Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba

Artykuły

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #01-03

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #01-03

Niezłe dobrego początki?

13-01-2021 20:17 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Czasem potrzeba czasu, by dana historia znalazła uznanie – choć Kimetsu no Yaiba autorstwa Koyoharu Gotouge zadebiutowała w 2016 roku, to prawdziwą popularność zdobyła dopiero parę lat później za sprawą niezwykle popularnego anime na jej podstawie. Obecnie rekordy popularności w Japonii bije f...
Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #04-06

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #04-06

Więcej akcji, więcej łowców, więcej demonów

30-05-2021 20:52 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Mangi shounen jakie są, każdy widzi – nastoletni bohaterowie, nacisk na starcia z obdarzonymi magicznymi mocami wrogami oraz, w większości przypadków, niezbyt trafiony humor. Czy dziełu autorstwa Koyoharu Gotouge udaje się w kolejnych tomach wyrwać z ograniczeń gatunku? Kimetsu no Yaiba...
Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #07-09

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #07-09

Polowania na demony ciąg dalszy

21-02-2022 15:00 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Kimetsu no Yaiba, anime-fenomen, które podbiło serca widzów na całym świecie, powróciło kilka tygodni temu na ekrany telewizorów. W ramach drugiego sezonu wyemitowano też odcinki opowiadające historię przedstawioną w filmie kinowym Mugen Train. Jest to zatem dobry moment, by omówić kolejne...

Noty

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 3

29-11-2020 12:12 | Komentarze: 0
Tanjirou i Nezuko stawiają czoła dwójce demonów – władającej piłeczkami i kontrolującemu strzałki, którzy podają się za bezpośrednich podwładnych Muzana Kibutsujiego zwanych Dwunastoma Demonicznymi Księżycami!
Czy bohaterom uda się pokonać wrogów i zdobyć jakieś poszlaki prowadzące do najsilniejszego demona?!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 1

29-11-2020 12:09 | Komentarze: 0
Era Taisho.
Życie Tanjirou Kamado, dobrego i uczynnego chłopca z rodziny sprzedawców węgla, gwałtownie się zmienia, gdy jego bliscy zostają niemal całkowicie wybici przez demony. Aby pomóc Nezuko, swojej młodszej siostrze przemienionej w jedną z tych kreatur, a także pomścić śmierć pozostałych bliskich, Tanjirou wyrusza w podróż!
Oto początek krwawej opowieści o przygodach i walce na miecze!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 2

29-11-2020 12:11 | Komentarze: 0
Podczas egzaminu na zabójcę demonów Tanjirou staje w szranki z przeobrażonym demonem i używa techniki opanowanej pod czujnym okiem mistrza Urokodakiego.
W jaki sposób chłopiec ma zamiar pokonać to uosobienie zła?!
Po powrocie do pana Urokodakiego bohater udaje się wraz z przebudzoną Nezuko do miasta, w którym każdej nocy znikają dziewczęta.

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 4

02-05-2021 16:02 | Komentarze: 0
Po zwycięstwie nad demonem w bębenkowej rezydencji Tanjirou natrafia na Zenitsu Agatsumę i bijącego go chłopaka z łbem dzika na głowie! Widząc to, rusza koledze na ratunek!
Po skończonej misji cała grupa odpoczywa w domu zaprzyjaźnionego rodu, jednak nagle otrzymują rozkaz pilnego wyruszenia na straszną górę. Co czeka ich w tym niepokojąco dziwnym miejscu?!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 5

02-05-2021 16:04 | Komentarze: 0
Tanjirou i pozostali wyruszają na Górę Natagumo, gdzie zmuszeni są stawić czoła rodzinie pajęczych demonów!
Otruty przez wroga Zenitsu stopniowo zaczyna przeobrażać się w potwora, a Inosuke i Tanjirou podejmują się nierównej walki z przerośniętym ojcem pająków. Potyczka zdaje się nie mieć końca!
Kto tak naprawdę stoi za tragicznymi wydarzeniami na Górze Natagumo?

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 6

02-05-2021 16:04 | Komentarze: 0
Tanjirou z trudem pokonuje pajęczego demona. Gdy sądzi, że niebezpieczeństwo minęło, Shinobu Kochou bierze Nezuko na celownik i rodzeństwo bohaterów zostaje pojmane.
Chłopak odzyskuje przytomność w siedzibie głównej ich organizacji, otoczony przez Filary, czyli zabójców demonów najwyższej rangi, którzy zamierzają skazać go za podróżowanie z przemienioną w demona Nezuko.
Ich sąd przerywa jednak przybycie pewnej osoby!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 7

11-01-2022 14:11 | Komentarze: 0
Dzięki pomocy jednej z Filarów, Shinobu Kochou, Tanjirou i pozostali odzyskują siły i opanowują Stały Oddech Pełnego Skupienia.
Młodzi zabójcy demonów otrzymują zadanie przedostania się do Wiecznego Pociągu. Spotykają tam Filar Płomienia, Kyoujurou Rengoku, od którego dowiadują się o obecności demona czyhającego na życie pasażerów.
Niespodziewanie zabójcy zostają uwięzieni w snach narzuconych im przez technikę krwi wroga, która zdaje się stanowić przyczynę dotychczasowych zaginięć! Czy bohaterom uda się wydostać z potrzasku?!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 8

11-01-2022 14:15 | Komentarze: 0
Jak zakończy się walka Tanjirou z demonem snu Enmu, w której zabójca używa techniki Czystego nieba z repertuaru Tańca Boga Ognia?!
I kim jest tajemnicza postać, która niespodziewanie staje na drodze zabójców demonów?!
Filar Płomienia zostaje zmuszony do podjęcia trudnej decyzji. Jakie znaczenie będą miały dla Tanjirou słowa wypowiedziane przez potężnego wojownika?

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 9

11-01-2022 14:16 | Komentarze: 0
Tanjirou i pozostali trafiają pod dowództwo Tengena Uzuiego znanego jako Filar Dźwięku!
Wyruszają z nim do dzielnicy uciech, którą wcześniej zinfiltrowały trzy żony Tengena. Zerwał się z nimi kontakt, dlatego przebrani za kobiety zabójcy demonów usiłują je odnaleźć. W tym celu próbują wytropić ukrywającego się w dzielnicy uciech demona, jednak nie przynosi to oczekiwanych rezultatów.
Okazuje się, że wróg wziął na celownik oiran, najwyższe rangą kurtyzany! Czy Tanjirou i reszcie uda się odszukać tego demona?!

Wieści

Zapowiedziano 3. sezon Kimetsu no Yaiba

Zapowiedziano 3. sezon Kimetsu no Yaiba

15-02-2022 07:27 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Zakończyła się emisja drugiego sezonu Kimetsu no Yaiba, anime opartego na mandze wydawanej w Polsce przez Waneko pod nazwą Miecz zabójcy demonów. Z powodu ogromnej popularności owej serii od razu zapowiedziano, że powstanie też sezon trzeci – na razie nie wiadomo jednak, kiedy miałby on zadebiutować. Za produkcję odpowiadać ponownie będzie powszechnie chwalone studio Ufotable.

» więcej
3. sezon Demon Slayera pokazany na nowym zwiastunie

3. sezon Demon Slayera pokazany na nowym zwiastunie

18-04-2022 20:26 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

W sieci zamieszczono zwiastun trzeciego sezonu Demon Slayera / Kimetsu no Yaiba, nieprawdopodobnie popularnego anime opartego na mandze wydawanej w Polsce przez Waneko pod nazwą Miecz zabójcy demonów. Zachęcamy do oglądania!

» więcej