string(15) ""
» Blog » List otwarty: Bestiariusz
26-05-2012 10:01

List otwarty: Bestiariusz

W działach: blog | Odsłony: 6

List otwarty: Favriell zapiski z podróży

Terytorium: Polter Dnia 26.05.2012

 

 

Podstawowa rasa, występująca tu licznie i w wielu odmianach, to Trollus Internetus ogólnie znany jako troll internetowy.

 

- Trollus Etatus powszechnie znany jako„ Flejmers”: osobniki płci obojga, częściej jednak samce, zarejestrowane w serwisie, dzielnie pracujące na swoją „markę”. Często najaktywniejszy gatunek w społeczności napędzający dyskusje, jednakowoż często zniechęcający do włączenia się w nie spokojniejsze osobniki.

Uwaga: przypuszczalnie z ich powodu na terytorium Poltera przebywa znacząco mniej osobników żeńskich.

 

- Trollus Tyldus znany jako ~ troll: najciekawsza odmiana rasy, i najcięższa do zdefiniowania.

Uwaga: przypuszczalnie gdyby system nie dopuszczał możliwości posiadania domeny na terytorium Poltera jak również poruszania się po nim, jako osobnik nie zarejestrowany pogłowie ~trolli znacząco by zmalało szacunkowo nawet o 50%.

 

- Trollus Okazjonalus: gatunek zamieszkujący bliżej niezidentyfikowane obszary sieci. Tylko okazjonalnie goszczący na terytorium Poltera. Za zwyczaj prowadzący działania tyleż szkodliwe, co bezsensowne.

Uwaga: Największy szkodnik, często tępiony nawet przez innych przedstawicieli rasy

 

Kończąc zapiski poczynionych dotychczas obserwacji proszę badaczy wcześniej przez te ziemie podróżujących o uzupełnienie zapisków celem stworzenia pełnego obrazu społeczności istot ziemie te zamieszkujących. ;)

 

Pobierzne wizerunek rasy pożyczony z zapisków innych badaczy:  paranormalne.pl

Komentarze


Krzemień
   
Ocena:
+2
"Krzemieniu - i które to z tych trolli niby takie mądre są? te grognardy czy te przebrzmiałe fejmusy? czy może te mniejsze poklaskujące od czasu do czasu?"
Taa...
26-05-2012 12:30
   
Ocena:
0
A gdzie trolus ex moderatus, albo trolus anty fatazus?
26-05-2012 12:55
Favriell
   
Ocena:
0
Kolejne wnioski:
1. Bywają też trolle niezłośliwe a wręcz sympatyczne
2.Trolle trolują for fun
Tu uwaga: zabawa kończy się, kiedy dyskutanci zaczynają sobie personalnie skakać do oczu i gardeł, więc: hold your horses gentlemens, bo zaczne kasować posty.

Krzemień: + za Jode ;)
26-05-2012 13:08
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie tyldo, jestes po prostu zbyt wielkim cieniasem by podskoczyc. Albo chociaz sie zalogować. Troche mnie to obraża, bo spodziewalem sie ze skoro jestem w twoich zazdrosnych oczkach "fejmusem" to i hejterzy będą na poziomie.

@Fav, sorry za przedszkole i przekomarzanki, ale to jest naprawdę zabawne. Kasuj kiedy chcesz - albo poczekaj jeszcze, to sie posmiejemy wszyscy z cieniasa za parawanem, rzucającym oskarżenia.
26-05-2012 13:22
Favriell
   
Ocena:
+1
Ok, do niedzieli wieczorem jeszcze możecie się posprzeczać ( ale proszę o coś bardziej na poziomie niż obrzucanie się „cieniasami”).
W poniedziałek wszystkie posty ad personam znikają (chyba, że wcześniej zadziała moderator), co pewnie sprowadzi się do zniknięcia większości komentarzy.
26-05-2012 13:36
37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
chyba, że wcześniej zadziała moderator
Napisałbym, jakie są działania podejmowane przez moderację w tym zakresie, ale gdy ostatnio jeden z redaktorów stwierdził, że notki mogą polecieć za komentarze, na co odpowiedziałem cytatem z jego przełożonego, jakoby notki za komentarze były jedynie ukrywane, zgubiłem się. Mianowicie ów redaktor przeprosił za niefortunne sformułowanie, ale jednocześnie stwierdził, że zostało ono opacznie zrozumiane, a zatem błąd nie tkwi w tym, iż użył słowa "poleci" zamiast "zostanie ukryta", lecz w interpretacji jego słów. Wątku tegoż nie ciągnąłem, zatem do dzisiaj nie wiem, czy ten redaktor trollował logikę, język polski, co by pierwszy raz mu się nie przydarzyło, czy też miejsce miała kolejna zmiana polityki moderacji na Pf+.
26-05-2012 14:03
~X-O

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Przepraszam, ze sie tak wcinam... Ale w sumie jestem nowy w tym wszystkim i chcialem spoytac, kto to jest "fejmus" czy tez "przebrzmialy fejmus". Dziekuje i juz zmykam do nory.
26-05-2012 14:46
WeeMan
   
Ocena:
0
"to sie posmiejemy wszyscy"

Mnie te jasełka nie bawią. W większym stopniu rozbrajają mnie goście, którzy wyrażają się o sobie w liczbie mnogiej (jak ś.p. Borg, może ktoś usera kojarzy). Jego chociaż usprawiedliwia rozdwojenie jaźni. Ty zigzak wypadasz w tym momencie jak mierny wodzirej, za którym stoi murem nadmuchiwany tłum. Myślę że mało kto chciałby uczestniczyć w tej farsie.
26-05-2012 14:55
kbender
   
Ocena:
+2
A taki miły temat był.

Kolekcjoniku Plusikus - blogowicz kolekcjonujący polecajki, w celu pięcia się w hierarchii blogerów.

Anonimux Plusikus - user, który nigdy nic nie napisał, ale chętnie plusuje.

Trolluss Karnavalus - autor nie jednego Karnawału Blogowego i inicjatyffki.
26-05-2012 15:28
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Weeman, sorry, ale rozbrajają mnie tacy goście. Nadmuchiwany tłum? Gdzie? Za mną nie stoi żaden tłum, ani nawet jakies większe TWA. Ja nie potrzebuję się chować za adoracją tłumu, radzę sobie sam raczej dobrze.
Poza tym, największy błąd jaki mógłbym popełnić, to brać polterspołeczność na serio, a tym bardziej jej opinie.
Więc tak, śmiejmy się wszyscy, ja i wy z małych frustratów ktorzy pchają palce miedzy drzwi bo potrzebują atencji. Ze mnie też się proszę śmiać, kiedy jestem śmieszny.
Pozdrawiam.
26-05-2012 15:43
Favriell
   
Ocena:
+2
Niestety zainterweniował moderator, a zatem kończymy temat wcześniej niż w niedzielę
Kasuję posty, które składały się tylko z wycieczek osobistych a zostawiam te, które zawierały też jakieś wyjaśnienia no i jeszcze ostatni post zygzaka, bo uważam, że całkiem sensowna wybrnął z tematu, który w sumie sam zaczął, ale to inna bajka.

Aha ponadto poproszono mnie o blokowała niezarejestrowanych na przyszłość
26-05-2012 15:56
~Troll Slayer

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
"Poproszono mnie bym blokowała niezarejestrowanych" - nie korzystaj z tej światłej rady - buraki to zdecydowany margines gości portalu, a blokując komentarze wpiszesz się w niechlubną, SB-ecką, totalitarną tradycję cenzurowania i ograniczania swobody wypowiedzi.
26-05-2012 16:10
Malaggar
   
Ocena:
0
Poleć po całosci. Zablokuj możliwość komentowania wszystkim. Dostaniesz +5 rispektu od moderacji i szansę na darmowego* polterplusa
  • Jedynie 9,99 zł/miesiąc.
26-05-2012 16:13
Favriell
   
Ocena:
0
~ Troll Slayer: a czemu po nie mógłbyś założyć konta jako Troll Slayer wtedy blokada guzik by cię obchodziła.

Malaggar: Bez takich szaleństw ;) myślałam, że właśnie po to są blogi żeby pogadać i posłuchać opinii, więc jaki sens miałaby blokada wszystkich??
26-05-2012 16:21
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
Polterblog jest po to by umieścić linka do własnego, zewnętrznego bloga, coby zarobić kokosy za liczbę odsłon oraz wyrazić ekonomiczny protest przeciw polterplus. Komentowanie to dodatek w spadku po tzw "działach merytorycznych" , czyli :Książka, Kino,Film czy Planszówki.
26-05-2012 16:29
kbender
   
Ocena:
+2
Nie wiem ludzi to praktykujących spytaj... czekaj, nie da się, bo nie można napisać komcia pod ich notką...
26-05-2012 16:30
Aesandill
   
Ocena:
0
Ee tam, nie ma co robić afery na blokowanie niezarejestrowanych. Trollujace tyldy to niestety plaga, a nie każdy ma dość cierpliwości by ich sumiennie kasować, szczególnie ze nawarstwiające się na to komentarze zalogowanych, piszących z sensem ale odnoszących się do tyld.

Jak mi ~trolle rozpoczęły szalony trollfest na blogu, to je zablokowałem. Nie wstyd mi :)

Nie wiem natomiast po co blokować zarejestrowanych.

Pozdrawiam
26-05-2012 16:31
Szarlih
   
Ocena:
+1
"myślałam, że właśnie po to są blogi żeby pogadać i posłuchać opinii,"
pogadać z niektórymi i posłuchać opinii niektórych, jak widać ;) argumentacja "przecież możesz się zarejestrować, jeśli chcesz zostawić komentarz" jest inwalidą. Lav - z całym moim ogromnym szacunkiem do faceta - też może powiedzieć że wystarczy "zarejestrować się na gg/skype, poprosić o numer i już można dzielić się uwagami na temat notki z jej autorem"
26-05-2012 16:42
Repek
   
Ocena:
+2
Aha ponadto poproszono mnie o blokowała niezarejestrowanych na przyszłość

To tylko sugestia, która ułatwia życie. Chyba że chce Ci się kasować tyldy. :)

Pozdrawiam
26-05-2012 17:53
Favriell
   
Ocena:
+1
Repek: Hm … niby szkoda z góry odcinać~ (bo niektóre są całkiem normalne), ale z walka z tymi złośliwymi …
Od następnej notki będę stosować się do sugestii ;)
Co do ustawień, moim zdaniem idealnie byłoby, żeby system po IP poznawał uczestnika i jeśli ma konto nie pozwalał mu wchodzić jako niezalogowany, a jeśli nie ma - nie pozwalał komentować.


26-05-2012 18:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.