Outpost 2
string(15) ""
» Blog » Mali zwyrodnialcy i Duzi Idioci
31-10-2014 23:01

Mali zwyrodnialcy i Duzi Idioci

W działach: Jestem nastoletnią dziewczynką, ale to kij, bo mam mądre poglądy na życie i świat. | Odsłony: 2053

Dziś wracając od fryzjerki, byłem świadkiem, jak pod zakład fryzjerski podjechało autko z którego wysypał się gang w przedziale wiekowym tak na oko 7-10 lat, złożony z nindży, diabła, batmana, jeszcze czegoś oraz Pani w troszkę bardziej dojrzałym wieku, która robiąc za szofera ułatwiała im ściąganie haraczu w cukierkach. Pani fryzjerka na szczęście dla siebie była przygotowana na akcję i obdarowała pociechy przyczynkiem do wyłożenia przez ich starych grubych hajsów na dentystę. Sąsiedzi Pani fryzjerki nie przyjęli odwiedzających, w związku z czym jeden z dzieciaków nakleił im na furtkę karteczkę, na której chwilę przedtem jedyna posiadaczka dowodu osobistego w ekipie, coś tam napisała. Akcja była dobrze zorganizowana, toteż po paru minutach autko ruszyło w dalszą drogę.

Ponieważ wiele z nas jest osobami pełnoletnimi, choć niekoniecznie dojrzałymi, możemy niczym rekonstruktorzy historyczni, dzięki znajomości realiów epoki, popuścić wodze wyobraźni i odtworzyć prawdopodobny przebieg wydarzeń.   

Dzieciaki trują pupę o helołin.-> Starzy: ,,Nie ma mowy szczylu, żebyś sam po nocy chodził.,,->Jedna z młodych Mam: ,,Dobrze, to ja ich będę wozić i pilnować.,,->Starzy: ,,Możesz iść, tylko słuchaj Pani Grażynki.,,->Ekspedycja rusza na wyprawę.  

Czemu o tym piszę? Jak zwykle co roku w mediach pojawia się wątek okolicznościowy pt: ,,Co Pan/Pani/Everything-in-beetween sądzi o helołin?,, Zdania są rzecz jasna podzielone, nic z tego pitolenia ofkoz nie wynika, ale co tam, ważne, że udało się zapchać trzy minuty wydania teleexpresu. Wątek nie ominął rzecz jasna internetów i choć fejsbuczkiem nie żyję i jeśli kiedyś spłodzę jakieś potomstwo, to pierwszą rzeczą jaką zrobię nie będzie założenie mu konta(a, znam i takie przypadki), to jednak uważam mordoksiążkę za użyteczne narzędzie komunikacji i wynajdywania loli oraz pouczajacych przykładów ludzkiego kretynizmu. Oto co w związku z imprezą mi wyskoczyło. Katole Poganomłotki

Jak widzimy oba teksty tchną powiewem jedynosłuszności i pustoty umysłowej. Jednak nie o mądrościach autorów miała być notka. Otóż zadumałem się nad tym, że dzięki tej sympatycznej kobitce, którą dziś zobaczyłem, dzieciaki miały frajdę i być może jedne z najlepszych wspomnień z dzieciństwa. Nie muszę chyba dodawać, że środowiska, których poglądy na helołin w pigułce można poczytać w powyższych linkach, widziałyby te przebieranki i sępienie cukierków w innym świetle. Jedni jako satanizm, drudzy jako odstępstwo od rodzimych praktyk religijnych. I tu dochodzę do sedna sprawy. W moim osobistym rankingu po maksie pogibane i godne tępienia są te postawy, które nadają niewinnym, a zwłaszcza dziecięcym aktywnościom głębszy wymiar ideowy. Jest to jeszcze do zniesienia jak człowiek ma trochę więcej latek i ma wykochane, że ktoś prycha z politowaniem jak słyszy, że jedziesz na zlot miłośników s-f, czy, że idziesz na koncert jakiejś brudasowej kapeli. Ale wkurza niemiłosiernie, kiedy jakieś nawiedzone matoły zabraniają dzieciakom się pobawić w tym krótkim i błogim okresie zanim uświadomią sobie w jak porąbanym kraju przyszło im się urodzić. 

Konkludując, jak by to powiedział Laska:

"Musisz sobie zadać pytanie. Jedno bardzo ważne pytanie. Cukierek, czy psikus?"      

Komentarze


Adeptus
   
Ocena:
0

Przepraszam Hangmanie, wiem, że jestem głupi i mam problemy z wysławianiem się, dlatego też bez przerwy powtarzam to samo, w nadziei, że w końcu uda mi się pozbierać "bezładny, tautologiczny bełkot" i przemianować na coś "merytorycznie strawnego". Skoro do tej pory nie udało mi się przekazać tego, co chciałem przekazać w taki sposób, abyś mógł to zrozumieć (co jasno wynika z twoich postów, którymi próbujesz zaprzeczać tezom, których w ogóle nie stawiałem i nie dostrzegasz moich wyjaśnień co do kwestii, które z mej winy zrozumiałeś na opak), to nie ma sensu, abym przechodził do następnych kwestii.

Jeśli chcesz mi pomóc w tym procesie, to racz odnieść się do treści mojego poprzedniego postu, a nie do jego formy (której bełkotliwość jest tak oczywista, że nie ma sensu się na ten temat zbytnio rozwodzić). Kiedy dowiem się, co tym razem źle zrozumiałeś i jakich nieistniejących sprzeczności dopatrzyłeś się w moim poście, spróbuję po raz kolejny użyć swojego mizernego intelektu, aby przeformułować go tak, aby wreszcie stał się dla ciebie zrozumiały.

Jeśli zaś nie masz zamiaru tego uczynić, wówczas ośmielam się zasugerować, abyś nie tracił czasu na jałowe przypominanie mi o mizerii moich umiejętności komunikacyjnych. Tak czy inaczej, dziękuję, że do tej pory, pomimo głębokiego znudzenia i zniesmaczenia moimi wypowiedziami, raczyłeś mi poświęcać swój cenny czas.

 

06-11-2014 21:55
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Komentarz Anioła usunięty. Przypominam, że Poltergeist jest miejscem dostępnym publicznie.

Komentarz Hangmana usunięty. Poza tym proszę o unikanie ad personam.

07-11-2014 09:54
Adeptus
   
Ocena:
+3

Hangmanie, proszę, żebyś przesłał mi na priva treść swojego ostatniego posta, gdyż chętnie bym się z nią zapoznał (domyślam się, że była skierowana pod moim adresem - jeśli nie, to przepraszam), ale niestety taka możliwość została mi odebrana przez cenzurę. Jednocześnie informuję, że nie składałem cenzurze żadnych donosów, ani nie prosiłem jej o usunięcie twego posta, w związku z czym mam nadzieję, że nie żywisz do mnie żalu za te ograniczenie twej wolności słowa i zapewniam, że jestem zniesmaczony tą sytuacją co najmniej tak samo, jak ty.

Natomiast szanowną cenzurę proszę (bardziej dla spokoju własnego sumienia, niż w nadziei, że zostanę wysłuchany), aby na przyszłość raczyła nie usuwać wypowiedzi skierowanych do mnie, nawet jeśli zawierają argumenty ad personam pod moim adresem - a raczej, zwłaszcza, jeśli zawierają takie argumenty, gdyż w ten sposób cenzura odbiera mi prawo i możliwość podjęcia próby odparcia takich argumentów, co jest dla mnie dużo bardziej dotkliwsze, niż same argumenty.

07-11-2014 10:54
Agrafka
   
Ocena:
+1
Jak ja cię lubię Adeptusie :)
07-11-2014 12:13
jakkubus
   
Ocena:
0

Dlaczego ostatni post Hangmana poleciał? O.o Nie prezentował przecież niższego poziomu niż reszta jego komentarzy w tym wątku.

07-11-2014 14:31
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Kamulcze - POCHYLAM sie z zadumą nad Twym Przypomnieniem... (Ale na wszelki wypadek jednak troche tak bokiem)! A to Psikus! ;)

ps. "Jedno zajebiście ważne pytanie" pisze autor artykułu a ja PRZYPOMINAM moderacji ze geneza slowa wywodzi sie od czasownika "jebać".

07-11-2014 17:12
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Zajebiście może być, bo jak naskarżyłem na Petrę, że używa na Polterze brzydkich słów, to Kamulec nie zareagował. No i zajebiście.

07-11-2014 18:40
Agrafka
   
Ocena:
0
"zajebiście" widać nie jest tak wulgarne jak "podśmiepenisy".
07-11-2014 19:30
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Notka ukryta. Był szereg powodów, dla których dotąd notki nie ukryłem m.in. poprosiłem wcześniej autora na pw o jej zmianę.

07-11-2014 21:26
Adeptus
   
Ocena:
+1

@ Agrafka

Jak ja cię lubię Adeptusie :)

Jest to miłe, choć zaskakujące - chyba, że to ironia.

@ Kamulec

Był szereg powodów, dla których dotąd notki nie ukryłem m.in. poprosiłem wcześniej autora na pw o jej zmianę.

To brzmi, jakbyś niemalże uzasadniał swoją decyzję. To niewątpliwie postęp i jako taki cieszy. Tylko szkoda, że to działa na zasadzie "Jeden krok naprzód, dwa kroki w tył".

07-11-2014 23:50
Agrafka
   
Ocena:
0
Nope, to nie ironia :)

Kamulec osiąga nowy poziom beznadziejnej moderacji - mógłby zacząć uczyć się od trolli a i tak jego poziom by poszedł w górę.
08-11-2014 00:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.