» Blog » Mój Polterblog: Podsumowanie 2022
30-12-2022 00:44

Mój Polterblog: Podsumowanie 2022

W działach: rpg, pilkanozna, Polterblog | Odsłony: 49

Wraz ze śmiercią polskiej wersji piątej edycji D&D w odstawkę poszedł mój "dedekowy" blog Ku Przygodzie 5e. Co prawda jeszcze od czasu do czasu zamieszczam tam nowe wpisy, jednak nie sądzę, żebym wrócił do regularnej aktywności takiej jak chociażby w ubiegłym roku. Niemniej z racji na to, że lubię pisać większość aktywności przeniosłem na Poltera. Dlaczego? Polterblog lepiej sprawdza się do redagowania i edytowania treści niż Wykop czy Reddit, a do pisania o wszystkim i niczym nie będę zakładał nowego bloga, na który pewnie trafiłoby k4+1 przypadkowych internautów.

W każdym razie w mijającym roku opublikowałem aż ponad 90 notek. Poza "dedekową" autopromocją, zbieraniem atencji i inną "prywatą", znalazło się tu kilka newsów, erpegowych i serialowych recenzji. Za sprawą Kaworu92 wróciłem po kilku(nastu)miesięcznej przerwie do grania w Morrowinda na telefonie, co również zaowocowało kilkoma notkami. Trochę miejsca pozostawiłem na dawną pasję – piłkę nożną, która do Poltera pasuje jak wół do karety. Ponadto pokusiłem o tworzenie comiesięcznych raportów dotyczących "oglądalności" Poltera i subiektywnego przeglądu najciekawszych wpisów na Polterblogu.

Poniżej zamieszczam listę wpisów, których napisanie dało mi w tym roku największą satysfakcję (niektóre pozycje powtarzają z lutowym zestawieniem sporządzonym z okazji setnego wpisu na Polterlogu).

15. Niepamięć & Mizantrop

Magia teatru działa bardziej niż magia kina czy Netfliksa, o czym naprawdę warto przekonać się na własnej skórze. Relacja z wypraw na dwa spektakle w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

14. 35-letni Detektyw

Notka poświęcona najstarszemu polskiemu magazynowi kryminalnemu wydawanemu od 1987 roku. Nie wiem jak, ale wydawca czasopisma wpadł na jej trop szybciej niż detektyw Ostrowski – nie mylić z Rutkowskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

13. Morderca w roli mordercy

Autentyczna kryminalna historia o mordercy, który brał udział w rekonstrukcji popełnionej przez siebie zbrodni, przez co trafił przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

12. O galaktycznych królewskich Wikingach z Madrytu lubiących jeśc bezy w Białym Domu

Wpis o przydomkach Realu Madryt napisany na fali radości po wygraniu w tym roku przez klub ze stolicy Hiszpanii po raz czternasty w historii Champions League.

11. Gdy twój stary to fanatyk Feyenoordu...

Wyjaśnienie okoliczności powstania przed dwoma dekadami jednego z najbardziej rozpoznawanych viralowych (memicznych) zdjęć.

10. Być jak Luis Figo

Wpis przybliżający kulisy najbardziej kontrowersyjnego transferu w historii futbolu, który po 22 latach doczekał się dokumentalnej ekranizacji. Ten wpis zrobił furorę na Wykopie.

9. Wielka Woda - wielkie wodolejstwo?

Napisana na świeżo, tuż po premierze, recenzja serialu o Powodzi Tysiąclecia zaliczyła prawie 2 tys. wyświetleń. Właściwa recenzja, we właściwym czasie i… we właściwym miejscu ;)

8. Świat Wiedźmina

Sama notka nie zawiera niczego nadzwyczajnego: odnośniki do kilku mapek uniwersum wiedźmińskiego, ale zaskakujące jest to, że wpis bez żadnej promocji (zresztą podobnie jak poprzedni) ma aż ponad 2,5 tys. wyświetleń.

7. D&D: Cech nosacza (archetyp Łowcy 5e)

Z przymrużeniem oka: Witcher into Dungeons & Dragons. Still better than Netflix adaptation ( ͡° ͜ʖ ͡°)

6. Jak polscy wydawcy erpegów śmieszkowali w Prima Aprilis?

Rzut oka na wydawnicze poczucie humoru.

5. Polacy nie gęsi, swoje erpegi mają

Zestawienie wydanych drukiem po polsku podręczników do gier fabularnych w latach 1994-2021.

4. Triglav: Wyciąganie wniosków

Instrukcja o tym jak nie prowadzić zbiórek społecznościowych i zarazem przestroga przed niesolidnymi wydawcami.

3. Siła fandomu

Przemyślenia dotyczące znaczenia naszego niszowego fandomu jako wydawniczego koła zamachowego.

2. Mój stary to fanatyk erpegów

Przeróbka kultowej pasty o wędkarzu dostosowana do realiów erpegowych. Kategoria złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Wspomnienie nieobecnych

W tym roku po długiej i ciężkiej chorobie w lutym odszedł Furiatha, a w pod koniec lipca w tragicznym wypadku zmarł Piotrek Bicki. Jednak to nie jedyne osoby z fandomu i użytkownicy Poltera, których nie ma już z nami.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
0

1) https://polter.pl/info/Jak-zdobywac-Sztony-c26333

2) Dodatkowa aktywność (np. promocja serwisu, nagroda w konkursie)od 1 do 100**

3) ** Liczba otrzymanych Sztonów zależy od charakteru aktywności. Sztony przyznaje redaktor naczelny serwisu lub upoważniona osoba.

 

Może powinieneś dostać bonusa? od szefa serwisu:). 

30-12-2022 12:33
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Nie zalezy mi na sztonach. Pewnie niedlugo dobije do okraglej liczby wiec musze pomyslec o tym jak w kreatywny sposob je rozdac ;)
30-12-2022 12:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.