» Blog » Larpowo..
20-07-2009 12:07

Larpowo..

W działach: Inne Sfery 2009, Arkona, Wolsung | Odsłony: 0

Pierwszy wpis. Po Avie zacząłem liczyć sobie punkty lansu, bo przez przypadek ich trochę nazbierałem. W końcu z kim ja tam piłem..

Ale żeby było konkretnie. Zbliżają się dwa LARPy, które będą bez wątpienia dla mnie przekroczeniem pewnego progu. Jeden bowiem będzie czymś nowym, drugi powrotem do czegoś od czego zaczynałem nie tylko ja, ale i cały Wielosfer.

Na początku sierpnia w ramach Dnia Wolsungowego robimy larpa pod znamiennym tytułem Moda na sukces w radosnej konwencji telewizyjnego tasiemca z tajemniczą zbrodnią w tle. Dodać trzeba, że seriale tego typu to moje wręcz niezdrowe hobby, mimo że staram się patrzeć na nie z zawodowego (Antropologicznego) punktu widzenia. Kobiety, które giną w różny sposób, aby potem wrócić by po raz kolejny odebrać swego męża, do niedawna wdowca z rąk coraz to innych kobiet. Sam mąż też nie ma lekkiego życia, jak nie wpadnie do wulkanu, to musi wybierać miedzy stadami kobiet które nie cofną się przed niczym, aby go zdobyć. Takiej gamy barwnych i jakże doświadczonych życiem postaci nie znajdzie się w żadnej powieści ani nawet najlepszym filmie, no chyba że w książce telefonicznej...


Pod koniec zaś sierpnia wracamy do lasu. Mało już osób pamięta, że pierwsze wydarzenie wielosferowe, to był LARP Zapomnianych Krain w Parku pod Wrocławiem. Później kontynuowaliśmy tę piękną tradycje, z wyjątkiem zeszłego roku kiedy to w grodzie piastowskim Wielos zrobił nocnego larpiszcza warmłotka, a ja mogłem sobie w końcu pograć. Teraz jednak wracamy, choć już nie do krainy Elminstera, a do świata słowiańskich mitów z Arkony. Gra ma mieć w założeniu dość nietypową jak na nas budowę, opartą bardziej na rywalizacji miedzy drużynami. Więcej pewnie będzie wiadome na dniach, ale na pewno nie obejdzie się bez dziwożon.

Komentarze


Alfar
    ^_^
Ocena:
0
No no no... Maqu na Polterze;) Ty przebrzydły fejmusie:PPPP

Nawet nie wiesz jak żałuję, że na Modzie mnie nie będzie... ale cóż, zabieram wtedy męża na wyjazd niespodziankę;P:P
20-07-2009 13:50
AD.ryan
   
Ocena:
0
Larpiszcze jest moim trejdmarkowym stwierdzeniem, proszę je zdjąć z blodiszcza albo wyciągnę surowe konsekwencję,
słowem gratuluje debiutu i otwarci się na szeroką fandomową publikę - i punkt lansiszcza ode mnie na dobry początek ;]
20-07-2009 16:34
Kot
   
Ocena:
+1
Za picie z Fejmusami nie ma punktów lansu, tylko traci się Punkty Neuronów.
21-07-2009 10:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.