string(15) ""
» Blog » Link do Bety Dema Horyzontu 9.93
09-12-2014 20:31

Link do Bety Dema Horyzontu 9.93

W działach: rpg, gry fabularne | Odsłony: 317

Link do Bety Dema Horyzontu 9.93

Dobra.

Stało się.

 

W czasie przeglądania dema możecie natknąć się na wiele błędów gramatycznych oraz interpunkcyjnych. Nie ma też kilku rzeczy nad którymi jeszcze się zastanawiam (umieścić czy nie).  Ale mimo to, oddaje w wasze ręce tą Bete. Wszelkie sugestie, uwagi, opinie oraz bluzgi proszę zostawiać na dole w komentarzach lub na priv. 

A mogłem jeszcze dopieścić... . ;)

 

http://forum.polter.pl/beta-dema-horyzontu-9-93-vt73189.html

 

1
Notka polecana przez: Olórin
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Nuriel
   
Ocena:
+2

1. Pierwszy merytoryczny fragment zaczyna się od Kalendarium i jakichś wstawek o Hitlerze sprzymierzającym się z Kohortą. Specjalnie przejrzałem Twojego bloga i dopiero w pierwszej notce w ogóle (sic!) znalazłem jako takie info o tym co to jest Horyzont. Seriously? Dajesz demo, stronę na FB, kilka innych wpisów i naprawdę w żadnym innym miejscu nie dałeś krótkiego info np.: "Horyzont jest to system RPG, postapokalipsa po inwazji Obcych na Ziemię w czasie II Wojny Światowej, która spowodowała, że świat poszedł w innym kierunku".

Coś takiego powinno być na wyróżnionym miejscu na FB, stronie internetowej i początku każdej wersji demonstracyjnej!

2.  Kalendarium "2044.11.13" - "zniesieniu tak rygorystycznych praw i kontroli jednostki jakie zastosowały państwa". Rygorystyczne prawa w tym kontekście brzmią kretyńsko. Rygorystyczne mogą być obowiązki. Podobnie z "przywilejami" policji.

3. Skracanie nazwy Horyzont do "Ho" brzmi idiotycznie. Nie lepiej, nie wiem "HOR" czy coś w tym stylu? Ho ho ho może Święty Mikołaj robić. 

10-12-2014 08:21
Sethariel
   
Ocena:
+1

Nie "trzecia rzesza", a "Trzecia Rzesza". Nie "ziemia", a "Ziemia", bo w kontekście, który przedstawiasz to nazwa planety, a nie grunt. Nie "Marca", a "marca", nazwy miesięcy piszemy małą literą. Itd.

Rzeczywiście jest wiele błędów, ale nie sądziłem, że aż tyle. Gramatyka. Interpunkcja! Poproś kogoś o redakcję (MGF, Gibberling nie pomogą?), bo mnie aż odechciewa się czytać.

10-12-2014 09:07
Vitalius
    dzięki.
Ocena:
0
Ostrzegalem.

PS. Uwagi przyjąłem i niebawem zacznę poprawę.

:)
10-12-2014 09:22
Olórin
   
Ocena:
+2

Przeczytałem demo i mam parę spostrzeżeń:

- opowiadanie na wstępie wymaga szlifu. Widać, że autor chce przepchnąć jak najwięcej informacji o świecie naraz, a moim zdaniem lepiej byłoby skupić się na jednym aspekcie świata,

- skrót Ho - kojarzy mi się z dziwką,

- wolałbym krótki wycinek kalendarium, ale pokazujący kompletnie jakiś krytyczny moment. Odległe od siebie kawałki nie tworzą spójnej całości,

- czym jest Kohorta?

- rozumiem, że wybierając wartości początkowe atrybutów dodatkowych mamy 10% do rozdania, przy czym minimum 5%. Czyli, że wyglądają one tak: 5/5/0, 10/0/0?

- wartość 90% umiejętności (chyba maksymalny próg przy profesjach) sprawia, że nawet najtrudniejsze testy (zemsta MG) są zawsze udane. Rozumiem zamysł, ale to chyba ciut przesada,

- jak można wykupić jakąś mutację, skoro ma się do dyspozycji tylko 10 PP?

- w wymaganiach specjalizacji jest "Atuty", nie powinno być "Atrybuty"?

- ciekawy pomysł z wizją Wielkiej Brytanii,

- dlaczego tylko Niemcy zostały zaatakowane bronią jądrową?

- mesjańska wizja roli Polski nie podeszła mi.

- szata graficzna miejscami jest nastrojowa i ładna, a miejscami (specjalizacje) rażąco odbiega od przyjetego klimatu.

Spostrzeżenia na szybko.

Życzę powodzenia w dalszej pracy i mam nadzieję, że moja krytyka była konstruktywna.

10-12-2014 10:27
Vitalius
    dzięki!
Ocena:
0
Była i jak będę w chacie postaram się odpowiedzieć i poprawić. .. dzięki za naprawdę konkretne podejście do dema. Z takimi komentarzami można pracować!
10-12-2014 12:04
Vitalius
   
Ocena:
0

Odpowiadam.

 

Nuriel.

- No rzeczywiście przepraszam, że musiałeś aż szukać więcej informacji o systemie na blogu do tego przeznaczonym, w którym są tylko i wyłącznie o nim informacje. Przepraszam, że zabrałem Ci tak cenny czas.

 - Do drugiego punktu nawet się nie ustosunkuje. Bo akurat moim zdaniem jest to napisane odpowiednio.

- Był już wałkowany temat skrótu Ho... z tego co pamiętam komuś kojarzył się też z dziwką (bez urazy tym paniom) tylko, że po angielsku. Odpowiedź moja zostanie niezmienna, a znajduje się gdzieś tam w poprzednich postach.

 

Olórin.

Tutaj z przyjemnością odpowiadam.

- (kwestia opowiadania wstępnego ) opowiadanie jako wstępniak zostanie zastąpione czymś zupełnie innym... lepszym moim zdaniem.

- (kwestia skrótu Ho) o właśnie.. o tym mówiłem.

- (kwestia kalendarium) Jak postawimy oficjalną stronę Horyzontu, znajdzie się na niej pełne kalendarium. Jako zachęta i wyjaśnienie pewnych kwestii.

- (czym jest Kohorta) Na oficjalnej stronie Systemu zostanie to powiedziane. Teraz na razie zostawię to jako tajemnicę.

- (kwestia mechaniki) zostanie to wyjaśnione i poprawione dokładnie w podręczniku, teraz jeszcze nie przeprowadziłem, aż tylu sesji aby wyjaśnić do końca ewentualne ewentualności (np. powergaming)

- (kwestia mutacji) na pierwszym etapie możesz sobie zostawić przecież punkty procentowe PP... ale chyba o tym nie było tam napisane, więc zapewne, nie wiesz :)

- (kwestia atuty czy atrybuty) sprawdzę i jakby co to poprawie.

- (pochwała) dziękuje.. niestety, taka wizja może być prawdziwa biorąc pod uwagę dzisiejszą częstotliwość występowania sekt w tym państwie.

- (kwestia pochodzenia Polska Krew) każdy chce coś przekazać w swojej Twórczości. Ja chce zrobić w końcu coś w czym Polacy będą potęgą... . Na którą zasłużyli... .

- (kwestia grafiki) Poprawimy.

 

Była. Dlatego między innymi opublikuje całe kalendarium. Dzięki jeszcze raz za konkretną opinię. Dzięki. :)

10-12-2014 19:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.