Microsoft

Artykuły

Microsoft World

Microsoft World

08-10-2009 16:00 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 3
Ostatnimi dniami w prasie pojawiły się szokujące rewelacje. Podobno ojcowie Windowsa, czyli Microsoft, planują przejąć Electronic Arts. Póki co są to tylko spekulacje, ale już dzisiaj spróbujemy przewidzieć konsekwencje, które może spowodować fuzja tych dwóch gigantów. Najpierw przedstawimy Pana M...
Gears of War: Ultimate Edition

Gears of War: Ultimate Edition

Powrót klasyka

27-10-2015 22:35 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 3
Kiedy Microsoft wprowadzał konsolę Xbox One, informacja o braku wstecznej zgodności dla wielu osób oznaczała odcięcie od wielu klasycznych tytułów wydanych na Xbox 360. Na szczęście zarządzający koncernem podjęli decyzję o – przynajmniej częściowej – konwersji wybranych tytułów na swoją...
Gears of War 2

Gears of War 2

Drugie życie Marcusa

22-02-2016 21:50 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Mimo pierwotnego zamysłu braku kompatybilności wstecznej, Microsoft otworzył się na posiadaczy Xbox One, udostępniając szereg klasycznych tytułów przygotowanych z myślą o poprzedniczce – konsoli znanej jako Xbox 360. Dzięki tej inicjatywie właściciele flagowego urządzenia amerykańskiego potent...

Noty

Alan Wake

06-05-2010 20:42 | Komentarze: 1
Gra akcji/TPP zrealizowana w konwencji thrillera psychologicznego. Autorem jest Remedy Studios, znane z cyklu Max Payne.

Alan Wake stanowi kolejne dzieło ludzi odpowiedzialnych za popularną markę Max Payne. Całość stworzono w myśl konwencji psychologicznego thrillera akcji, a podczas developingu wyraźnie inspirowano się kultowym serialem telewizyjnym Davida Lyncha i Marka Frosta o nazwie Twin Peaks (Miasteczko Twin Peaks).

Ninja Gaiden II

16-07-2010 14:59 | Komentarze: 0
Ninja Gaiden 2 to kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji, który został zapoczątkowany pod koniec lat osiemdziesiątych przez firmę Tecmo. Omawiany produkt jest bezpośrednią kontynuacją programu wydanego w 2004 roku na konsolę Xbox. Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, za ...

Gears of War 3

21-11-2010 05:51 | Komentarze: 0
Trzecia część serii o wojnie ludzi z tajemniczą, żyjącą w wydrążonych pod ziemią tunelach armią Locustów. Za stworzenie tej, a także pozostałych części odpowiada ekipa Epic Games, której twarzą i głównym producentem jest Cliff Bleszinski.

Po zniszczeniu i zatopieniu miasta Jac...

Gears of War Ultimate Edition

16-10-2015 20:31 | Komentarze: 0
Gears of War to gra, stanowiąca połączenie taktycznej strzelanki z survival horrorem. Daj się porwać przepełnionej akcją opowieści o obronie ludzkości przed inwazją okrutnych stworów z podziemnych czeluści. Wciel się w rolę bohatera wojennego Marcusa Fenixa i poprowadź jego oddział do walki z bezwzględnymi potworami. Rewolucyjny system taktycznej walki i zapierająca dech w piersiach grafika, osiągnięta dzięki silnikowi Unreal Engine 3, wciągnie Cię w opowieść o wojnie i przetrwaniu.

Gears of War 4

14-09-2016 13:25 | Komentarze: 0
Najnowsza odsłona legendarnej serii gier Gears of War. W czwartej części cyklu wcielamy się w rolę JD Fenixa, syna Marcusa - głównego bohatera oryginalnej trylogii. Po 25 latach od wydarzeń z części trzeciej, stajemy do walki z nowym, niezbezpiecznym zagrożeniem.

Prócz kampanii fabula...

Wieści

Internet Explorer 8 gotowy

Internet Explorer 8 gotowy

20-03-2009 23:39 | Tomasz 'Landovsky' Mendyka | Komentarze: 4
Dla tych, którzy używają przeglądarki Microsoftu mamy dobre wieści - najnowsza wersja Internet Explorer 8 została ukończona i jest możliwa do pobrania stąd.
Alan Wake - petycja

Alan Wake - petycja

04-08-2009 00:34 | Michał 'Kalost' Kułakowski | Komentarze: 0
Tak, to kolejna petycja związana z grami. Tym razem sprawa dotyczy pecetowej wersji gry Alan Wake, której produkcja została zawieszona, choć Microsoft, mający w tym wypadku ostatnie zdanie, nie wyklucza iż kiedyś powstanie. Więcej w rozwinięciu newsa. » więcej
Microsoft zainteresowany kupnem Electronic Arts

Microsoft zainteresowany kupnem Electronic Arts

23-09-2009 23:03 | Michał 'Kalost' Kułakowski | Komentarze: 0
Wśród giełdowych inwestorów pojawiła się plotka, jakoby Microsoft był zainteresowany kupnem udziałów w Electronic Arts. Na skutek tej wiadomości w Nowym Jorku wartość akcji EA skoczyła o 4% a Microsoftu o 0,9%. Mimo, że to jedynie plotka, firmy często same są źródłem takich niesprawdzonych informacji, sprawdzając w ten sposób nastawienie rynku i akcjonariuszy na ewentualną fuzje/kupno udziałów.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Konsole a portale społecznościowe

Konsole a portale społecznościowe

12-11-2009 23:08 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 0
Ostatnio sporo się dzieje na polu integracji konsolowych systemów z najbardziej znanymi portalami społecznościowymi na świecie.

Microsoft zdradza, że połączenie Xbox Live z serwisami Facebook, Twitter i LastFM, będzie miała miejsce we wtorek - 17 listopada.

Warto wspomnieć, że Sony postanowiło zadbać o podobną usługę na PS3. Przy updacie firmware'u, w XMB ma pojawić się pole "Facebook". Ma być dodana opcja zmiany koloru karty gracza i ulepszona przeglądarka zdjęć.
Prawie milion zbanowanych kont Xbox Live

Prawie milion zbanowanych kont Xbox Live

12-11-2009 14:23 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 67
Microsoft postanowiło zrobić czystkę. Zbanowało "mały odsetek" użytkowników usługi Xbox Live. Powodem tych działań jest to, że u licznych graczy została wykryta modyfikacja konsoli Xbox 360. Szacuje się, że sytuacja ta miała miejsce w przypadku 600 tys. do 1 mln użytkowników. Dla porównania dodam, że z XBL na świecie korzysta około 20 mln graczy. » więcej
Microsoft nie ma zamiaru przepraszać za masowe bany

Microsoft nie ma zamiaru przepraszać za masowe bany

13-11-2009 15:58 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 10
... i trudno mu się dziwić. Zapewne pamiętacie jeszcze świeżą wieść, iż prawie milion posiadaczy przerobionych konsol, została zbanowana na XBL. Chris Lewis (szef Microsoft Europe), stwierdził że nie ma za co przepraszać właścicieli zbanowanych kont. » więcej
Społecznościówki w Xbox 360 - dostępne

Społecznościówki w Xbox 360 - dostępne

17-11-2009 14:28 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 6
Długo zapowiadane społecznościowe opcje w Xbox 360 już są dostępne dla graczy. Jeżeli macie najnowszy update systemu, zmiany w postaci dostępu do Facebook, Twitter, Zune Video i LastFM powinny już znajdować się w Waszych konsolach.

Jak je odnaleźć? Facebook i Twitter pojawią się automatycznie w dashboardzie w My Community. Zune Video w zakładce Video, a Last.FM w kanale Muzyka.

Przypominamy, że dostępność tych opcji jest różna zależnie od regionu na jaki zarejestrowane jest konto Live.
Zemsta zbanowanych?

Zemsta zbanowanych?

20-11-2009 07:17 | Sławomir 'Anioł Gniewu' Łukasz | Komentarze: 16
Posiadacze zmodyfikowanych Xboksow 360 planują wytoczenie firmie Microsoft sprawy w sądzie. The Abington IP, firma specjalizująca się w pozwach zbiorowych przeciwko dużym korporacjom, zachęca do zgłaszania się osoby poszkodowane przez monopolistę z Redmont. Prawnicy uzasadniają, że firma powinna zwrócić pieniądze za niewykorzystany okres abonamentu na XBLA.
Happy Birthday Xbox 360

Happy Birthday Xbox 360

23-11-2009 09:11 | Marcin 'Kiender' Kiendra | Komentarze: 0
22 listopada 2009 konsola Xbox 360 obchodziła swoje czwarte urodziny. Pod koniec 2005 sprzęt miał swoją premierę w USA. Głównymi tytułami startowymi były: Call of Duty 2, Perfect Dark Zero, PGR 3 i Condemned.
Żywotność konsoli ocenia się średnio na 5 lat, więc z prostego rachunku wynikałoby że pod koniec przyszłego roku należy spodziewać się kolejnej generacji. Microsoft planuje jednak, przytrzymać nieco dłużej przy życiu swojego pupilka i nic oficjalnie nie mówi o jego następcy.
Natal na Seattle Gamefest 2010

Natal na Seattle Gamefest 2010

23-11-2009 15:37 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 1
Już 10 lutego 2010 r. wszyscy Ci, których intryguje najnowszy twór Microsoft będą mogli się dowiedzieć czegoś więcej o Natal. Na imprezie Seattle Gamefest ma odbyć się pokaz. Jest on kierowany bardziej do ludzi z branży, niż do zwykłych graczy. Prezentacja ma poruszyć wiele ciekawych zagadnień m.in. rozpoznawanie mowy i gestów, obsługa różnorodnych środowisk gracza.
Gry na żądanie na blaszaki!

Gry na żądanie na blaszaki!

17-12-2009 14:14 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 0
Pewnie wszyscy gracze konsolowi dobrze znają usługą Games on Demand firmy Microsoft. Dzięki zainstalowaniu darmowego klienta Games for Windows, także gracze PC będą mogli skorzystać z gier na żądanie.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Nie przerabiam, nie kradnę!

Nie przerabiam, nie kradnę!

14-01-2010 15:25 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 80
Nie od dziś wiadomo, że piractwo jest największą plagą elektronicznej rozrywki. Microsoft postanowiło zareagować na ten poważny problem.

Właśnie dziś ruszyła pełną parą akcja "Nie przerabiam, nie kradnę", która potrwa aż do początku lutego 2010 roku. Na oficjalnej stronie akcji wszyscy zainteresowani odnajdą również wielki konkurs. Konsole.polter.pl całym sercem wspierają tę inicjatywę. Mamy szczerą nadzieję, że dzięki niej przepadnie mit jakoby piractwo wspomagało rynek. W rozszerzeniu wieści odnajdziecie pełną informację prasową. » więcej
Wydawcy gier w Polsce o piractwie

Wydawcy gier w Polsce o piractwie

14-01-2010 19:07 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 0
"Nie piractwo, a kradzież. Nazwijmy to po imieniu" - Co jeszcze o samej akcji mówią wydawcy gier w Polsce? Możecie się przekonać oglądając specjalny, krótki materiał promujący akcję "Nie przerabiam, nie kradnę". » więcej
Testymonial nr 2

Testymonial nr 2

15-01-2010 11:57 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 6
Kampania "Nie przerabiam, nie kradnę" trwa. Prezenter programu TV Allegra - Marcin Sońta, w humorystyczny sposób odpowiada na pytanie "dlaczego nie przerobiłem konsoli?". Pomimo zawartych w wypowiedzi żartów trudno się z nim nie zgodzić. » więcej
Testymonial nr 3

Testymonial nr 3

15-01-2010 20:05 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 6
Kolejne osoby z growego światka wypowiedziały się w sprawie akcji Microsoft. Poniżej przedstawiamy wypowiedź Krzysztofa Gonciarza - producenta tvgry.pl. Film już teraz wzbudza wiele kontrowersji więc warto się z nim zapoznać. » więcej
Odpowiedź fanów na kampanię Microsoftu

Odpowiedź fanów na kampanię Microsoftu

18-01-2010 13:30 | Szymon 'neishin' Szweda
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź graczy na kampanię Microsoftu Nie przerabiam - nie kradnę. Fanowska inicjatywa Nie sprzedaję wybrakowanego produktu po pełnej cenie - nie kradnę uderza w producenta konsoli X-box 360, domagając się polskiej usługi X-box Live. » więcej
Testymonial nr 4

Testymonial nr 4

18-01-2010 15:00 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 0
Przedstawiamy kolejny film z cyklu "Testymonial". Tym razem Tadeusz Zieliński opowie nam dlaczego nie przerabia swoich konsol. Zapraszamy do materiału. Warto! » więcej
Nie przerabiam, nie kradnę vs. Kontrakcja

Nie przerabiam, nie kradnę vs. Kontrakcja

18-01-2010 17:43 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 7
Akcja "Nie przerabiam, nie kradnę" wywołała w internecie olbrzymie poruszenie. Na tyle wielkie, że już po kilku dniach gracze utworzyli kontrakcję. » więcej
Testymonial nr 5

Testymonial nr 5

19-01-2010 12:49 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 1
Har, har, har! Po piracku wita nas kolega po fachu Marcin Kosman. Tym razem to właśnie on stał się bohaterem nowej odsłony Testymonial. Dlaczego nie przerabia swojej konsoli? Zapraszamy do filmu. » więcej
Kontrakcja twarzą w twarz z Microsoftem!

Kontrakcja twarzą w twarz z Microsoftem!

20-01-2010 11:42 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 0
Od kilku dni na stronie KontrAkcji czytelnicy zobaczyć mogą logo naszego działu, co za tym idzie oficjalnie patronujemy i wspieramy inicjatywę. Na bieżąco dostarczać Wam będziemy informacje o przebiegu obu akcji. Zarówno tej Microsoftu, jak i graczy. Pierwszy krok został postawiony... » więcej
Polski Xbox Live: Oficjalne oświadczenie

Polski Xbox Live: Oficjalne oświadczenie

21-01-2010 12:33 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 35
Dokładnie wczoraj miała miejsce rozmowa pomiędzy organizatorami "KontrAkcji" a Microsoft. Dosłownie kilka minut temu zostało umieszczone oficjalne oświadczenie, które mamy przyjemność Wam przedstawić... » więcej
Allegro partnerem akcji

Allegro partnerem akcji "Nie przerabiam – nie kradnę"

22-01-2010 20:21 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 1
Największy i najbardziej popularny internetowy portal aukcyjny w Polsce - Allegro, czynnie walczy z problemem przerabianych konsol... » więcej
Testymonial nr 8

Testymonial nr 8

22-01-2010 20:28 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 7
Tymon Smektała z CD Action wyjaśnia dlaczego nie przerabia swojej konsoli. Warto posłuchać co ma do powiedzenia. Zapraszamy do materiału. » więcej
Fable III na X10

Fable III na X10

26-01-2010 15:25 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 2
Lionhead zapowiedziało, iż podczas mającego miejsce w lutym wydarzenia - X10 (imprezy promującej gry na Xbox 360), dowiemy się nieco więcej o Fable III. » więcej
Bundle Pack z Mass Effect 2

Bundle Pack z Mass Effect 2

27-01-2010 08:32 | Marcin 'Kiender' Kiendra | Komentarze: 0
Firma Microsoft ogłosiła rozszerzenie swojej oferty o promocyjny zestaw, w skład którego wejdą: konsola Xbox 360 Elite wraz ze 120 GB dyskiem twardym, a także grą MASS EFFECT 2. Promocja rozpocznie się w pierwszym tygodniu lutego 2010 roku i potrwa do wyczerpania zapasów. Zestaw ma kosztować 1199 zł.
WeWantLive - odliczanie rozpoczęte

WeWantLive - odliczanie rozpoczęte

01-02-2010 20:12 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 0
Poniedziałek. Pierwszy luty 2010 roku.
To bardzo ważna data dla akcji WeWantLive. Właśnie dziś zostały zapakowane i wysłane dokumenty z postulatami. Trafią one bezpośrednio do oddziału Microsoft odpowiedzialnego za sprawy związane z Xbox Live.

Na stronie akcji został ustawiony specjalny licznik. Za 30 dni, a dokładniej 3 marca, do godziny 15:00 powinno pojawić się oficjalne stanowisko dotyczące wprowadzenia usługi w Polsce. Zatem czekamy i trzymamy kciuki. » więcej
Najlepsze gry roku 2010 na Xbox 360

Najlepsze gry roku 2010 na Xbox 360

15-02-2010 10:34 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 4
Na posiadaczy konsoli Xbox 360 czekają w tym roku wyjątkowe gry; Microsoft potwierdza polskie wersje językowe swoich najbliższych tytułów. » więcej
Alan Wake nie na PC? Chyba że...

Alan Wake nie na PC? Chyba że...

22-02-2010 07:47 | Cubuk | Komentarze: 0
Podczas imprezy X10 padły słowa oświadczające, że Alan Wake nie pojawi się na PC. Informacji tej udzielił Microsoft, który swoją decyzję argumentuje tym, że w Alan Wake lepiej się gra na wygodnej kanapie z padem w ręku niż na twardym, niewygodnym fotelu. Brzmi to co najmniej absurdalnie, jednak Remedy (twórcy gry) dorzucili swoje trzy grosze, wyjaśniając sprawę.

Remedy to małe, pięćdziesięcioosobowe studio, toteż woli się ono skupić na wydaniu gry na Xboksa 360, gdyż jest to dla nich bardziej korzystne pod względem finansowym. Czy zatem musimy pożegnać się z grą? Niezupełnie, Remedy twierdzi, że gra może jeszcze wyjść na PC, zależy to jednak od decyzji Microsoftu. Może jednak przekonają się, że gra na fotelu nie jest taka zła i zgodzą się na wersję pecetową.
Xbox 360 pobije w sprzedaży Playstation 3?

Xbox 360 pobije w sprzedaży Playstation 3?

26-02-2010 12:21 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 0
Aaron Greenberg z Microsoft uważa, że tak. Twierdzi, że Xbox 360 będzie w przeciągu następnych 12 miesięcy sprzedawać się lepiej niż produkt konkurencji. » więcej
Stanowisko Microsoft oraz stanowisko WeWantLive w sprawie wysłanego pisma

Stanowisko Microsoft oraz stanowisko WeWantLive w sprawie wysłanego pisma

03-03-2010 17:48 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 8
Nie będziemy liczyć ile czasu poświęciliśmy dla akcji WeWantLive (Kontrakcji). Nie będziemy liczyć ilości publikacji, fanów, gigantycznego wsparcia. Na rozliczenie jeszcze przyjdzie pora. Dziś przestaliśmy odliczać. Zegar na stronie www.wewantlive.com dobił zera... » więcej
Microsft ułatwia życie graczom

Microsft ułatwia życie graczom

07-03-2010 21:23 | Mariusz 'autofocus' Baczyński | Komentarze: 0
Odbywająca się w Dubaju konferencja TechEd przyniosła nową ideę firmy z Redmond. Pomysł na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt innowacyjny. Głównym celem jest możliwość grania przez użytkowników w jedną grę jednocześnie na Xbox 360 telefonach oraz komputerach z najnowszym systemem Windowsa. Gdzie tu innowacyjność? Otóż chodzi o to, by gracz mógł kontynuować rozpoczętą na PC, rozgrywkę, używając telefonu Windows Phone 7. Dzięki temu konsument, który raz zanurzył się w odmętach rozgrywki, nie będzie musiał przerywać jej ani na moment. Jedyny problem pojawiający się w tej sferze to zwiększenie poziomu uzależnień komputerowych.
Microsoft walczy z niedziałającym Explorerem

Microsoft walczy z niedziałającym Explorerem

16-03-2010 22:47 | Mariusz 'autofocus' Baczyński | Komentarze: 0
"Krytyczna luka", w dobrze znanym nam wszystkim Internet Explorerze, która niedawno ujrzała światło dzienne, jest aktualnie usilnie "łatana" przez koncern Redmond. Próby te na dzień dzisiejszy nie przynoszą rezultatów w postaci jakichkolwiek uaktualnień. Ponadto nie wiadomo, czy najnowszy IE jest obarczony tylko tą jedną poważną wadą, co nie stawia najnowszej odsłony wyszukiwarki Microsoftu w dobrym świetle.

Konsumenci korzystający z powyższej wyszukiwarki na patch poczekają w najgorszym wypadku do 8 kwietnia. Do tego czasu zaleca się pobranie innego programu, bądź też korzystanie ze starszej wersji IE.
Wielkie łatanie - czyli Microsoft i patche

Wielkie łatanie - czyli Microsoft i patche

10-04-2010 00:47 | Mariusz 'autofocus' Baczyński | Komentarze: 0
Jak wszyscy doskonale wiemy, w ostatnich produktach firmy Microsoft pojawiło się naprawdę wiele błędów. Jest ich tak dużo, że zaczyna brakować synonimów słowa luka krytyczna. Na nasze szczęście koncern zlitował się nad nami i niebawem udostępni zestaw wraz z instrukcją "Sam załataj swój zestaw programów firmy Microsoft". Poważnie mówiąc, dzięki uaktualnieniom będziemy mogli wzmocnić 25 słabych punktów w programach Windows, MS Office i Exchange. By nie było za różowo, zestawu naprawczego do IE w kwietniu najprawdopodobniej nie zobaczymy.
Microsoft korzysta z obozów pracy!

Microsoft korzysta z obozów pracy!

17-04-2010 21:43 | Mariusz 'autofocus' Baczyński | Komentarze: 4
Tytuł zapowiada zabawną nowinkę, ale jest niestety inaczej. National Labor Committee opublikowało niedawno raport, który zawiera przerażające informacje. Na podstawie niego stwierdza się, że korporacje:
  • Microsoft
  • Samsung
  • Logitech
  • HP
  • Acer
korzystają z usług chińskich obozów pracy. Produkują one głównie komponenty, lecz Microsoft zaopatrywany jest tam w kamerki internetowe i myszki. Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Halo Reach - Developer Journal #2

Halo Reach - Developer Journal #2

28-04-2010 00:52 | Konrad 'Verbatim' Bąbol | Komentarze: 0
W internecie pojawił się kolejny (drugi już) film z cyklu Dzienniki Developera dotyczący gry Halo Reach. Można go obejrzeć pod tym adresem.
Zmiany w Microsoft - Bach i Allard odchodzą

Zmiany w Microsoft - Bach i Allard odchodzą

26-05-2010 10:06 | Damian 'damian11312' Kurzawa | Komentarze: 0
Plotki o odejściu dwóch ważnych osób z Microsoftu okazały się prawdą.

Z firmy głównie specjalizującej się produkcją systemów operacyjnych odchodzą dwie bardzo ważne osobistości, a mianowicie Robbie Bach i J Allard. W amerykańskiej siedzibie pracowali 20 lat, głównie zajmowali się platformami do gier. Ich miejsce zajmą dwaj weterani, którzy obecnie pracują w Microsofcie czyli Don Mattrick, który aktualnie jest szefem działu interaktywnej rozrywki oraz Andy Less - odpowiedzialny za telefonie komórkową.

Pewnie już niedługo zaczną się spekulacje i pytania w stylu "czy te zmiany odbiją się na platformie XBOX360?" itp. Zobaczymy jak sprawdzą się nowi szefowie.
DLC do CoD: Black Ops ma pierwszeństwo do Xboxa

DLC do CoD: Black Ops ma pierwszeństwo do Xboxa

14-06-2010 21:14 | Cubuk | Komentarze: 0
Czy PCtowcy mogą czuć się niesprawiedliwie traktowani? Niektórzy pewnie tak, ze względu na układ pomiędzy Activision a Microsoftem, na mocy którego rozszerzenia DLC do Call of Duty: Black Ops będą wychodzić z pierwszeństwem dla platformy Xbox 360.
Umowa ta będzie trwała przez trzy lata i możliwe, że będzie dotyczyć także poprzedniej części serii, Modern Warfare 2.

Zatem fani wojskowych FPSów będą zmuszeni patrzeć z zazdrością na swoich kolegów z konsolami.
Polski Live z migracją kont

Polski Live z migracją kont

16-06-2010 13:40 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Na targach E3 dowiedzieliśmy się, że Xbox Live wejdzie do Polski w listopadzie. Pytanie, które zadawali sobie wszyscy posiadacze konsoli Microsoft, to czy będzie można ekportować konta stworzonych na inne rejony świata do Polski. Odpowiedź to: Tak, migracja kont będzie dostępna.
3D za drogie?

3D za drogie?

17-06-2010 17:06 | Cubuk | Komentarze: 0
Po wielkim wysypie trójwymiarowych filmów oraz grze Avatar, wykorzystującej stereoskopowe 3D, a także stworzenie trójwymiarowej konsoli Nintendo 3DS, nasz świat elektronicznej rozrywki powoli wkracza w trzy wymiary.

Jednak przyszłość nie rysuje się w różowych barwach, wiele koncernów, w tym Microsoft, twierdzi, że nie można się rozpędzać, ponieważ wciąż jest to bardzo drogie.

"Gdybyśmy mieli wprowadzić nowatorskie urządzenia do grania i oglądania w 3D, byłby to na chwilę obecną wielki wydatek i niedogodność, dla klienta, bardziej niż nowoczesny środek do dobrej zabawy."

Microsoft zachowuje dystans do technologii 3D. Wciąż nie wiadomo, czy Xbox 360 będzie w przyszłości wykorzystywał tę technologię.
Dema Kane & Lynch 2 najpierw na Xboxa

Dema Kane & Lynch 2 najpierw na Xboxa

25-06-2010 21:53 | Cubuk | Komentarze: 0
Square Enix potwierdza, że pojawi się demo Kane & Lynch 2... ale nie dla wszystkich. Pierwszeństwo mają posiadacze konsoli Xbox 360. Co do reszty... jak mówią twórcy, "informacje wkrótce". Wiadomo jednak, że jeśli chce się zagrać w demo, należy dodać oficjalny kanał gry na YouTube do przyjaciół, by potem otrzymać kod pozwalający na ściągnięcie gry. Wersje demonstracyjne będą dostępne od 1 lipca.


Halo trafi jednak do Hollywood?

Halo trafi jednak do Hollywood?

06-09-2010 02:13 | Kamil 'New_One' Jędrasiak | Komentarze: 0
Serwis MovieWeb przywołuje słowa Franka O'Connora z wywiadu dla magazynu Variety, zgodnie z którymi ekranizacja popularnej konsolowej gry Halo wciąż może stać się faktem.

Nie wiadomo niestety nic o poziomie zaawansowania prac nad filmem, ale O'Connor zaznaczył, że "nie ma pośpiechu". Dobrą informacją jest natomiast zainteresowanie Microsoftu rynkiem telewizyjnym, co daje szansę również na serial korzystający z franczyzy Halo.
Microsoft nie chce odgrzewanych kotletów

Microsoft nie chce odgrzewanych kotletów

27-10-2010 10:07 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 3
Sony sprzedaje swoje stare gry w odświeżonej wersji. W HD zobaczyliśmy już dwie pierwsze części God of War, a szykuje się kompletny zalew takich tytułów z dopiskiem Collection. Microsoft jednak nie zamierza skopiować tego ruchu i na Xboxa 360 nie pojawią się takie produkcje odświeżające gry z pierwszej ich konsoli.
Games for Windows Marketplace - konkurencja dla Steam?

Games for Windows Marketplace - konkurencja dla Steam?

16-11-2010 09:03 | Krzysztof 'Valandil Falassion' Górski | Komentarze: 0
Odświeżona usługa Microsoftu w postaci Games for Windows Marketplace, czyli cyfrowego sklepu z grami, została oficjalnie uruchomiona. Rzeczywistość zweryfikowała nieco szumne zapowiedzi sprzed kilku tygodni, kiedy to Peter Orullian, kierownik produktu, obiecywał gorące premiery i wielkie okazje cenowe. » więcej
Pożegnaj swoje statystyki z Halo Wars

Pożegnaj swoje statystyki z Halo Wars

23-11-2010 13:08 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0
Gracze i grajki Halo Wars mamy dla was smutną wiadomość. Macie ostatnią szansę, żeby przytulić na pożegnanie wasze statystyki, bo za chwilę rozpłyną się w niebycie cyberprzestrzeni. Dlaczego? Bo Microsoft zamyka HaloWars.com. » więcej
Fight Night: Champion - pierwsze nazwiska!

Fight Night: Champion - pierwsze nazwiska!

10-12-2010 19:29 | Damian 'damian11312' Kurzawa | Komentarze: 0
Firma Electronic Arts ostatnimi czasy całkiem nieźle radzi sobie pośród takich wydawców jak Ubisoft czy CD Projekt. Niedawno zapowiedziana kolejna odsłona gry EA MMA Sports wzbudziła sporo kontrowersji. Jednak to nie jedyna nowość od EA Sports. » więcej
Kinect Star Wars Trailer

Kinect Star Wars Trailer

06-06-2011 11:43 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0
Na dzisiejszej konferencji prasowej Microsoftu ludzie z Lucas Arts zaprezentują grywalną wersję Kinect Star Wars, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy na zeszłorocznym E3. Fani SW zapewne czekają na ten pokaz z niecierpliwością. W międzyczasie możemy obejrzeć trailer tej gry. » więcej
10 lat Xboxa

10 lat Xboxa

16-11-2011 12:04 | Adam 'Khubas' Kubaszewski | Komentarze: 0
Wczorajszy dzień to data szczególna dla posiadaczy konsol – dokładnie 10 lat temu swoją światową premierę miała pierwsza wyprodukowana przez Microsoft konsola Xbox. Znajdowała się ona w sprzedaży przez 5 lat, choć już w 2006 roku zastąpiła ją obecnie oferowana Xbox 360, której szóste urodziny obchodzić będziemy w najbliższy wtorek.
Peter Molyneux opuszcza Lionhead Studios

Peter Molyneux opuszcza Lionhead Studios

07-03-2012 23:05 | Cubuk | Komentarze: 0
Peter Molyneux, odpowiedzialny za takie klasyki jak Black & White czy Fable, postanowił opuścić współzałożone przez siebie Lionhead Studios. Dołączył do niezależnego studia 22 Cans, jednak dalej ma nadzorować prace nad Fable: The Journey.

"Jestem dumny z ludzi oraz z produktów, które wspólnymi siłami udało nam się stworzyć, a także z doświadczeń, które wspólnie przeżyliśmy. Jednakże stwierdziłem, że najwyższy bym zajął się jakimś nowym, niezależnym przedsięwzięciem. Dziękuję całej ekipie Lionhead, oraz naszym partnerom z Microsoftu za ich ciężką pracę i oddanię przez te wszystkie lata."
Nowe reklamówki Xbox One

Nowe reklamówki Xbox One

12-11-2013 14:03 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0

Walka o klienta między Microsoftem a Sony nabiera tempa. Czas na garść nowych reklamówek - tym razem dotyczących Xboxa One.

» więcej
Xbox One - dodatkowy procesor graficzny? Nie.

Xbox One - dodatkowy procesor graficzny? Nie.

27-03-2014 11:35 | Dawid 'szafer' Szafraniak | Komentarze: 0

Albert Penello z Microsoftu rozwiał plotki, jakoby ich konsola posiadała drugi, ukryty procesor graficzny. Gdzie według plotek takowy miałby się znajdować? Nie ma sprecyzowanej odpowiedzi, mówiono że ''gdzieś w systemie''. Wspomniany jegomość rozwiał jednak te plotki dodając, że uważał iż już o tym wspominał. Dodatkowo zapewniono graczy, że mimo wszystko będą mogli spodziewać się większej ilości gier w rozdzielczości 1080p.

 

[E3] Nowa konsola od Microsoftu w 2017

[E3] Nowa konsola od Microsoftu w 2017

13-06-2016 21:48 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0

Microsoft na sam koniec swojej konferencji na E3 zostawił największą bombę. Pod koniec 2017 roku na rynek wejdzie Project Scorpio – zupełnie nowa konsola, będąca kompatybilna z Xboxem One oraz Xboxem One S.

» więcej
Udoskonalony system Hordy w Gears of War 4

Udoskonalony system Hordy w Gears of War 4

07-10-2016 22:02 | Shadov | Komentarze: 0

Premiera Gears of War 4 coraz bliżej. Na oficjalnej stronie gry możemy znaleźć filmik pokazujący, w jaki sposób udoskonalony został kooperacyjny tryb Hordy. W czwartej części twórcy postarali się, aby był on bardziej rozbudowany, między innymi wprowadzając pięć klas postaci.

» więcej
Nowy zwiastun Crackdown 3

Nowy zwiastun Crackdown 3

10-06-2018 23:32 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0

Mimo że premiera Crackdown 3 po raz kolejny została przełożona, prace nad nią wciąż trwają. Dowodem na to jest nowy zwiastun, prezentujący fragmenty rozgrywki.

» więcej
Zwiastun Cybepunka 2077 na E3

Zwiastun Cybepunka 2077 na E3

11-06-2018 00:12 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

Podczas konferencji Microsoftu na trwających w Los Angeles targach E3 studio CD Projekt RED zaprezentowało zwiastun ogłoszonej w 2012 roku gry Cyberpunk 2077. To pierwszy materiał filmowy tytułu od pięciu lat.

» więcej
Data premiery i cena nowych Xboksów

Data premiery i cena nowych Xboksów

08-09-2020 16:51 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

Microsoft ujawnił, że jego dwie nowe konsole: Xbox Series X i Xbox Series S trafią do sprzedaży 10 listopada. W Polsce za słabszą wersję S zapłacimy 1349 zł.

» więcej
Microsoft kupił Bethesdę

Microsoft kupił Bethesdę

21-09-2020 18:34 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

Microsoft ogłosił dzisiaj zakup korporacji ZeniMax Media, w której skład wchodzą między innymi studia Bethesda Softworks, id Software, Arkane i MachineGames.

» więcej
Microsoft kupił Activision Blizzard

Microsoft kupił Activision Blizzard

18-01-2022 16:00 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 1

Microsoft ogłosił dzisiaj zakup studia Activision Blizzard odpowiedzialnego za takie serie jak DiabloCall of DutyWorld of Warcraft czy StarCraft. Nowy właściciel zapowiedział starania, by jak najwięcej tytułów Activision trafiło do Xbox Game Pass oraz PC Game Pass.