string(15) ""
» Blog » Luźny temat RPGowy #4
04-07-2012 09:36

Luźny temat RPGowy #4

W działach: Opinie | Odsłony: 5

Czwarty "Luźny temat RPGowy", czli o tym, dlaczego przynajmniej ja odnoszę wrażenie, że mało jest młodych RPGowców. Trochę prywaty i statystyk. Chciałbym skonfrontować te moje obserwacje z waszymi.

Zapraszam do komentowania na blogu właściwym. :)

Źródło: Allgemeine Festung

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

ivilboy
   
Ocena:
0
Spoko, spoko staż też będzie. Skajpajowy licznik sesji ciągle tyka ;)
04-07-2012 23:31
Blanche
   
Ocena:
+3
Myślę, że dobrze byłoby wziąć pod uwagę, że jednak nie dla wszystkich RPG to najważniejsze hobby; znam trochę "młodych graczy", są zorientowani, jeśli chodzi o polski rynek, ale nie udzielają się w internecie RPG-owo - poświęcają ten czas na inne rzeczy.
04-07-2012 23:31
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@ivillboy
Spoko, spoko staż też będzie. Skajpajowy licznik sesji ciągle tyka ;)

Skapjowych? Selekosie, czy aby na pewno mnie nie wciągasz do Rzeczywistości 2.0, podczas sesji w Maga? :>
04-07-2012 23:50
Cherokee
   
Ocena:
0
@Blanche - czyli na Polterze udzielają się same hardkorowe nołlajfy? Trochę naciągane biorąc pod uwagę, że nie jest to wybór między skrobnięciem posta a wycieczką rowerową lub imprezą, tylko poświęcenie kwadransa lub dwóch dziennie. Polter to nie WoW.

Co więcej, jakoś mam wrażenie (biorąc pod uwagę jak stare próchno to siedzi), że bywalcy Poltera poświęcają znacznie więcej czasu na "inne rzeczy" (czyt. praca, rodzina) niż Twoi "młodzi gracze", gdyż po prostu nie mają innego wyjścia.
05-07-2012 07:22
Blanche
   
Ocena:
0
@Cherokee:
Jasne, Polter nie zajmuje zbyt wiele czasu, ale żeby się o tym przekonać, trzeba zacząć.
05-07-2012 08:53
von Mansfeld
   
Ocena:
+1
Polecam zajrzeć na bloga pod notkę, na komentarze Jakuba Zapały oraz niejakiego "Richtusa". :)
05-07-2012 17:43
   
Ocena:
+2
Na początku pozwole sobie zastrzec, że nie przeczytałem wszystkich komentarzy pod notką, a jedynie jej treść na blogu Laverisa. Proszę o wybaczenie - jest czwarta w nocy, a za godzine ruszam na konwent.

To nie jest tak, że "młodych erpegowców" nie ma. Są po prostu, nie siedza w fandomie, a jak już się pojawiają na jakiś stronach, czy konwentach przeważnie robią to w roli obserwatorów, niż twórców tekstów(programu) przez co są siłą rzeczy mniej zauważalni. W sumie nie uważam tego za coś dziwnego. Naturalnym dla mnie jest, że większość środowiska tworzyć będą osoby, które siedzą w nim od kilku, czy nawet kilkunastu lat - zwykle mają dużo więcej do przekazania(czy to w formie tekstu, czy atrakcji na konwencie) niż ktoś kto przygodę z rpgami dopiero zaczyna.

Aktualnie jestem w liceum, sporo moich znajomych ze szkoły grywa w gry fabularne Dla większości z nich najbardziej znanymi tytułami są właśnie Dedeki, Młotek, czy Neuroshima. Bo w sumie skąd mają się dowiedzieć o innych grach?

Nie oszukujmy się, ale gry fabularne są zainteresowaniem wymagającym sporego zaangażowania. Tymczasem dla wielu moich znajomych z interesującej nas kategorii wiekowej jest to zainteresowanie drugiej, czy trzeciej kategorii - grają nawet w miare regularnie, ale mają dwa-trzy swoje tytułu i więcej ich nie interesuje. Nie przeglądają portali, rzadko pojawiają się na konwentach. Po prostu wolą przeznaczyć ten czas na inne rzeczy.

Oczywiście są też Ci zaangażowani - jeżdzący na konwenty, a nawet gżdaczujący. Prowadzący blogi, czasem zasilający tekstami serwisy. Jest ich jednak mniejszość. Zresztą czy kiedykolwiek od kiedy podręczniki do rpg są w miare łatwo dostępne było inaczej? Nie wydaje mi się.

06-07-2012 04:02
   
Ocena:
0
Swoją drogą właśnie z ciekawości sprawdziłem statystyki wiekowe fanów strony Gry Fabularne na FB.Ok 10 % jest w wieku 13-17, a ok 35 % w wieku 18-24.06-07-2012 04:11
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@MaWro
Odpisałem na blogu. ;)

Swoją drogą właśnie z ciekawości sprawdziłem statystyki wiekowe fanów strony Gry Fabularne na FB.Ok 10 % jest w wieku 13-17, a ok 35 % w wieku 18-24.

To ciekawe, czyli ~55% osób jest w wieku 25+ lat. Czyli umiarkowanie podobne do moich obserwacji.
06-07-2012 10:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.