Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba

Artykuły

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #01-03

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #01-03

Niezłe dobrego początki?

13-01-2021 20:17 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Czasem potrzeba czasu, by dana historia znalazła uznanie – choć Kimetsu no Yaiba autorstwa Koyoharu Gotouge zadebiutowała w 2016 roku, to prawdziwą popularność zdobyła dopiero parę lat później za sprawą niezwykle popularnego anime na jej podstawie. Obecnie rekordy popularności w Japonii bije f...
Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #04-06

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba #04-06

Więcej akcji, więcej łowców, więcej demonów

30-05-2021 20:52 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Mangi shounen jakie są, każdy widzi – nastoletni bohaterowie, nacisk na starcia z obdarzonymi magicznymi mocami wrogami oraz, w większości przypadków, niezbyt trafiony humor. Czy dziełu autorstwa Koyoharu Gotouge udaje się w kolejnych tomach wyrwać z ograniczeń gatunku? Kimetsu no Yaiba...

Noty

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 1

29-11-2020 12:09 | Komentarze: 0
Era Taisho.
Życie Tanjirou Kamado, dobrego i uczynnego chłopca z rodziny sprzedawców węgla, gwałtownie się zmienia, gdy jego bliscy zostają niemal całkowicie wybici przez demony. Aby pomóc Nezuko, swojej młodszej siostrze przemienionej w jedną z tych kreatur, a także pomścić śmierć pozostałych bliskich, Tanjirou wyrusza w podróż!
Oto początek krwawej opowieści o przygodach i walce na miecze!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 2

29-11-2020 12:11 | Komentarze: 0
Podczas egzaminu na zabójcę demonów Tanjirou staje w szranki z przeobrażonym demonem i używa techniki opanowanej pod czujnym okiem mistrza Urokodakiego.
W jaki sposób chłopiec ma zamiar pokonać to uosobienie zła?!
Po powrocie do pana Urokodakiego bohater udaje się wraz z przebudzoną Nezuko do miasta, w którym każdej nocy znikają dziewczęta.

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 3

29-11-2020 12:12 | Komentarze: 0
Tanjirou i Nezuko stawiają czoła dwójce demonów – władającej piłeczkami i kontrolującemu strzałki, którzy podają się za bezpośrednich podwładnych Muzana Kibutsujiego zwanych Dwunastoma Demonicznymi Księżycami!
Czy bohaterom uda się pokonać wrogów i zdobyć jakieś poszlaki prowadzące do najsilniejszego demona?!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 4

02-05-2021 16:02 | Komentarze: 0
Po zwycięstwie nad demonem w bębenkowej rezydencji Tanjirou natrafia na Zenitsu Agatsumę i bijącego go chłopaka z łbem dzika na głowie! Widząc to, rusza koledze na ratunek!
Po skończonej misji cała grupa odpoczywa w domu zaprzyjaźnionego rodu, jednak nagle otrzymują rozkaz pilnego wyruszenia na straszną górę. Co czeka ich w tym niepokojąco dziwnym miejscu?!

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 5

02-05-2021 16:04 | Komentarze: 0
Tanjirou i pozostali wyruszają na Górę Natagumo, gdzie zmuszeni są stawić czoła rodzinie pajęczych demonów!
Otruty przez wroga Zenitsu stopniowo zaczyna przeobrażać się w potwora, a Inosuke i Tanjirou podejmują się nierównej walki z przerośniętym ojcem pająków. Potyczka zdaje się nie mieć końca!
Kto tak naprawdę stoi za tragicznymi wydarzeniami na Górze Natagumo?

Miecz zabójcy demonów - Kimetsu no Yaiba: tom 6

02-05-2021 16:04 | Komentarze: 0
Tanjirou z trudem pokonuje pajęczego demona. Gdy sądzi, że niebezpieczeństwo minęło, Shinobu Kochou bierze Nezuko na celownik i rodzeństwo bohaterów zostaje pojmane.
Chłopak odzyskuje przytomność w siedzibie głównej ich organizacji, otoczony przez Filary, czyli zabójców demonów najwyższej rangi, którzy zamierzają skazać go za podróżowanie z przemienioną w demona Nezuko.
Ich sąd przerywa jednak przybycie pewnej osoby!