string(15) ""
» Blog » Magic: The Gathering of Heroes - Planeswalkerzy
14-05-2022 11:41

Magic: The Gathering of Heroes - Planeswalkerzy

W działach: M:tG, tłumaczenia, RPG | Odsłony: 35

Magic: The Gathering of Heroes - Planeswalkerzy

Planeswalkerzy są tak starzy, jak samo M:tG. W starych czasach byli prawie wszechmocnymi istotami o boskiej mocy, które podróżowały między planami za pomocą jedynie myśli. Teraz ich moce zmalały i są "tylko" potężnymi magami, ale dalej posiadają cudowną zdolność podróżowania między światami. Zwyczajowa interpretacja partii M:tG to bitwa pomiędzy dwoma potężnymi planeswalkerami, w których wcielają się gracze.

W swojej grze, możesz dać jednemu lub wszystkim graczom status planeswalkerów. W takim wypadku, funkcjonują oni jak inne postaci, ale mają jedno dodatkowe Zaklęcie, które nie zużywa slotu Pamięci. To zaklęcie jest zwane Planeshift.

Grający mogą także uznać, że kiedy planeswalker po raz pierwszy przebudza swoją Iskrę, otrzymuje on dodatkową Tożsamość Koloru lub otrzymuje dodatkowe punkty tworzenia postaci na koniec sesji, w której się przebudził. Jednakże, potężne bonusy nie powinny mieć miejsca w grupach, w których nie wszyscy gracze są planeswalkerami, gdyż może to doprowadzić do braku równowagi w drużynie.

Zmienianie Planów

Zamiana Planów może mieć miejsce raz w tygodniu i pozwala planeswalkerowi na podróżowanie do Eteru, świata pomiędzy światami, Ciemnych Wieczności. Poprzez ten plan, wszystkie inne plany są połączone. Iskra planeswalkera, jego wyjątkowy talent, chroni go przed okrutnymi energiami tego planu. Kroczenie między planami wymaga czasu i koncentracji i nie można z niego korzystać natychmiast. Innym problemem dla większości planeswalkerów jest to, że proces ten wymaga dużej ilości Many, często zostawiając ich bezbronnymi po przybyciu na miejsce.

Podczas walki, Zmienianie Planów może być wykorzystane zamiast Ucieczki w Zasięgu dalekim. Kiedy się Zmienia Plany w trakcie walki, zawsze istnieje szansa, że planeswalker może przypadkowo przenieść się wraz z wrogiem. Jeśli walka ma miejsce z innym planeswalkerem, wtedy pozostałości międzyplanarnej magii mogą zaprowadzić tego planeswalkera do uciekającego. Jeśli inny planewalker ucieka, gracze mogą za nim podążyć w ciągu 3 rund, płacąc zwyczajowy koszt zaklęcia, ale bez szansy, by przybyć w inne miejsce przez przypadek.

Każda z poniższych pięciu statystyk wpływa na Zmianę Planów w pewien sposób:

  • Sięganie: określa, jak wiele Many kosztuje Zmiana Planów. Finalna cena to Maksymalna Mana +1 -Sięganie. (Maksymalna mana to Pula Many + Mistrzostwo). Cena nigdy nie może wynieść mniej niż 0.

  • Skupienie: zabranie wraz z sobą innej osoby na podróż między planami wymaga dużo Skupienia. Można zabrać jedną osobę lub efekt permanentny wraz z sobą na 1 punkt Skupienia, który się posiada. Kiedy ucieka się z walki, wrogowie mogą się dosiąść na doczepkę. Ze Skupieniem na 5, rzuć monetą - istnieje 50% szans, że wróg się nie doczepi. Kiedy Skupienie osiąga 10, nigdy nie bierzesz z sobą wroga i możesz wybrać, czy zostawiasz poszlaki o swoim planie docelowym, czy jednak nie.

  • Mistrzostwo: kroczenie między planami jest wycieńczające fizycznie i psychicznie, ale z większym Mistrzostwem można podróżować ponownie szybciej. Można skorzystać z Zmiany Planów raz na 10 -Mistrzostwo dni. Kiedy Mistrzostwo osiągnie wartość 10 lub więcej, nie trzeba czekać między podróżami.

  • Szybkość: z większą szybkością można aktywować Zmianę Planów szybciej. Zmiana Planów trwa przez 10-Szybkość rund. Gdy Szybkość osiągnie 10, proces jest natychmiastowy.

  • Pamięć: doskonała Pamięć pozwala lepiej trafić do określonego miejsca na planie. Po szczegóły, patrz poniższa tabela. Rzuć kością i dodaj swoją Pamięć do wyniku. Następnie sprawdź wynik końcowy w tabeli, by się dowiedzieć, z jak wielką dokładnością się przemieściłeś. W każdym wypadku Mistrz Gry może zdecydować, gdzie się znalazłeś wewnątrz ogólnego obszaru. Jeśli wyrzuciłeś mniej niż 8, nie udaje Ci się nawet znaleźć na odpowiednim planie i Mistrz może cię umieścić gdziekolwiek w multiwersum (ale powinien unikać zbyt niebezpiecznych miejsc, takich jak Phyrexia).

Wynik

Dokładność Zmiany Planów

7+

Ten sam plan

9+

Ten sam region lub kraj

11+

To samo miasto

13+

Ten sam budynek

15+

Ten sam pokój

17+

Dokładna lokacja

[powrót do spisu treści]
 

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

UwU jeszcze planuję jeden tekst i zakończę ten projekt :D Weeeeeeeee :3

14-05-2022 11:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.