» Projekty » Konkursy » Mam plan!

Mam plan!


wersja do druku

Konkurs na scenariusz

Autor:
Mam plan!

Konkurs na scenariusz Mam plan!

- Słuchajcie, mam plan... - Ha, któż z nas nie słyszał podobnych słów w czasie sesji. Padają one z ust wszystkich graczy: od cwanego kunktatora, który wymyślił błyskotliwy sposób na rozwiązanie skomplikowanej intrygi, poprzez kapitana najemników organizującego zasadzkę na wroga, aż do gracza, który zerknął na kartę postaci w rubrykę ekwipunek i przypomniał sobie o cennej starej mapie. Plan to nie tylko domena graczy, lecz również mistrzów gry - knujący wrogowie, konwencja szpiegowska, zastosowanie nowych narracyjnych technik straszenia graczy lub zwykła masakra na trakcie.

Dział Warhammera serwisu Poltergeist ogłasza konkurs na scenariusz, którego przewodnim motywem jest hasło Mam plan!. Nie pytajcie, co należy przez to rozumieć - nawet my nie jesteśmy w stanie ogarnąć wielości znaczeń planu. Czy chodzi o plan urządzenia? Sesję szpiegowską? Zawiłą intrygę? Ekspozycję niczym w narzędziach operatorów filmowych? Wiersz pod takim tytułem? Nekromancki grimuar? Imię demona? Wszystko w waszych rękach.

Termin: prace przyjmujemy do dnia 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 1 października.

Nagroda :
- polski Podręcznik do II edycji Warhammera;
- dodatki: Niezbędnik Gracza, Almanach Mistrza Gry oraz Bestiariusz;
- publikacja scenariusza w antologii wydanej przez Copernicus Corporation;
- opublikowanie scenariusza w
dziale Warhammera serwisu Poltergeist.

Regulamin konkursu:

1. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby - z wyjątkiem tych, które bezpośrednio są zaangażowane w organizację konkursu, czyli redakcji działu Warhammera Serwisu Poltergeist.

2. Akcja przygody musi rozgrywać się w uniwersum Warhammera. Z uwagi na zmiany realiów Starego Świata w drugiej edycji, akceptowane będą scenariusze zgodne z pierwszą edycją lub też związane już ze storylinią 2ed. Warhammera rozgrywające się tuż przed, w czasie, lub też po kampanii Storm of Chaos

3. Tekst nie powinien być dłuższy niż 10 stron standardowego maszynopisu (ok. 20 tysięcy znaków).

4. Autor musi zamieścić zgodne ze stanem faktycznym oświadczenie o własnym autorstwie nadesłanej pracy: Oświadczam, że jestem wyłącznym autorem nadesłanej pracy”.

5. Każda nadesłana praca powinna mieć dopisek konkurs Mam Plan!, być podpisana imieniem i nazwiskiem autora (również nickiem, jeśli takowego używa) oraz jego adresem zamieszkania wraz z kodem pocztowym.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

6. Praca może być przysłana w formie elektronicznej w jednym z wybranych formatów: .pdf, .rtf, .doc, .txt lub w formie pisanej/ drukowanej na adres redaktora głównego działu Warhammera .

[email protected]
Michał ‘Furiath’ Markowski
Ul. Nad Zalewem 22a/7
59 – 500 Złotoryja

7. Prace należy przysyłać do dnia 15 września 2005 roku.

8. Wysyłając pracę, autor jednocześnie akceptuje regulamin konkursu, w tym zgodę na publikację pracy na łamach działu Warhammer serwisu Poltergeist.

9. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie wfrp.polter.pl

10. Organizatorzy zastrzegają prawo do zmian w regulaminie konkursu.

Powodzenia!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Konkurs Zbrodnia
VIII edycja konkursu na scenariusz WFRP WYNIKI
Ciernie
Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - I miejsce
Obietnica Trzech Czaszek
Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - II miejsce
Roszada we Mgle
Konkurs na Scenariusz do WFRP: Obietnica - Wyróżnienie
Konkurs Obietnica
VII edycja Konkursu na Scenariusz WFRP

Komentarze

string(15) ""

~Elsen

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Można wysłać kilka prac? Nudzi mi się, a mam głowę pełną pomysłów. ;)
02-08-2005 22:27
Furiath
    Możesz wysłać kilka prac.
Ocena:
0
Nie ma problemu.
02-08-2005 22:29
Mroko
    to trochę bez sensu
Ocena:
0
Przygoda musi się dziać w świecie 2 ed a nagrodą jest podręcznik do takowej. To jest rochę lewe według mnie. Oczywisćie można podręcznik pożyczyć (jak się ma od kogo) ale np. ja nie ma. I nie znam tego świata (a ponoć się znacznie różni). A jak ktoś ma podręcznik i zna świat to po co mu drugi? Ale to tylko taki mój komentarz marudy. Bo np. w konkursie na opowiadanie nie było zaznaczone, czy musi być w świecie 1, czy 2 ed. Tylko dlatego, że nie było jeszcze podręcznika polskiego? Ja rozumiem jakby nagrodą był jakiś najnowszy dodatek, a podręcznik był już bardzo popularny. Ale chyba nadal niewiele osób go posiada, ze względu na cenę zapewne.
03-08-2005 11:17
GrimReaper
    Racja
Ocena:
0
Wg. mnie Mroco ma racje, bo np. ktoś kto nie ma 2ed podręcznika nie zna nowego świata i nie może stworzyć do niego scenariusza.
03-08-2005 13:08
Furiath
    Zgodzę się z Wami.
Ocena:
0
Miałem zamiar to już wczoraj poprawić. Zgodnie zatem z pkt 10 Regulaminu konkursu, zmieniamy w brzmianiu pkt 2, czym dopuszczamy scenariusze również z 1 edycji.
03-08-2005 13:20
~Elsen

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Acha. Znaki bez spacji czy ze spacjami? Chyba bez, ale wolę się spytać.
03-08-2005 20:29
~Shaier

Użytkownik niezarejestrowany
    A ja się nie zgodzę :)
Ocena:
0
Przecież w podstawce do 2 edycji i tak niema nic poza tym o świecie co w 1 edycji
A jeśli sądzisz że drugą edycje kupiło mało osób to sprawdź sobie komentarze podręcznika na www.Rebel.pl !!
03-08-2005 21:17
Furiath
    Hej, nie jesteśmy w liceum
Ocena:
0
napisałem około 20 tys. znaków. Drobne odstepstwa nie dyskwalifikują tekstu.
03-08-2005 22:26
~Sony

Użytkownik niezarejestrowany
    Jak ktoś nie zna świata to iech sobie daruje
Ocena:
0
04-08-2005 13:46
~CEZAR

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A mógłbyś zdefiniować to: "około" oraz "Drobne odstepstwa" :)
A pomysł na konkurs? hymmmm sprytne to.
04-08-2005 14:43
~zuvik

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
nagroda podrecznik do 2 edycji. Szczerze mowiac to wolabym jakis nowszy dodatek albo cos takiego, bo podrecznik juz posiadam. A co do swiata 2 edycji to faktycznie nie jest on opisany w podreczniku (co zreszta nizle mnie zdziwilo...)
05-08-2005 13:23
methinks
   
Ocena:
0
Mozesz nagrode odsprzedac na allegro :) (i potem wydac kase na dodtaki)
08-08-2005 00:07
~Radekk

Użytkownik niezarejestrowany
    Pytanie
Ocena:
0
W opisie konkursu jest użyte sformułowanie "Dział Warhammera serwisu Poltergeist ogłasza konkurs na SCENARIUSZ", natomiast w punkcie 3 regulaminu konkursu jest napisane, że TEKST nie powinien liczyć więcej niż 10 stron maszynopisu. Nie rozumiem zatem, czy ma to być opowiadanie czy scenariusz, bo co do zasady słowa scenariusz i tekst posiadają różne zakresy znaczeniowe.

Dziękuję za odpowiedź
09-08-2005 15:10
~Narsilion

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Bardzo fajnie, że jest konkurs na scenariusz w Polterze. Szkoda tylko, że zdecydowaliście się na zadanie tematu, bo to automatycznie obniża rangę konkursu literackiego, jaki by nie był.
09-08-2005 21:48
Furiath
    Już odpowiadam:
Ocena:
0
Re Radekk: jest to konkurs na scenariusz przygody. To co napiszesz to właśnie tekst. Choć warstwa tekstu występuje w każdym utworze artystycznym, gdyż tekst to system znaków (graficznych i nie tylko) służący do przenoszenia informacji w społeczeństwie ludzkim - a scenariusz jest utworem artystycznym z całą pewnością - sformułowanie jest jak najbardziej w porządku, choć jeśli wystapiły jakieś dwuznaczności właśnie je precyzuję.
Forma zależy od Was - czy to będzie scenariusz w formie opowiadania, czy wypunktowanie najważniejszych scen, czy co tam innego wymyślicie - to zależy od Was. Jednak obowiązuje zasada objętości wymieniona w pkt 3.

Re Narsilion: temat jest ograniczeniem, ale również może być natchnieniem lub inspiracją dla twórców. Jeśli masz scenariusz, albo opowiadanie, które nie mieszczą się w ramach konkursu, prześlij je na moją skrzynkę [email protected], a po dokonaniu korekty, chętnie je umieścimy na łamach serwisu poza konkursem. Jak zawsze :)

Re zuvik: nagrodą jest 2 edycja Warhammera, gdyż akurat jeden egzemplarz (leży u mnie na półce i czeka na rozwiązanie konkursu) przeznaczyliśmy na konkurs. Wolałem nie obiecywac nagród, które jeszcze nie ukazały się na rynku. Zresztą podręcznik warty jest ok. 110 zł, dodatki są i będą o wiele tańsze. Myślę, że bez problemu każdy zamieni się z Tobą np. w zamian za podręcznik dostaniesz Niezbędnik gracza ;)

re Cezar: około 10 stron to znaczy około. Nie jesteśmy w szkole, jak zaznaczyłem wcześniej i przekroczenie 10 stron nie dyskwalifikuje scenariusza, ale gwałtownie maleją szanse na zwycięstwo - tym bardziej, im więcej znaków ponad normę posiada nadesłany tekst.

Pytajcie śmiało, gdyż później, jak wyjadę na wakacje nie będe mógł Wam odpowiedzieć tak szybko, jakbym chciał.
09-08-2005 23:09
~.

Użytkownik niezarejestrowany
    termin
Ocena:
0
Czy do 15 września oznacza do 15 września do godziny 23:59 tego dnia, czy do 15 września oznacza PRZED 15 września - a zatem do 14, 23:59 ?
13-09-2005 20:10
~.

Użytkownik niezarejestrowany
    antologia
Ocena:
0
Wśród nagród wymieniona jest "publikacja opowiadania w antologii'. Czy chodzi o jakieś inne opowiadanie? Czy jest to raczej przejęzyczenie i chodzi po prostu o scenariusz do tego konkursu? Czy Copernicus wydaje antologię scenariuszy, czy też ktoś przyjął, że scenariusz będzie przedstawiony w formie czysto narracyjnej, bez uwag dla MG, etc?
13-09-2005 21:27
Furiath
    Odpowiedzi
Ocena:
0
Scenariusze przyjmujemy do 15 września godz. 23.59 sekund 59 i ani sekundy dłużej. Jeżeli - nie daj Sigmarze - komuś zaszwankował serwer pocztowy, dramat rodzinny bądź sesja poprawkowa nie pozwoliła oddać w terminie przygody, wówczas pracę (taką która przyjdzie poza terminem) przyjmujemy jako poza konkursem.

Co do antologii - czeski błąd. Informacje tę pisałem akurat w chwili ogłaszania wyników na opowiadanie. Otóż antologia, którą zamierza wydać Copernicus, będzie posiadać zarówno opowiadania (wyróżnione w konkursie na opowiadanie, którego wyniki ogłosiliśmy przed kilkoma dniami), jak również zwycięski scenariusz z konkursu Mam Plan! Forma bedzie taka, jak scenariusz oddany nam do konkursu.

Pozdrawiam, jeszcze macie dwa pełne dni!
13-09-2005 23:32
Furiath
    Koniec przyjmowania prac
Ocena:
0
Przyszło 9 scenariuszy. Dziękuję autorom, ogłoszenie wyników 1 października.
16-09-2005 11:06
Furiath
    Mamy zwycięzcę!
Ocena:
0
Kakub Redys i jego scenariusz Czarny jednorożec . Zapraszam do lektury!

Kolejne przygody, te które trzymały wysoki poziom, ukażą się w dziale po dokonaniu niezbędnych korekt.
02-10-2005 12:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.