» Blog » Mniej Poltera, więcej programowania?
10-08-2020 10:07

Mniej Poltera, więcej programowania?

W działach: Polter, programowanie | Odsłony: 305

Poważnie się zastanawiam nad ograniczeniem Poltera i poświęcenia tego czasu na polepszenie swoich umiejętności programistycznych.

Lubię Polterka bardzo, lubię tu pisać, publikować i w ogóle. Myślę, że to wyjątkowe miejsce w polskiej Sieci i naprawdę fajnie jest tu pisać teksty.

Czemu więc o tym myślę? No cóż, wybory wygrał człowiek, dla którego jestem „ideologią, a nie człowiekiem” i dla którego „trzeba wpisać w Konstytucji, by osoby żyjące w związkach jednopłciowych nie mogły adoptować dzieci” Cóż, Adrian jest – podobno – doktorem prawa, a nie wie, że dyskryminacja adopcyjna ze względu na orientację seksualną jest niezgodna z Europejską Konwencją Praw Człowieka, o czym już wyrokował Europejski Trybunał Praw Człowieka? Nawet nie wiem, jak mam skomentować taką ignorancję.

Dobrze, jeden Adrian mógł się zdarzyć, nawet jeśli przed karierą polityczną wykładał na UJ-cie. Ale co powiedzieć o połowie wyborców w Polsce, którzy uznali, że kampania nienawiści i pogardy względem osób LGBT nie jest żadnym powodem, by poskąpić swego poparcia takiemu człowiekowi? Co powiedzieć o politykach PiS-u, którzy w strefach wolnych od LGBT widzą „prorodzinność, co jest wartością europejską, tylko ta upolityczniona Komisja Europejska się czepia”? Skoro już o tym mowa, co powiedzieć o tym, że 1/3 Polski ogłosiła się jako miejsce wolne ode mnie i wielu innych obywateli kraju, a wszystko dlatego, że mamy – le gasp – czelność istnieć?

Polska staje się coraz bardziej homofobiczna, zamiast coraz mniej. I szczerze? Mam dosyć. Odkryłem, że jestem gejem mając 13 lat, teraz mam 28. Mam dosyć czekania – a czekam już blisko połowę swego życia i pewnie będę musiał znacznie dłużej – aż wyborcy, politycy i sędziowie w tym kraju łaskawie uznają mnie za człowieka ze swoją godnością i swoimi prawami.

Wracając do głównego tematu tego posta – dużo czasu zajmuje mi czytania i recenzowanie RPG-ów dla Poltera. Zważywszy na obecny klimat polityczny w kraju, zastanawiam się poważnie nad tym, czy ów czas nie byłby lepiej spożytkowany na naukę programowania i wyjazd za granicę, by pracować i zyskać obywatelstwo jakiegoś cywilizowanego państwa, a nie Polski (Wolski?) uświęconej „miłością bliźniego” w wykonaniu PiS-u i Bosaka.

Oczywiście, są pewne problemy. Np.: taki, że znam tylko angielski. Myślałem o wyjeździe do Niemiec – bo mieszkam pod granicą – ale nie wiem, czy bez znajomości niemieckiego będę w stanie znaleźć jakąkolwiek pracę. Niemniej jednak słyszałem, że w Niemczech jest wielki problem z siłą roboczą i te braki są liczone w setkach tysięcy pracowników. Myślę, że warto spróbować.

Inne problemy? Choćby moje zdrowie psychiczne. Z mieszanką schizofrenii, samookaleczeń i zaburzeń lękowych jestem świadom, iż doświadczam wyzwań, którym nie musi sprostać statystyczny człowiek. Po prawdzie, była praca w JG w informatyce, ale… no cóż, bardzo się bałem, więc nawet nie wysłałem CV. Jak teraz o tym myślę, to możliwe, że to był błąd.

Załóżmy jednak, że nauczyłbym się ładnie programować, znalazłbym pracę w Niemczech i nie wylądowałbym w psychiatryku ani nie doznał żadnego innego kryzysu psychicznego. Wtedy, po kilku latach, mógłbym mieć obywatelstwo niemieckie, a co za tym idzie – prawo do zawarcia ślubu. Mógłbym mieć pensję w euro i… hm, czy nie mówi się, że praca daje godność? Może praca by mnie zbawiła?

Plus, miałbym motywację i pieniądze, by zacząć się uczyć niemieckiego. Myślę, że nauka tego języka w Niemczech mogłaby mi pójść szybciej niż w Polsce – z oczywistych względów.

Tak więc powolutku myślę czy by nie wyemigrować za godnością, spokojem i prawami człowieka. Ale to by znaczyło, że nie miałbym tyle czasu na RPG ile mam obecnie. Cóż, muszę coś poświęcić, zgaduję?

[W sumie, jako osoba bezrobotna i utrzymująca się z renty powinienem mieć dużo czasu, ale, szczerze? Biorę leki na schizofrenię, a to znaczy, że ciągle śpię. Kiedy studiowałem w tym roku w JG, to nie miałem czasu na nic innego niż fizyczny pobyt na uczelni i spanie. Serio. Więc nie, nie mam tyle czasu, ile teoretycznie bym mógł mieć.

Ile śpię? Ciężko mi zliczyć… co najmniej 12 godzin dziennie jeśli nie 14? Moje drzemki popołudniowe trwają różną ilość czasu, więc ciężko mi podać jakąś konkretniejszą wartość.]

Jeśli zdecyduję się poszukać pracy w Niemczech i nauczyć lepiej programować, to wtedy… no cóż, to by oznaczało, że musiałbym dropnąć Poltera RPG. Dalej miałbym czas - wierzę – na recenzje komiksowe, bo nie oszukujmy się, przeczytanie komiksu i napisanie jego recenzji zajmuje mniej czasu niż podręcznika do gry fabularnej. Ale, oczywiście, moja aktywność na tej stronie zostałaby znacznie ograniczona.

Bardzo możliwe, że moja recenzja podstawki do 2 edycji M&M, nad którą teraz pracuję, byłaby jednym z moich ostatnich tekstów tutaj?

Nie wiem do końca czemu to wszystko piszę, jeśli mam być szczery. Wydaje mi się jednak, że w pewien sposób doświadczam rzeczywistości poprzez słowo pisane i co za tym idzie, pisanie pozwala mi zebrać myśli. Wydaje mi się także, że czuję pewną potrzebę usprawiedliwienia się przez Polterową społecznością w przypadku, gdybym nagle miał tutaj przestać publikować.

1
Notka polecana przez: Exar
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
0

Dopiero teraz czytam Twoją notkę, a dosłownie przed chwilą opublikowałem swoją. 

Takich jak Ty jest więcej. Porządnych ludzi, który banda kretynów doprowadza do rozpaczy i takich trudnych decyzji (czy w Twoim przypadku jeszcze przemyśleń). Wiem, że to pewnie niewiele, wiedz jednak, że są ludzie, którzy nie myślą tak jak te nienawistne krzykacze w telewizji i że życzą ludziom w tej trudnej sytuacji wytrwałości. Krzykaczy jest mniejszość (mam nadzieję). Miejmy nadzieję, że jeśli bieżąca opcja polityczna wyginie, nastanie normalność. 

10-08-2020 16:29
Kaworu92
   
Ocena:
0

Nie wiem czy krzykaczy jest mniejszość - w końcu pewna opcja wygrała demokratyczne wybory, czyż nie? Co prawda przy wsparciu rządowej propagandy w TVP, ale jednak wybór zawsze należał do wyborców. Nikt nikogo nie przymuszał, co najwyżej nakłaniał.

10-08-2020 19:24
Exar
   
Ocena:
0
Nie chce mi się wierzyć, że jest aż 10 milionów nienawistnych ludzi.
10-08-2020 19:27
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... to dobre pytanie. Powiem w ten sposób - może rzeczywiście w Polsce nie ma 10 milionów hajterów (może?), ale to by oznaczało, że mamy 10 milionów ludzi, którzy zapomnieli o przyzwoitości i wiedzieli, że czynią źle, a mimo to zrobili to, bo...?

Znaczy, możliwe, że te 10 milionów nie tyle nienawidzi, co po prostu ma pewne rzeczy w głębokim poważaniu, ale tak czy siak to nie świadczy o nich dobrze. Nie wiem, czy chcę być dalej częścią takiego "społeczeństwa".

10-08-2020 20:29
Exar
   
Ocena:
0

Myślę, że wiele z tych osób po prostu nie rozumie elementarnych spraw. Nawet pewnie nie wiedzą, że Duda czy inny polityk powiedział to czy owo - w TVPIS tego nie pokazali, a jak pokazali, to akurat Grażynka kłóciła się z Januszem i nie załapali. A nawet jak usłyszeli, to nie zrozumieli. A jak zrozumieli, to zupełnie w to nie wnikali - może zamienili dwa zdania i Grażynka wróciła do smażenia mielonych.

Jest masa ludzi, których jedynym światem jest piłka nożna, grill w sobotę i to, jak ubrała się sąsiadka spod szóstki. Czy można ich winić, że nie kumają? Pewnie trochę tak, ale bardziej trzeba rządy od ostatnich 30 lat (a od 5 szczególnie), kler nadający z ambon i grupkę nienawistnych/cynicznych krzykaczy.

10-08-2020 20:52
Kaworu92
   
Ocena:
0

Wierzę, że w każdym mieście w Polsce, a pewnie i w wielu wsiach, można kupić niezależne (jeszcze?) gazety.

Hm, wychodziłoby, że wszystko przez to, że ludzie nie czytają?

10-08-2020 21:07
earl
   
Ocena:
+2

A nie przyszło Wam do głowy, że przeciętny człowiek w każdym państwie chce dbać przede wszystkim o zapewnienie bytu materialnego i bezpieczeństwa socjalnego w szerokim tego słowa znaczeniu dla siebie i swojej rodziny? Dlatego głosuje na partię, która w jakimś stopniu mu to zapewni. A mówienie o tym, że tylko wyborcy PiS czy Konfederacji to banda nienawistników jest kłamliwe. Wystarczy poczytać komentarze na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Gazety Wyborczej, Polityki, TVN albo blogi czy twity celebrytów i polityków 2 strony, aby przekonać się, że jad i nienawiść jest domeną każdej ze stron sporu. I może się okazać, że to nie PiSowcy ale POowcy czy SLDowcy w tym przeważają.

10-08-2020 23:31
Łodzianin
   
Ocena:
+1

@earl

Dobrze kojarzę, że niejako zawodowo zajmujesz się polityką?

11-08-2020 00:25
earl
   
Ocena:
+1

@ Łodzianin

Dobrze kojarzysz. Chociaż zajmowanie się polityką na trzeźwo i bez używania niecenzuralnych słów jest od wielu lat już niemożliwe. Jeśli kiedykolwiek było.

11-08-2020 00:43
Kaworu92
   
Ocena:
0

Czy POwcy albo SLDowcy nawołują do dyskryminacji jakiejkolwiek grupy społecznej? Albo sieją mowę nienawiści w nią wymierzoną? Cóż za piękny przykład symetryzmu. Nie wątpię, że ludzie, których głosami Hitler doszedł do władzy też, jak to zgrabnie ująłeś, pragnęli  "przede wszystkim zadbać o zapewnienie bytu materialnego i bezpieczeństwa socjalnego w szerokim tego słowa znaczeniu dla siebie i swojej rodziny". A potem był wstyd, że Hitler Żydów w obozach żywcem palił...

PS. Earl, czy dalej jesteś "doktorem nauk społecznych" (a taką jest politologia) który wyznaje pogląd, że "małżeństwo to związek tylko między kobietą a mężczyzną" czy coś? I czy dalej jednocześnie nie możesz się nadziwić, że jesteś "nazywany" homofobem?

...

Dobra, to by było tyle, nie mam nic do powiedzenia - w każdym razie nic, co by się przebiło.

11-08-2020 08:30
Kaworu92
   
Ocena:
0

Dobrze, może powiem jeszcze jedno - rozumiem, że wyborcy PiSu chcą zapewnić swoim rodzinom byt. Problem w tym, że jednocześnie zagłosowali za partią, która odbiera mi prawo do założenia rodziny - i wierzę, że nie mieli do tego najmniejszego prawa. Serio tak trudno się wykazać empatią i to zrozumieć?

11-08-2020 08:32
Exar
   
Ocena:
0
Kawioru++

Pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu odpowiedzi Earla to nowy pogram partii rządzącej: złapanie i doprowadzenie na posterunek osoby LGBT: 500PLN, Żyda: 300, RPGowca (bo to szatanista, dzisiaj LGBT, jutro fantaści): 200PLN
11-08-2020 08:41
earl
   
Ocena:
0
W oczach takich jak Wy, rzekomo tolerancyjnych osób, jestem debilem, zacofańcem, ciemnogrodem, patologią i kleszym pachołkiem, którego należy zniszczyć fizycznie albo co najmniej emocjonalnie. Właśnie to udowodniliscie swoimi wpisami. A potem się dziwicie reakcji.

A to że nie masz pracy to też jest wina systemu, Kaworu czy też tego że Ci sie nie chce? A skoro tak to i w Niemczech kariery nie zrobisz bo nikt nie lubi leserów.
11-08-2020 09:12
earl
   
Ocena:
0
Jeszcze jedno co do Hitlera to akurat w zdobyciu władzy pomogła mu wpływowa grupa gejów kierująca SA, o czym jakoś szybko się zapomina w środowisku LGBT. Nie mówiąc o tym że taki Goring również zaliczałby się obecnie do tego środowiska.
11-08-2020 09:24
Exar
   
Ocena:
0
Nikt nic nie pisze o niszczeniu kogokolwiek. Napiszę raz jeszcze: partia zapewnia lepszą sytuację materialną wielu osobom (mi nie, za czasów PiS straciłem dobrą pracę, a powodem tej straty była właśnie polityka PiS, nepotyzm itp.) - jest to fakt, nie ma co z nim dyskutować. Jednak jednocześnie partia ta nie robi nic z agresją, wyzywa ludzi od komuchów, parszywców, nazywa normalnych obywateli ideologią, zamyka bezpodstawnie do aresztu - to też jest fakt.

I teraz wiele osób widzi analogię do lat 30tych zeszłego wieku - coś ktoś dostał, ale kosztem rodzącej się fali nienawiści, która powoduje, że ludzie zaczynają się po prostu bać. Czy zagłosujesz na kogoś, kto da Ci 500 złotych, a jednocześnie zamknie Twojego kolegę w areszcie, bo chodził w koszulce konstytucja?

(Dodam, że mam ogromny żal do opozycji, właśnie za to, co piszesz - zrobienie obozu "my mieszczuchy" i "oni patologia ze wsi" . Jest to moim zdaniem jeden z powodów porażki opozycji. Nie ukrywam, że też czasami nazywam becwalów patologią, bo w sumie nie wiem jak mam nazwać pijanego 20 latka co chodzi w koszulce z PW i zaczepia kobiety w tramwaju... ).
11-08-2020 09:35
earl
   
Ocena:
0
Najciekawsze jest to, że ci sami co chodzą w koszulce konstytucja jednocześnie sami albo łamią konstytucję albo wspierają tych co ją łamią. Wystarczy przytoczyć chociażby dwa pierwsze artykuły: 3 mln ludzi żyje poniżej minimum socjalnego a panujący wszechobecnie nepotyzm i korupcja uniemożliwiają wielu ludziom realizację swoich celów i marzeń i łamią wielu osobom życie. I tak to w praktyce wygląda realizacja dobra wspólnego i sprawiedliwości społecznej, prowadzona od 30 lat. I nikt z decydentów nie widzi w tym nic zdrożnego, przeciwnie - upominanie sie o prawa tych najbiedniejszych partie tzw. lewicowe i centrowe uważają za populizm i demagogię.
11-08-2020 09:51
Kaworu92
   
Ocena:
0

W oczach takich jak Wy, rzekomo tolerancyjnych osób, jestem debilem, zacofańcem, ciemnogrodem, patologią i kleszym pachołkiem, którego należy zniszczyć fizycznie albo co najmniej emocjonalnie. Właśnie to udowodniliscie swoimi wpisami. A potem się dziwicie reakcji.

Ym... ale wskaż mi, gdzie napisałem, że jesteś "debilem, zacofańcem" itp. i Wskaż mi, gdzie chciałem Ciebie zniszczyć? 0_o

Ja tylko napisałem, że jesteś symetrystą - uważam, że mam rację, PiS bazuje na uprzedzeniach, PO nie (zresztą, nie głosuję na PO, ale mniejsza z tym) - a Ty od razu...? 0_O 

PS. W sumie to nie powinienem się na tym skupiać, skoro padły z Twojej strony poważne - i bezpodstawne - oskarżenia, ale uważam, że jeśli nie widzisz analogii do tego, co się dzieje dzisiaj w Polsce (rozkład trójpodziału władzy, propaganda w telewizji, homofobiczna ideologia) a tym, co swego czasu miało miejsce w Niemczech, to raczej słaby z Ciebie politolog.

Ale w sumie, po takiej emocjonalnej reakcji z Twojej strony, nie widzę żadnej podstawy do dalszego prowadzenia dyskusji.

11-08-2020 09:54
earl
   
Ocena:
0
@ Kaworu
Wielokrotnie wykazałeś sie w swoich komentarzach nienawiścią do osób wierzących, mających prawicowe poglądy więc tak, jesteś osobą, która wpisuje się w mowę nienawiści takich jak Ty, tolerancyjnych tylko z nazwy. I lepiej faktycznie zainteresuj się całokształtem polityki po 1989 bo jak widzę patrzysz tylko wąsko i jedostronnie. A co do tego czy jestem dobry czy słaby to jakiś sfrustrowany nieudacznik jest ostatni by to oceniać.
11-08-2020 10:11
Kaworu92
   
Ocena:
0

"Sfrustrowany nieudacznik" dał Ci banana na swoim blogu ;-) Smacznego ;-)

11-08-2020 10:18
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

To jest notka blogowa, więc dyskusje na mniej związane z tematyką portalu tematy są dopuszczalne, chociaż też bez przesady. To, co nie jest dopuszczalne, to obrażanie innych uczestników rozmowy, co – moim zdaniem – pojawiło się tylko w komentarzach earla. Ponieważ jednak autor każdego bloga ma możliwość samodzielnego blokowania komentujących na swoim blogu i Kaworu z tego prawa skorzystał, działania administracyjne nie powinny być potrzebne.

Wyczyściłem natomiast komentarze dotyczące działań lub braku działań moderacji, bo te były wprost sprzeczne z regulaminem serwisu.

11-08-2020 20:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.