Linux

Wieści

Steam nie na Linuxie

Steam nie na Linuxie

23-08-2010 20:04 | Bartosz 'Chili' Rakowski | Komentarze: 0
Od kilku miesięcy krążyła plotka, jakoby Valve pracowało nad wersją Steam dedykowaną pod Linuxa.

Niestety, podczas wywiadu przeprowadzonego z wiceprezesem giganta padła oficjalna odpowiedź: "Nikt z naszej firmy nie pracuje obecnie nad wersją Steam pod Linuxa".
Rusza beta-test Steama na Linuksie

Rusza beta-test Steama na Linuksie

06-11-2012 21:21 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus | Komentarze: 2
Informacja o planach rozszerzenia oferty Steam na kolejny system operacyjny pojawiała się od kiedy Microsoft ogłosił własny sklep z aplikacjami w Windows 8. Valve w trosce o "otwartość platformy PC" (oraz niewątpliwie w obawie o własne zyski) rusza do ofensywy. Dziś ogłoszono oficjalnie start testów platformy a na chwilę obecną dostępnych jest ponad dwadzieścia tytułów, w tym najlepsza darmowa strzelanka studia Valve – Team Fortress 2. » więcej
Otwarty beta-test Steam dla Linuksa

Otwarty beta-test Steam dla Linuksa

20-12-2012 19:45 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus | Komentarze: 0
Wersja testowa Steam dla Linuksa, którą od kilku tygodni mogła cieszyć się wybrana grupa graczy, jest od dziś oficjalnie dostępna dla każdego. W katalogu dostępnych jest obecnie jedynie 39 tytułów, głównie niezależnych, ale oferta z pewnością zostanie rozszerzona o kolejne gry, dostępne już na tej platformie w innych kanałach dystrybucji. Na uwagę zasługuje szczególnie darmowy Team Fortress 2 dostępny obecnie na Windows, MacOS i Linuksie, który wspiera rozgrywkę międzyplatformową w trybie multiplayer.