string(15) ""
» Blog » List otwarty: Bestiariusz
26-05-2012 10:01

List otwarty: Bestiariusz

W działach: blog | Odsłony: 6

List otwarty: Favriell zapiski z podróży

Terytorium: Polter Dnia 26.05.2012

 

 

Podstawowa rasa, występująca tu licznie i w wielu odmianach, to Trollus Internetus ogólnie znany jako troll internetowy.

 

- Trollus Etatus powszechnie znany jako„ Flejmers”: osobniki płci obojga, częściej jednak samce, zarejestrowane w serwisie, dzielnie pracujące na swoją „markę”. Często najaktywniejszy gatunek w społeczności napędzający dyskusje, jednakowoż często zniechęcający do włączenia się w nie spokojniejsze osobniki.

Uwaga: przypuszczalnie z ich powodu na terytorium Poltera przebywa znacząco mniej osobników żeńskich.

 

- Trollus Tyldus znany jako ~ troll: najciekawsza odmiana rasy, i najcięższa do zdefiniowania.

Uwaga: przypuszczalnie gdyby system nie dopuszczał możliwości posiadania domeny na terytorium Poltera jak również poruszania się po nim, jako osobnik nie zarejestrowany pogłowie ~trolli znacząco by zmalało szacunkowo nawet o 50%.

 

- Trollus Okazjonalus: gatunek zamieszkujący bliżej niezidentyfikowane obszary sieci. Tylko okazjonalnie goszczący na terytorium Poltera. Za zwyczaj prowadzący działania tyleż szkodliwe, co bezsensowne.

Uwaga: Największy szkodnik, często tępiony nawet przez innych przedstawicieli rasy

 

Kończąc zapiski poczynionych dotychczas obserwacji proszę badaczy wcześniej przez te ziemie podróżujących o uzupełnienie zapisków celem stworzenia pełnego obrazu społeczności istot ziemie te zamieszkujących. ;)

 

Pobierzne wizerunek rasy pożyczony z zapisków innych badaczy:  paranormalne.pl

Komentarze


Szponer
   
Ocena:
+5
Ja jakos nie mam skrupułów i je blokuje. Większy komfort dyskusji.
26-05-2012 19:16
Repek
   
Ocena:
+3
Co do ustawień, moim zdaniem idealnie byłoby, żeby system po IP poznawał uczestnika i jeśli ma konto nie pozwalał mu wchodzić jako niezalogowany, a jeśli nie ma - nie pozwalał komentować.

O ile wiem, to IP można też omijać. :)

Idealnie to by było, jakby ludzie byli dla siebie mili. A jak nie potrafią, to żeby siedzieli przynajmniej cicho. :D

Pozdro
26-05-2012 19:54
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Leave Polter alone!
26-05-2012 22:53
Szponer
   
Ocena:
0
Niektórzy naprawdę nie mają życia i bawią się w tyldowanie, na dodatek nie na Onecie, a tak hermetycznym (w porównaniu do Onetu;P) miejscu jak Polter. Geez.
27-05-2012 01:15
Malaggar
   
Ocena:
0
Ale przecież w tym cała frajda dla nich. Ich komcie nie zginą z miliardem Jasiów Śmietanów i inynch "MietekTuskofanów".
A poza tym, tyldowanie na polteru to nie zabawa. To styl życia.
27-05-2012 01:38
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Jest takie zjawisko jak przyciąganie zdarzeń albo inaczej: samospełniająca się przepowiednia. Chodzi o to, że im więcej będziecie pisać o danym zjawisku, tym częściej ono wystąpi.

Jeśli będziecie pisać więcej o "mojszym epegie" to będzie dyskusja co lepsze, co gorsze i flejmy co do tego kto grać potrafi a kto nie. A przecież z gustami się nie dyskutuje, prawda? ;) Jeśli będzie notka bardziej ogólna, to i dyskusja bardziej ogólna i na poziomie. Za to notki na bardzo konkretny temat mają mniej komci, ale za to jak już ktoś sie wypowie to raczej z sensem i można sie czegoś dowiedzieć. A i dorzucić swoje trzy grosze jako tylda można.

A dyskusje o trolach przyciągają... trole właśnie. Bo czego się spodziewać? Jak temat ucichnie to takie tyldy się wyniosą. Po co wkładać kij w mrowisko?
27-05-2012 08:40
Szponer
   
Ocena:
+3
Szkoda, że tyldy wpychają się gdzie się da niezależnie od tematu.

Ale niech robią sobie co chcą, ja u siebie ich nie chcę.
27-05-2012 09:12
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
I nie zaszczycimy Cię Szponerko naszą obecnością. Twoje wpisy będą ignorowane, a Ty sama stoczysz się w otchłań zapomnienia... ;)
27-05-2012 10:12
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Robi mi się przykro, jak widzę ludzi, którzy w sobotni wieczór z ukrycia podglądają innych i próbują mieszać się do ich rozmów. Podkreślają swoją wyższość, swój dystans, ale to takie rozpaczliwe wołanie o akceptację. Serio, lepiej być wyśmiewanym przez tyldy, niż tyldą, której życie upływa na podglądaniu Poltera.
27-05-2012 10:22
Kot
   
Ocena:
+2
@Szponer: Prosty sposób - "Komentarze tylko dla zalogowanych". Kto ma coś do napisania, ten zrobi to osobiście.
27-05-2012 10:23
Favriell
   
Ocena:
0
No i ostatnia wypowiedź ~ są przykładem na to, że bywają normalne ~
Masz rację temat był dla zabawy, tylko liczyłam na to, że uczestnicy wykażą się większym taktem i nie dadzą od razu moderatorowi powodu do działania. I o ile zarejestrowani faktycznie wykazali większy to ~ czując się bezkarnie poszły po bandzie i nie wysilały się zbytnio z wyjątkiem jednej. Podobało się jak opisała dotyczący Malagara tylko szkoda, że też poszło pod nickiem. A nie można tego samego było napisać w stylu np.:
Trollu z Mallagarus odmiana zamieszkująca wyspy( dolinę / przełącz cokolwiek określającego punkt geograficzny nie jednostkę) charakteryzująca się (…) ?
No nic, eksperyment nie wypalił a szkoda, bo mogło być faktycznie zabawnie i bez obrażania konkretnych użytkowników.
27-05-2012 10:26
kbender
   
Ocena:
+2
Ktoś, jakiś czas temu (ach, moja pamięć!) zrobił świetną notkę z klasyfikacją użytkowników fandomu. Chciałem ją wykorzystać do drugiej części poradnika o trollowaniu - np "Trollowanie na Palladyna" albo "Trollowanie na autorytet".

Ale mam na razie ciekawsze rzeczy do pisania niż żer dla trolli ;)

Jeśli masz ochotę, mogę bazę gdzieś wygrzebać.
27-05-2012 10:47
Favriell
   
Ocena:
+2
kbender:
Dzięki za propozycję, jeśli masz materiały pod ręką (albo link do tej 1 części) to chętnie poczytam. Jeśli jednak musiałbyś prowadzić specjalnie „wykopaliska” odgrzebywanie nie ma sensu.
Obserwowałam Poltera i kilka innych (kurcze, jak to się odmienia?) forów (?) i mniej-więcej klasyfikacje zrobiłam (tylko byłam ciekawa, co sami użytkownicy myślą, więc wrzuciłam temat.) Właściwie na upartego mogłabym pisać magisterkę z „Trollologi internetowej” albo żeby mądrzej brzmiało np. „Wpływu anonimowości na zachowania uczestników społeczności internetowych” (czy coś w ten deseń), ale papiery już mam, a na prace doktorską temat chyba trochę zbyt frywolny (poza tym w najbliższym czasie nie wybieram się na uczelnię pisać doktoratu, mam inny pomysł, który może wrzucę w którejś kolejnej notce)
W najbliższym czasie pomyślę o napisaniu czegoś bardziej „na poważnie”, w każdym razie dzięki za wszystkie wypowiedzi nawet za niektóre z tych, które skasowałam ;)
27-05-2012 12:03
kbender
   
Ocena:
+1
http://polter.pl/kbender,blog.html ?12935

http://polter.pl/Theta-,blog.html?12274

Z łatwością można wskazać osoby trollujące "na Guru", "na Paladyna", "na Młodego - Gniewnego", ect.
Enjoy;)
27-05-2012 12:16
Favriell
   
Ocena:
0
kbender: Dzięki ;)
27-05-2012 12:40
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A kysz sierściuchu! Myszy łowić a nie mędrkować! ;)
27-05-2012 13:12
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
to do kota było... :)
27-05-2012 13:16
Favriell
   
Ocena:
0
Ale ja lubię koty w ogólnie, a z tym się zgadzam więc: "A kysz ~ ! „
Zamiast przeganiać kota zapisać się i wtedy zapraszam ;)
27-05-2012 13:30
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
kici kici mój koteczku chodź dostaniesz miseczkę mleczka
27-05-2012 18:15
Favriell
   
Ocena:
+1
No i niektóre~ przegieły.
Naczelny chce uniewidzialnić notatę, a ja się z nim zgadzam z tym, że ja najchętniej całkiem bym ją usunęła. Kolejne posty już bez pozwolenia komentowania dla ~:jak w większości nie umiecię się zachować...to już nie moja wina. żegnam
28-05-2012 08:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.