Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Mistrzować dziewczętom?
08-03-2012 22:36

Mistrzować dziewczętom?

W działach: Mistrzowanie | Odsłony: 12

Z miejsca składam życzenia wszystkim kobietom związanym z fantastyką, jesteście wspaniałe i wyjątkowe, wnosząc pierwiastek piękna pomiędzy nas, nerdów. ;)

 

A teraz meritum. Będę was wszystkich prosił o drobne wsparcie, radą zwłaszcza, w dwóch kwestiach. Dziś jedna, jeśli nie zapomnę, to jutro druga.

 

Po lekturze kilku notek blogowych w ostatnich dniach doszedłem do wniosku, że granie z i prowadzenie dla dziewcząt to jednak inna sprawa niż normalnie. W drużynie której mistrzuję jest dziewczyna (i do tego jest parą z jednym graczem) i nie ma problemów. Ale mniejsza z tym.

Uznałem że się nie znam i jednak potrzebuję rady.

 

Proszę was o jakieś dobre rady i wskazówki jak poprowadzić sesję (kampanię) dla dwóch graczek (i tyle). Najlepsze przyjaciółki, chcą zagrać razem, a mnie kopnął zaszczy bycia mistrzem gry. Na co uważać jakiego zachowania z mojej strony się wystrzegać, czego nie robić a co robić. Co myślicie. A może obecna na sali dziewczyny wypowiedziałby się, jakie miałyby w takiej sytuacji przestrogi dla mnie, oczekiwania itp.

Sesja ma być strickte pod nie, raczej luźna, dla frajdy dla nich obu i dla mnie. Chcę żeby jak najlepiej się bawiły, dać im jak najwięcej fun'u i nie zniechęcić po pierwszych sesjach.

 

Dodatkowo, szukam mechaniki dla takiej sesji. Mam powoli dość DnD i dla tego co próbuję planować się nie nadaje. Szukam takiej w miarę prostej, szybkiej, mega łatwej w ogarnięciu. A wręcz 'szczątkowej' mechaniki.

Myślałem o takim może powrocie do korzeni, Oku Yrrhedesa. Jestem z młodszego pokolenia i zastanawiałem się czy nie warto by spróbować polskiego klasyka.

Komentarze


Szponer
   
Ocena:
0
Ale zawsze można mieć więcej, świat na Q-Workshop się nie kończy;)

Obawiam się, że kiedy pojawi się to zdjęcie pojawi, to przestaną mi wierzyć, że jestem kobietą i wtedy trzeba będzie mi kości zabrać:D
09-03-2012 23:13
Eva
   
Ocena:
0
Akurat się w kontekst wpasowała, co poradzę?
09-03-2012 23:19
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ej, Szponer, nie przesadzaj...
09-03-2012 23:26
Szponer
   
Ocena:
+1
Oj, nabijam się;P a podręcznik się wkrótce znajdzie;)
09-03-2012 23:33
Kot
   
Ocena:
0
@Eva: Kości powiadasz? Myślę, że da się zrobić... Czyje mają być i które konkretnie?
11-03-2012 14:04
Rysia777
   
Ocena:
0
Nioch, nioch! Będziemy chodzić na zakupy i godzinamy ekwipować nasze postaci!
Nie przewiduję niczego innego na naszej sesji... :P
12-04-2012 22:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.