Pamięć zwana imperium

Michael Pachter

Wieści

Michael Pachter pomylił się w swoich przewidywaniach

Michael Pachter pomylił się w swoich przewidywaniach

23-05-2010 00:54 | Mariusz 'autofocus' Baczyński | Komentarze: 1
Znany analityk, Michael Pachter, nie wróżył sukcesu nowej produkcji Rockstar games o nazwie Red Dead Redemption. Uważał on, że motyw dzikiego zachodu nie znajdzie nabywców, jednak wbrew jego opinii, tytuł znalazł swoich amatorów i zapowiada się na niemały sukces.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Michael Pachter o dystrybucji elektronicznej

Michael Pachter o dystrybucji elektronicznej

25-05-2010 15:07 | Cubuk | Komentarze: 1
Michael Pachter, słynny analityk branży gier, które jeszcze całkiem niedawno wypowiedział się o sukcesie Red Dead Redemption, wziął teraz na celownik elektroniczną dystrybucję gier. Jak sam twierdzi, gry wciąż będą sprzedawane drogą tradycyjną („pudełkową), dopóki będą nadal istnieć konsole bez podłączenia do Internetu. 5% użytkowników PC, 15% graczy PlayStation 3 i 25% posiadaczy Xboxa 360 tego połączenia nie ma.

"Dopóki nie będą oni mieli tego połączenia, nie ma mowy o e-dystrybucji" – mówi Pachter. "Podobnie sprawia przedstawia się z urządzeniami, które nie mają dostępu do sieci. Jeśli wciąż będą one dostępne na rynku, gry będą sprzedawane jak dotychczas – w pudełkach."
Michael Pachter ponownie przemówił!

Michael Pachter ponownie przemówił!

30-05-2010 14:50 | Tomasz 'Landovsky' Mendyka | Komentarze: 0
Michael Pachter, którego w ostatnim czasie przedstawiać nie trzeba, ponownie przemówił w swoim show "Pach-attack!". Tym razem stwierdził, iż zabezpieczenia stosowane teraz przez UbiSoft są w stu procentach trafnym pomysłem.

Jak powiedział - "Wydawca ma prawo zrobić wszystko, by mieć pewność, że nie zostanie okradziony ze swojej produkcji i jeżeli ci się to nie podoba - świetnie. Zacznij przeznaczać swój czas na coś innego (niż granie - dop. red.)."

Dodaje również, iż ma nadzieje iż tego rodzaju DRMy znajdą zastosowanie również u innych twórców gier.
Black Ops - płatny multiplayer?

Black Ops - płatny multiplayer?

10-08-2010 20:54 | Cubuk | Komentarze: 1
Internetowy magazyn komputerowy MCV informuje, że ekipa Activision planuje wprowadzić abonament za tryb multiplayer w grze Call of Duty: Black Ops. Doniesienia od MCV to, na szczęście, zbiór krążących plotek oraz teorii Michaela Pachtera, analityka branży gier. Dodatkowo, studio Treyarch uspokaja, że nic takiego nie będzie miało miejsca i nie było nawet planów wprowadzenia opłat za rozgrywkę wieloosobową.

Warto jednak zwrócić uwagę, że prezes Activision, Bobby Kottick niejednokrotnie wspominał o wprowadzeniu płatności za grę sieciową w serii Call of Duty. Tutaj chodziło jednak głównie o niewielkie sumy, pozwalające graczom zyskać dostęp do pewnych niewielkich urozmaiceń bądź dodatkowych funkcji.