzenie „teledysków”.


Poza klasycznym wklejaniem riffów, jest także opcja do tworzenia własnych, co daję naprawdę sporo frajdy. Istnieje również możliwość samplowania z dowolnej płyty, oraz gry w 4 osoby. Razem daję to pozycję o wiele lepszą niż poprzedniczka. Ja osobiście stworzyłem swego czasu (i oczywiście zachowałem;) 7 utworów i jestem z nich naprawdę zadowolony. ;) Gra także posiada (podobnie jak jedynka) kilkanaście gotowych kawałków, skomponowanych przez profesjonalnych DJ-ów i prezentują się świetnie, oraz także inspirują do komponowania. Polecam tę pozycję każdemu kto lubi coś czasem samemu stworzyć, bo zabawa jest nieziemska.To tyle.ULUBIONE POSTACIE:

Postaci nie ma...

Mogę tu jedynie wymienić moje ulubione sample:

3-oh-3 not

Pad la

Classic

Bouncing

Wowza

Heavy wik wah

Było ich jeszcze sporo, ale nie pamiętam nazw ;)


TOP 5 OST:

1. Double Flash

2. Rocket Science

3. Colours

4. Compress

5. Hard


PLUSY:

+ Ilość sampli

+ Jakość sampli

+ Łatwość komponowania

+ Zabawa jak cholera i rajcowność przy tworzeniu własnej muzy ;)


MINUSY:

- Ograniczona ilość pamięci programu! Komponujesz i nagle koniec! Wiecej nie da rady. Krótko mówiąc: utwór stworzysz, ale lepiej nie kombinować za dużo z własnymi samplami

- To nie jest gra! :)


SCREENY:

 

1
Notka polecana przez: whitlow
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.