string(15) ""
» Blog » Legenda Pięciu Kręgów 1ed: Krótka Opowieść o Człowieku Bez Serca
04-01-2013 18:06

Legenda Pięciu Kręgów 1ed: Krótka Opowieść o Człowieku Bez Serca

W działach: Legenda Pięciu Kręgów 1ed | Odsłony: 49

Legenda Pięciu Kręgów 1ed: Krótka Opowieść o Człowieku Bez Serca

Wstępniak

Witam wszystkich w nowym roku! Dzisiaj, powrót wślizgiem do 1ed L5K w formie krótkiego opisu postaci, którą miałem przyjemność niedawno grać u Rafała w kampanię „Do” razem z Leną (Pani Hotaru) i Kubą (Pan Suzume). Saga została chwilowo zawieszona, a szkoda, bo historia zaczęła się rozkręcać na dobre, wychodząc z dwóch sesji o charakterze społecznym oraz przechodząc w trzeciej w oniryczne Opowieści Niesamowite.

 

Liczę, że reaktywacja ostatecznie kiedyś nastąpi, ponieważ ostatnimi czasy coraz rzadziej siadam po drugiej stronie stołu, a jest to niewątpliwie wartość sama w sobie. Co do samej Legendy Pięciu Kręgów, skoro robię już swoisty powrót do przeszłości, wspomniałbym również niestety niedokończony epizod w 4ed u Kuby, gdzie prowadziłem postać chorego na suchoty szermierza z rodziny Kakita imieniem Hanzo, który przyodziewał białe kimono i był owładnięty przemożną obsesją zapisania się na kartach historii.

 

Tutaj także rozgrywka zapowiadała się syto – co tylko potęgowało apetyt. Inicjatywa posypała się z klasycznego już powodu – czyli braku czasu. Co by nie pisać, nie mam absolutnie o to do nikogo pretensji, co więcej, od kilku dobrych lat siadając do projektu etykietowanego słowem kampania mam świadomość, że ta może się posypać na różnych etapach, z odmiennych powodów, na długo przed jej zakończeniem. Czy nazwałbym to sumą zawodów – raczej nie – określiłbym to bardziej jako zdrowy pragmatyzm. Można by odnieść wrażenie, że otoczenie jest pełne takich oto niesfinalizowanych treści, bo mówimy teraz tylko o jednym systemie, dlatego też koleje losu trzeba zmieniać, a czasami nawet wysadzać, jak w dobrych Westernach :-D  

 

Z drugiej strony, nie jest aż tak źle, trochę się tych kampanii rozegrało :-D Swego czasu, udało mi się nawet poprowadzić jedną na kilku różnych konwentach. Pozostaje mieć w oczekiwaniu więcej ukończonych sag, niż tych nieukończonych. I nie chodzi mi tutaj o ich liczbę, a głównie o samą kwestię kompozycji i ubrania pewnej, założonej wcześniej myśli przewodniej w konkretną całość. Tym miłym akcentem zamykam sekcję Złotych Myśli, która w tym przypadku przerosła właściwy tekst :-D Pora wracać do meritum dzisiejszej notki – poznajcie Pana Masamune.

 

„Krótka Opowieść o Człowieku Bez Serca”

 

Kakita Masamune, Bushi

 

Żuraw to człowiek w średnim wieku, wątłej budowy, opanowany, szukający samego siebie, o marmurowej twarzy i białych, rozpuszczonych włosach, z potworną blizną ziejącą na piersi. Nigdy nie dobywa miecza, jeśli nie ma zamiaru go użyć. Pewnego dnia, przez tę zasadę był bliski obrazy swojego Pana, Yoshiego, gdy ten zapragnął zobaczyć jego pojedynek z Panem Kakita Ujim. Samuraj odrzekł wtedy, że musiałby zabić swojego przyjaciela. Pan Masamune złożył w tym czasie przysięgę przed Daimyo, że użyje ostrza ale w słusznej sprawie, aby pozbawić życia prawdziwego wroga klanu, czyli Panią Bayushi Morimi. Przebiegłą damę na cesarskim dworze, odpowiedzialną za otrucie kuzyna Daimyo, mistrza miecza Pana Kakita Susumu, który wcześniej zabił w formalnym pojedynku jej męża Pana Hibiki. Pan Masamune stracił cały majątek na poszukiwania kobiety, a kiedy w końcu ją odnalazł, pokochał prawdziwą miłością. Podczas pełni, Pani Morimi skradła serce kochanka, i zniknęła bez śladu… Podróż samuraja rozpoczyna się od nowa, ten wie jednak, że tym razem się nie zawaha, bo nie ma już serca…

 

„…Jesteśmy niczym krople deszczu spadające na ziemię, a klan jest nam jak wiatr…”.

 

- Z listów Pana Masamune do Pana Uji

 

Ogień 2, Zręczność 4, Inteligencja 2, Powietrze 2, Refleks 4, Intuicja 2, Ziemia 2, Wytrzymałość 2, Siła Woli 2, Woda 2, Siła 2, Spostrzegawczość 2, Pustka 2;

 

Iaijutsu 3, Kenjutsu 3, Kyujutsu 1, Etykieta 1, Szczerość 1, Wysportowanie 1, Jeździectwo 1;

 

Prestiż 111, Droga Żurawia;

 

Szkoła: Kakita, Ranga: 1;

 

Przeznaczony do wielkości (wypełnienie przysięgi) 4, Szybki 5;

 

Mroczna tajemnica (brak serca) 5, Nieczuły 2, Utracona miłość 2;

 

Chwała 1.0, Honor 4.5;

 

4: 0, 8: -1, 12: -2, 16: -3, 20: -4, 24: Obalony, 28: Nieprzytomny, 32: Martwy;

 

Rzeczy dobrej jakości: Niebieskie Kimono, pas Obi, Daisho, skarpety Tabi, sandały, lekka zbroja, dokumenty podróżne, koń.

Komentarze


E_elear
   
Ocena:
+1
Czytając notkę przypomniałem sobie, że czekam na 4ed L5K po polsku wydaną przez Galmadrina. Nie wie może ktoś, kiedy mam się spodziewać.
05-01-2013 12:17
KFC
   
Ocena:
+1
patrząc na dotychczasowe dokonania Galmadrinu to przy dobrych wiatrach za jakieś 5-10 lat ;)
05-01-2013 14:24
E_elear
   
Ocena:
+1
A już się bałem że przegapiłem :)
05-01-2013 14:49
kbender
   
Ocena:
0
@E_elear
Ja mam ogromny żal do wydawnictwa na "G".

Bo miałem sobie zamawiać wersję anglojęzyczną, gdy wyszedł news "tłumaczymy nowe l5K".

I nic.
05-01-2013 18:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.