string(15) ""
» Blog » Mikołajkowy rabat, czyli pijarowa wpadka Czachy
10-12-2018 00:43

Mikołajkowy rabat, czyli pijarowa wpadka Czachy

W działach: Gry planszowe | Odsłony: 206

Czacha Games ogłosiło mikołajkową promocję w największej grupie zrzeszającej na Facebooku fanów gier planszowych. Minęło kilka godzin, a gracze nie zostawili na wydawcy suchej nitki. Co jest nie tak z polityką cenową Czachy?

 

O 21:17, czyli dość późno jak na ofertę składaną przez producenta, pojawił się post w grupie Gry planszowe na Facebooku z informacją o mikołajkowej promocji na stronie czachagames.pl. Mogłoby się wydawać, że post cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ promocja jest atrakcyjna "– 30% na całe zamówienie" po wpisaniu kodu, który został podany w poście dodanym w grupie i każdy może z niego skorzystać, to naprawdę niezła oferta. Być może aż za dobra.

Screen posta.

Taniej niż na zagramwto

Część z Was zapewne kojarzy platformę zagramwto. Jedną z wielu platform crowfoundingowych, czyli wspierających projekty dobrowolnymi wpłatami, zazwyczaj w zamian za pewne profity czy nagrody. Polityką zagramwto jest obietnica, że kupionej przez nas w ramach wsparcia gry nigdzie później będzie można kupić taniej:

"Wspierając projekt gry na zagramw.to, masz gwarancję, że cena oferowana w pierwszej dobie trwania kampanii będzie najniższą w historii. Nigdzie nie kupisz tej gry taniej".

Niestety, jak zostało zauważone w komentarzu pod postem, promocja mikołajkowa przeceniła grę Klany Kaledonii do ceny niższej, niż ta w kampanii. "- 80,00 zł TYLE ZAOSZCZĘDZISZ" – tak pisali w kampanii, kiedy gra kosztowała 180 zł. Ile kosztuje po promocji? 172! Czyżby to była pomyłka?

Wersje są dwie

Przed obniżką ceny gra kosztowała 230 zł. Oznacza to, że po obniżce o 30% jej cena wynosić powinna 172 zł. I tak też było zaraz po ogłoszeniu promocji, dopóki nie pojawiały się komentarze wytykające pijarowe potknięcia Czachy. Producent szybko jednak wycofał się z ceny 172 zł, tłumacząc, że byłoby to nie fair wobec osób wspierających grę na zagramw.to i postanowił, uwaga, podnieść pierwotną cenę o 260 zł. Zamiast przekreślonego 230, na stronie widzimy więc 260 zł, a zamiast 172 zł, 180 zł. Czy to koniec? Oczywiście, że nie!

Zmienianie cen w podobny sposób jest oczywiście nielegalne. Nie można najpierw podnieść ceny o 30 zł, żeby potem obniżyć ją o 30%! Wymyślono sposób i na to! Zaczęto tłumaczyć się tym, że cena powinna wynosić 260 zł, na Black Friday została obniżona i taka została. Problemem jest to, że cena na Black Friday wynosiła 200 zł, a nie 230 zł.

Dwie wersje pojawiające się w dyskusji.

Brak komentarzy i produktów w sklepie

Na Facebooku pojawią się głosy, że znikają komentarze. Nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale w kontekście całej otoczki brzmi to nie najlepiej. Łatwo weryfikowalnym faktem jest natomiast liczba produktów w sklepie. Na 17 pozycji aż 7 jest niestety niedostępnych...

A Wy jakie doświadczenia mieliście z Czacha Games?

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kaj
   
Ocena:
0

Notkę chciałem dodać od razu w Mikołajki jako wieść na stronie, ale niestety dopiero dzisiaj otrzymałem wiadomość, że nie pasuje ona do wieści na stronie, w związku z czym zgodnie z sugestiami publikuję tutaj, na blogu. Mam nadzieję, że mimo to dotrze ona do Was, Polterowiczów, i cieszyć się będzie Waszym zainteresowaniem.

10-12-2018 00:50
Exar
   
Ocena:
0

Byznesmeny :)

10-12-2018 10:01
John Connor
   
Ocena:
0

Janusze z Cebulandu.

11-12-2018 05:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.