Magdalena Kubasiewicz

Artykuły

Spalić wiedźmę

Spalić wiedźmę

Krakowska Wiedźma

06-07-2016 19:29 | Rafał 'Raf303' Gyurkowich | Komentarze: 0
Spalić wiedźmę wcale nie jest tak prosto. W dodatku masz tylko jedną szansę, potem to Ty możesz spłonąć. A bohaterka książki Magdaleny Kubasiewicz nie ułatwia tego zadania. Sanika z wielkim hukiem rozpoczyna swoją karierę jako naczelna czarownica Polanii. Czy zostanie zauważona i na dłużej zagości w...
Harda Horda

Harda Horda

Dwanaście niezwykłych opowiadań

15-07-2019 21:44 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0
Omawiana antologia to zbiór opowiadań dwunastu autorek należących do nieformalnej, towarzyskiej grupy literackiej o nazwie Harda Horda – bez programu czy statutu, za to z całą masą oryginalnych pomysłów i pragnieniem, aby się nimi podzielić z otoczeniem. Panie postanowiły wyjść z ukrycia i pok...
Kołysanka dla czarownicy

Kołysanka dla czarownicy

Nowe polskie urban fantasy

22-09-2022 21:38 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0
Magdalena Kubasiewicz to autorka wszechstronna, pisząca naprawdę udane książki fantastyczne, kryminały, a także obyczajówki i romanse. Jak na tle jej dotychczasowego dorobku prezentuje się jej najnowsza powieść? Akcja Kołysanki dla czarownicy dzieje się krótko po wydarzeniach zaprezentowanych we Śn...

Noty

Spalić wiedźmę

13-11-2015 08:43 | Komentarze: 0
Pochodzenie Saniki, królewskiej wiedźmy, jest owiane tajemnicą. Nikt nie wie, skąd pochodzi ani kto był jej mentorem. Otaczająca bohaterkę aura tajemniczości nie przeszkodziła jej w zostaniu najpotężniejszą kobietą w królestwie Polanii – to ona chroni władcę i biada każdemu, kto postanowi zagrozić monarsze. Jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który jest o krok od zdobycia i zniszczenia stolicy królestwa. Sanika będzie musiała stawić czoła wrogowi, za którym stoi pradawna, niezwykle potężna magia.

Geniusze fantastyki

13-02-2016 15:40 | Komentarze: 0
Geniusze fantastyki zabiorą cię na wyprawę do fantastycznych światów, gdzie rządzi magia, nauka lub wiara; gdzie niemożliwe walczy o prymat z możliwym, a wyobraźnia jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie.

Nie ma znaczenia, czy po zamknięciu oczu podróżujesz po fantastyc...

Wiedźma Jego Królewskiej Mości

25-08-2017 12:09 | Komentarze: 0
Sara Weronika Sokolska, zwana Saniką, w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda, żywiołowa i dzika jak magia, którą włada, stanowi jedną z największych tajemnic królewskiego dworu. Nie wiadomo, gdzie uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do Krako...

Gdzie śpiewają diabły

27-12-2018 18:48 | Komentarze: 0
Ewa, siostra bliźniaczka Piotra, zaginęła bez śladu. I chociaż minęło już dziewięć lat, on nadal nie potrafi się z tym pogodzić.

Nieoczekiwanie w sprawie Ewy pojawia się nowy trop. Jej zdjęcie znaleziono w rzeczach Patrycji, dziewczyny zamordowanej w Azylu, miasteczku gdzieś na końcu świata. Śledczy bezradnie rozkładają ręce, a Piotr bez chwili wahania wyrusza w podróż, by dowiedzieć się czegoś więcej.

Azyl przypomina miasteczko z horroru: mała społeczność, mroczne sekrety i zmowa milczenia.

Harda Horda. Antologia opowiadań

18-06-2019 17:51 | Komentarze: 0
AUTORKI: Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska

Dwanaście niesamowitych historii pełnych nostalgii i grozy. Wyrusz ...

Wiedźma Jego Królewskiej Mości (audiobook)

26-07-2019 16:28 | Komentarze: 0
Sara Weronika Sokalska wyszła zwycięsko z konfrontacji z Nocnym Królem i Mistrzem Twardowskim. Nawet jej najwięksi wrogowie otwarcie nie kwestionują już jej prawa do tytułowania się Pierwszą Czarodziejką Polanii. Cały czas trwa jednak zakulisowa i brutalna walka o wpływy na dworze. Dla w...

Spalić wiedźmę (audiobook)

26-07-2019 16:31 | Komentarze: 0
"Sara Weronika Sokolska, zwana Saniką, w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda, żywiołowa i dzika jak magia, którą włada, stanowi jedną z największych tajemnic królewskiego dworu. Nie wiadomo, gdzie uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do...

Harde baśnie

01-12-2020 17:50 | Komentarze: 0
Baśń. Raz powstała, zaczyna żyć własnym życiem


Na pewno znasz przynajmniej jedną wersję tej historii. Może w Twojej Czerwony Kapturek był niewinną bajką dla dzieci? Może znasz jej brutalniejszą wariację?
Pozwól, że opowiem Ci o jeszcze jednej.

Zaczyna się tak samo jak pop...

Kołysanka dla czarownicy

21-01-2022 17:50 | Komentarze: 0
Jagoda, specjalistka od klątw, przez złośliwych zwana Wilczą Jagodą, ma trzy problemy. Młodą czarownicę, chcącą zostać jej uczennicą, krewnych mających skłonności do pakowania się w kłopoty oraz rzuconą przed laty klątwę, może mocno namieszać w życiu wiedźmy.

Jagoda musi o...

Przysługa dla Czarnoksiężnika

02-06-2022 08:33 | Komentarze: 0
Targi z czarnoksiężnikiem nigdy nie kończą się dobrze
Przekonuje się o tym wiedźma Jagoda Wilczek, gdy na jej progu staje Caleb Blythe, któremu jest winna przysługę. Zadanie mogłoby się wydawać proste – Jagoda ma zadbać, aby przeżył najbliższe kilka dni i nikt nie poznał jeg...

Wszystko pochłonie morze

19-06-2022 12:59 | Komentarze: 0
Jeśli nużą Cię oparte na faktach biografie i reportaże lub wymyślone, lecz realistyczne opowieści, a może chcesz po prostu zrobić sobie od takich książek małą przerwę - przenieś się do baśniowego świata wykreowanego w książce "Wszystko pochłonie morze" Magdaleny Kubasi...

Klątwa dla demona

02-01-2023 20:24 | Komentarze: 0
Ktoś morduje magów, by utkać klątwę. I nawet Jagoda Wilczek nie potrafi powiedzieć ani na kogo, ani w jakim celu zostało rzucone przekleństwo. Wiedźma, włączona w śledztwo WMM, szybko odkrywa, że morderca to dopiero początek jej problemów. W warszawskiej enklawie źle się dzieje, a wszyscy zaangażowani w sprawę zdają się prowadzić swoje własne gry. Czy Wilcza Jagoda ma szansę powstrzymać klątwę, skoro nie jest pewna, kto jest jej sojusznikiem, a kto nieprzyjacielem?

Wieści

"Spalić wiedźmę" z okładką

13-11-2015 09:33 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0

W zapowiedziach wydawnictwa Genius Creations pojawiła się uzupełniona zapowiedź powieści Magdaleny Kubasiewicz Spalić wiedźmę.

» więcej
Genius Creations w kolejnej edycji BookRage

Genius Creations w kolejnej edycji BookRage

08-08-2017 15:42 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0

Jeszcze przez 12 dni w ramach akcji BookRage będzie można zakupić pakiet elektronicznych książek za wybraną przez siebie kwotę. Tym razem można nabyć trzynaście debiutanckich powieści wydanych w latach 2014-2016 przez wydawnictwo Genius Creations.

Nowa powieść Kubasiewicz w przyszłym roku

Nowa powieść Kubasiewicz w przyszłym roku

08-12-2018 16:37 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

W przyszłym roku nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się Gdzie śpiewają diabły, nowa powieść Magdaleny Kubasiewicz (autorki m.in. Spalić wiedźmę).

» więcej
Diabły zaśpiewają 16 stycznia

Diabły zaśpiewają 16 stycznia

28-12-2018 09:28 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Przypominamy, że w połowie stycznia nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się książka Magdaleny Kubasiewicz pt. Gdzie śpiewają diabły.

» więcej
Diabły już śpiewają

Diabły już śpiewają

16-01-2019 06:07 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Możemy już kupić Gdzie śpiewają diabły, wydaną przez Uroborosa powieść grozy autorstwa Magdaleny Kubasiewicz - zachęcamy do zapoznania się z jej opisem.

» więcej
Dwanaście opowiadań dwunastu autorek

Dwanaście opowiadań dwunastu autorek

31-01-2019 21:13 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Na 8 marca, czyli Dzień Kobiet, wydawnictwo SQN zaplanowało premierę Hardej Hordy, zbioru opowiadań dwunastu polskich pisarek, wśród których znajdziemy teksty autorstwa m.in. Anety Jadowskiej, Martyny Raduchowskiej, Ewy Białołęckiej i Marty Kisiel.

Nowe polskie urban fantasy już za miesiąc

Nowe polskie urban fantasy już za miesiąc

21-01-2022 17:59 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 1

W połowie lutego nakładem wydawnictwa Sine Qua Non ukaże się Kołysanka dla czarownicy, nowa powieść urban fantasy autorstwa Magdaleny Kubasiewicz – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią książki.

» więcej
Targi z czarnoksiężnikiem nigdy nie kończą się dobrze...

Targi z czarnoksiężnikiem nigdy nie kończą się dobrze...

02-06-2022 08:37 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Za dwa tygodnie za sprawą wydawnictwa Sine Qua Non do sprzedaży trafi Przysługa dla Czarnoksiężnika, nowa powieść urban fantasy autorstwa Magdaleny Kubasiewicz i drugi tom serii Wilcza Jagoda, rozpoczętej wydaną w lutym książką Kołysanka dla Czarownicy.

» więcej
Nowa książka Magdaleny Kubasiewicz w sprzedaży

Nowa książka Magdaleny Kubasiewicz w sprzedaży

15-06-2022 20:43 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Za sprawą wydawnictwa Sine Qua Non do sprzedaży trafiła Przysługa dla Czarnoksiężnika, nowa powieść urban fantasy autorstwa Magdaleny Kubasiewicz i drugi tom serii Wilcza Jagoda, rozpoczętej wydaną w lutym książką Kołysanka dla Czarownicy.

» więcej
Ogłoszono nominacje do tegorocznych Nagród Zajdla

Ogłoszono nominacje do tegorocznych Nagród Zajdla

19-06-2022 19:54 | Daga 'Tiszka' Brzozowska | Komentarze: 0

Ogłoszono nominacje do tegorocznej Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Na liście znalazło się 6 książek i 5 opowiadań.

» więcej
Nowe urban fantasy od Magdaleny Kubasiewicz już niedługo

Nowe urban fantasy od Magdaleny Kubasiewicz już niedługo

02-01-2023 20:31 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

11 stycznia za sprawą wydawnictwa Sine Qua Non do sprzedaży trafi Klątwa dla demona, nowa powieść urban fantasy autorstwa Magdaleny Kubasiewicz i trzeci tom serii Wilcza Jagoda, rozpoczętej wydaną w lutym ubiegłego roku książką Kołysanka dla Czarownicy. Zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią!

» więcej
Nowe urban fantasy od Magdaleny Kubasiewicz już w księgarniach

Nowe urban fantasy od Magdaleny Kubasiewicz już w księgarniach

12-01-2023 22:05 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Nakładem wydawnictwa Sine Qua Non ukazała się w tym tygodniu Klątwa dla demona, nowa powieść urban fantasy autorstwa Magdaleny Kubasiewicz i trzeci tom serii Wilcza Jagoda, rozpoczętej wydaną w lutym ubiegłego roku książką Kołysanka dla Czarownicy.

» więcej