» Blog » "Magiczny Nóż" Philip Pullman - recenzja [ILDS]
29-09-2023 15:06

"Magiczny Nóż" Philip Pullman - recenzja [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 53

Magiczny Nóż to druga część trylogii Mroczne Materie. Lyra, przedostawszy się do innego świata, odnajduje się w miejscu zwanym Cittagazze, śródziemnomorskim raju, w którym spotkać można tylko dzieci. Innowymiarowe miasto nawiedzane jest przez upiory, które żerują na osobach dorosłych. Nie jest to jednak jedyny świat, który odwiedza Lyra – znajduje się także w naszym świecie, w Oksfordzie, tak podobnym, a jednocześnie tak innym od jej własnego. To tutaj spotyka Willa…

Mam wrażenie, że Will jest ważniejszym z bohaterów tej części. O ile Złoty Kompas koncentrował się prawie wyłącznie na Lyrze, o tyle teraz Will, jego matka, jego ojciec, magiczny nóż, którym włada – wszystko tutaj kręci się wokół niego. Do tego stopnia, że w pewnym momencie Lyra przestaje pytać aletheiometr o różne rzeczy bez jego wyraźnego polecenia.

Powyższe nie jest do końca prawdą. Znaczy tak, Will, nowy bohater, to główny bohater, ale i Lyra ma swoje wątki – jak choćby odwiedzenie doktor Mary Malone, która jest fizykiem i bada mroczną materię (która okazuje się być Pyłem Lyry) czy też kradzież jej aletheiometru, z którą musi sobie poradzić razem z Willem. Ale myślę, że główna część fabuły jednak się kręci wokół Willa, będąc szczerym.

[...]

Hej ;-)

Na moim blogu książkowym ukazała się kolejna już recenzja – tym razem dotyczy książki Magiczny Noż Pullmana, części trylogii Mroczne Materie. 

Enjoy :3

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.