» Blog » Moderacja
25-06-2015 19:29

Moderacja

W działach: polter | Odsłony: 782

Moderacja

Hej.

Ostatnio dostałam kilka sygnałów, że nie jesteście zadowoleni z mojego działania jako moderatora.
Chciałabym wiedzieć czy uważacie, że powinnam zrezygnować z tej funkcji. Nie zostałam moderatorem żeby uprzykrzać życie użytkownikom poltera, ale aby pomóc Kamulcowi i ułatwić rozwiązywanie problemów.

Staram się żeby moje decyzje były jasne, odpowiadam na wszystkie pytania. Nie jestem idealna i popełniam błędy. Ale jeśli to co robię ma się odbijać na mnie i na was, to może rzeczywiście się nie nadaję.

Będę wdzięczna za wasze opinie.

Pozdrawiam.

Ja.

Komentarze


earl
   
Ocena:
+3

Ja akurat nigdy nie miałem kłopotów z moderacją odnośnie mojej osoby. Scysje z moderatorami jakie miałem dotyczyły kwestii pozamoderatorskich i nigdy przez żadnego z moderatorów nie zostałem zbanowany za, nawet, ostre i niezbyt miłe wypowiedzi pod ich adresem. Uważam więc, że nigdy moderator nie przekroczył swoich uprawnień względem mojej osoby a jeśli już zwrócił mi jakąś uwagę na pewne niestosowne czy nawet wulgarne wypowiedzi (lub je zmoderował) to zawsze otrzymywałem prywatną informację o tym utrzymaną w tonie kulturalnym. Tak było za Repka, Gowera i Zsu, tak jest teraz za Kamulca. Nie mam więc powodu skarżyć się ani na Ciebie, ani na Twój sposób działania.

25-06-2015 19:54
szariat
   
Ocena:
+2

Jeden Kamulec nam wystarczy.

25-06-2015 19:57
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Jeśli masz wątpliwości (słusznie) co do swojego mandatu społecznego na Polteru poddaj pod głosowanie swoją i kamulca funkcję. Niech lud osądzi czy nadajecie się na knagę. Toż to zakrawa na absurd żeby na największym polskim portalu o fantastyce odpowiedzialną funkcję można było dostać "na wariata".

25-06-2015 20:09
Andman
   
Ocena:
+1
Agrafko, jesteś funkcjonariuszką instytucji zamykającej kanały artykulacji. Odejdź.
25-06-2015 20:10
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

Od dawna brak jakis flejmogennych wpisow wiec w czym problem? 

25-06-2015 20:10
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

o #punktzwrotny i #noweotwarcie.

25-06-2015 20:28
Adeptus
   
Ocena:
+2

Sam fakt, że piszesz takie notki i bierzesz pod uwagę, że możesz się mylić jest dowodem na to, że bardziej nadajesz się na to stanowisko, niż pewna inna osoba. Jeśli ktoś ma odejść z administracji, to nie Ty.

25-06-2015 22:30
L. Norec
   
Ocena:
+1

#problemy1szegoświata

 

O twoim działaniu jako moderatora moglibyśmy mówić dopiero wtedy, gdyby decyzje przez ciebie podejmowane były całkowicie autonomiczne. W tej chwili zobowiązuje cię regulamin, na który nie masz wpływu, oraz osoby, które są bezpośrednio nad tobą.

25-06-2015 22:59
ThimGrim
   
Ocena:
+2

Agrafka zamieniła mnie w traszkę!

Ale już mi lepiej...

25-06-2015 23:25
oddtail
   
Ocena:
+5

Nie miałem do czynienia z Twoją moderacją, więc trudno mi ocenić czy jest dobrze wykonywana.

Z drugiej strony, moderatorzy dzielą się na takich, którzy są oskarżani że nic nie robią, i takich którzy są oskarżani że robią za dużo. Nie ma wyjątków. Za to czasem niektórzy są przez różne osoby zaliczani do obu kategorii na raz.

Nie przejmowałbym się przesadnie, chyba że osoby które krytykowały Twoje moderowanie mają konkretne zastrzeżenia (tzn. konkretne rzeczy, które możesz poprawić). Jak byś nie moderowała - jak by nie moderował ktokolwiek - wszystkim nie dogodzi.

26-06-2015 08:53
Adeptus
   
Ocena:
+1

@ L. Norec

Agrafka musi stosować sankcje zgodnie z linią partii, ale przynajmniej jak jest stosuje, to wiadomo za co. Jak sankcje stosuje Koordynator Społeczności, to zasadą jest, że ludzie nie wiedzą, za co został ukarany użytkownik... co gorsza, czasami sam użytkownik tego nie wie - a w skrajnych przypadkach, sam Koordynator nie wie, za co kogoś ukarał.

Już nie mówiąc, że Koordynator prędzej by skisł, niż zainicjował dyskusję nt swojej działalności, zamiast sakramentalnego "Jak masz jakieś zastrzeżenia, zapraszam na priva".

26-06-2015 11:22
L. Norec
   
Ocena:
0

Tylko czy świadomość winy w obliczu polterowego panoptikum przynosi ukaranemu jakąkolwiek ulgę?

26-06-2015 13:57
banracy
   
Ocena:
+2

Może nie jestem najaktywniejszym userem, ale dodam coś z mojej strony. 

Nie możesz moderować dobrze, bo obecnie regulamin dotyczący notek jest debilny, nie możesz pomóc kamulcowi, bo jemu nie da się pomóc, będziesz wkurzać userów, bo obecnie regulamin jest tak napisany, że userzy się wkurzają. 

Cała zabawa z ukrywaniem notek i kasowaniem linków do nich to jakieś dziwactwo, które istnieje tylko na polterze i nigdzie indziej. Na zwykłych platformach, możesz pisać co chcesz, ale jak przegniesz musisz się liczyć z usunięciem twojego posta. Na polterze nie usuwają postów, za to notki są ukrywane dosyć liberalnie, bo w końcu nikt niczego nie usuwa. To, że dostęp do notki jest niepotrzebnie upierdliwy to inna sprawa.

Ukrywanie i usuwanie notek za linkowanie to z kolei zupełny absurd i jakaś cenzura. Rozumiem, że ktoś nie chce, żeby pewne treści wyświetlały się na głównej, ale utrudnianie rozmawiania o nich z pewnością wszystkich wkurwi.

Wystarczyłoby dać użytkownikom możliwość wyświetlania ukrytych notek w ustawieniach konta i nie byłoby problemu.

26-06-2015 20:43
Adeptus
   
Ocena:
+2

@ banracy

Nie możesz moderować dobrze, bo obecnie regulamin dotyczący notek jest debilny, nie możesz pomóc kamulcowi, bo jemu nie da się pomóc, będziesz wkurzać userów, bo obecnie regulamin jest tak napisany, że userzy się wkurzają. 

Jestem za, a nawet przeciw. Tzn. generalnie się zgadzam - system jest zły, kierownictwo jest złe. Ale mam wrażenie, że w ramach tego systemu i w ramach podlegania określonemu kierownictwu Agrafka wykazuje tyle dobrej woli, ile może, więc jej działalność wychodzi na plus.

Na zwykłych platformach, możesz pisać co chcesz, ale jak przegniesz musisz się liczyć z usunięciem twojego posta. Na polterze nie usuwają postów, za to notki są ukrywane dosyć liberalnie, bo w końcu nikt niczego nie usuwa.

To akurat wynika z wyboru blogerów. Jeśli zgadza się, żeby administracja moderowała Twojego bloga, to będą usuwać nieprawomyślne posty. Jeśli zawnioskujesz o to, żeby pozwolili Ci samemu zarządzać treściami na blogu, to w razie pojawienia się nie lubianego przez Komplikatora Społeczności posta, komentarz nie zostanie usunięty, ale za to administracja ukryje notkę, faktycznie odcinając do niej dostęp, o ile nie wyręczysz cenzora i sam nie usuniesz posta.

Swego czasu proponowałem, żeby zmienić to w taki sposób, że notki na blogu, którego nie moderuje administracja będą oznaczane tak, żeby osoby nadwrażliwe wiedziały, żeby do nich zaglądać, bo mogą się zszokować... Jedyną odpowiedzią Kamulca, po kilku prośbach, żeby raczył się ustosunkować do propozycji, było "To nie jest dobry pomysł". Ot, taki to dialog.

Dlatego Agrafka powinna zostać. Choćby dlatego, że jej zachowanie obnaża absurd działań Kamulca. Dla Kamulca wszystkie propozycje zmian i krytyka jego poczynań muszą przejść przez "Zapraszam na priva" (ten zwrot wkurza mnie bardziej niż niesławne Kamulcowe "Jeśli się mylę, to mnie przeproś), a jeśli ujawnisz jego stanowisko, to się obraża i oczywiście deklaruje, że nie weźmie udziału w dyskusji. Nie wolno publicznie kwestionować prawd objawionych spływających z ust Kamulca, a Kamulec nie będzie się publicznie tłumaczyć z niczego. Dlatego jakakolwiek normalna dyskusja społeczności z jej Koordynatorem jest niemożliwa.

A Agrafka? Dochodzi do wniosku, że ktoś ma zastrzeżenia do jej działań, więc sama zakłada temat, w którym sama zachęca ludzi do wypowiadania się na temat jej działań.

Ten powiew normalności przez kontrast pokazuje jak paranoiczne, groteskowe, absurdalne, smutne jest zachowanie jej zwierzchnika.

Dlatego nie rozumiem wypowiedzi w rodzaju "jeden Kamulec nam wystarczy". Dla mnie działanie Agrafki jest krokiem ku skruszeniu Kamulca. Osoby, które krytykują Agrafkę dlatego, że podlega ona Kamulcowi powinny trochę pomyśleć - jeśli doprowadzicie do odejścia Agrafki, to zostaniecie z samym Kamulcem na wieki wieków cement. I dacie Kamulcowi argument do ręki (nie to, żeby używał argumentów) - motłoch (w jego mniemaniu) domagał się zmian, Kołordynator łaskawie zgodził się na przekazanie pewnych wąskich kompetencji w ręce innej osoby, motłoch doprowadził do uwalenia tej innej osoby i powrotu jedynowładztwa. Wniosek - motłoch nie wie, czego chce, a Droga Kamulca jest jedynie słuszna.

 

26-06-2015 22:42
   
Ocena:
0

niesławne Kamulcowe "Jeśli się mylę, to mnie przeproś

Trochę inaczej to zapamiętałem, ale dobra.

27-06-2015 00:58
szariat
   
Ocena:
0

Moim zdaniem jednostka neurotyczna nie powinna pełnić tej funkcji. Moderator nie może sobie pozwalać na złośliwe i ironiczne zachowanie. Agrafka zbyt łatwo ulega emocjom i miesza prywatę z obowiązkami.

27-06-2015 10:06
WekT
   
Ocena:
+5

Do moderacji:

czy moderacja nie powinna też moderować, spamu i spam notek.
Już dawno postulowałem możliwość, ukrywania notek niektórych użytkowników.

Użytkownik Kaworu92 nagminnie spamuje blogosferę notkami o znikomej ilości treści i wątpliwej wartości
robiąc sobie z tego portalu miejsce do uzewnętrzniania nie wiem czego.

Apeluję aby użytkownik Kaworu92 ogarnął się i wprowadził nieco autokrytyki do swoich wpisów, ew przeniósł swoje przemyślenia na Tweetera (adekwatna objętość wpisów) czy FB.

Z blogosfery robi się kaworu-sfera i nie mam możliwości jej uniknąć, niedługo  50% zawartości newsfeeda będzie dotyczyć tego użytkownika.

27-06-2015 12:27
   
Ocena:
+1

Agrafka neurotyczna? Nie widziałem u niej przejawów tego zaburzenia. Wręcz odwrotnie, raczej za mało jej tutaj jest choć to dobry moderator jak chyba wszyscy... Na prawdę nie wiem za co te czepianie się moderacji na poltku, pewnie jak z żabim królem.

27-06-2015 13:16
szariat
   
Ocena:
0

Jak za co? Za Enca

27-06-2015 13:22
Adeptus
   
Ocena:
+2

Trochę inaczej to zapamiętałem, ale dobra.

Albo napisz o co chodzi, albo daj sobie spokój. Rzucanie tekstami mającymi sens "Kłamiesz/mylisz się... ale nie będę rozwijał tematu, cześć" jest nie fair.

Na prawdę nie wiem za co te czepianie się moderacji na poltku

Błogosławieni, którzy nie wiedząc o co chodzi w dyskusji, nie zabierają w niej głosu.

A i tak najlepszy jest pomysł Tyldodymomena:

Jeśli masz wątpliwości (słusznie) co do swojego mandatu społecznego na Polteru poddaj pod głosowanie swoją i kamulca funkcję. Niech lud osądzi czy nadajecie się na knagę.

Tylko, żeby głosowania było oddzielna nad Agrafką i Kamulcem.

27-06-2015 15:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.