Kwiaty dla Algernona

Artykuły

Kwiaty dla Algernona

Kwiaty dla Algernona

Myszy i ludzie

22-07-2019 19:19 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 0
Czytelnicy, którzy odkryli fantastykę relatywnie niedawno, mogą nie pamiętać wielkiego zjawiska wydawniczego z początków dekady: reaktywacji serii Rakietowe szlaki, która miała zbierać najbardziej klasyczne, najbardziej ikoniczne opowiadania science fiction. W siedmiu tomach znalazło się około setki...

Noty

Kwiaty dla Algernona

06-06-2006 23:18 | Komentarze: 3
Kwiaty dla Algernona powstały pierwotnie jako opowiadanie, które błyskawicznie zyskało niebywałą wprost sławę. Autor na podstawie opowiadania stworzył przejmującą opowieść - jej bohatera, Charliego Gordona, poddano niezwykłemu eksperymentowi, który miał spowodować wzrost jego inteligencji. Historia jest głębokim studium psychologicznym, a zarazem współczesnym moralitetem. Kwiaty dla Algernona miały w USA ponad 130 wznowień!

Kwiaty dla Algernona

23-04-2019 10:20 | Komentarze: 0
Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

Wieści

Łódź: Kwiaty dla Algernona na deskach teatru

Łódź: Kwiaty dla Algernona na deskach teatru

24-11-2010 22:23 | Andman | Komentarze: 1
Monodram Tomasza Boruszczaka Aria dla Algerona zostanie wystawiony 25 listopada 2010 o godzinie 19:00 w Śródmiejskim Forum Kultury przy ul. Roosevelta 17 w Łodzi.

Scenarzystą i reżyserem przedstawienia opartego na Kwiatach dla Algernona Daniela Keyesa jest Andrzej Czerny, za opracowanie muzyczne odpowiada Adam Zajdel. » więcej
Seria Wehikuł czasu z okładkami

Seria Wehikuł czasu z okładkami

11-03-2019 06:08 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0

Dom Wydawniczy REBIS na swoim profilu Facebook zaprezentował okładki czterech pierwszych tomów z nowej serii Wehikuł czasu.Premiera Kwiatów dla Algernona Daniela Keyesa oraz Końca Dzieciństwa Arthura C. Clakrke'a zapowiedziana jest na 23 kwietnia, Aleja potępienia Rogera Zelaznego ma się ukazać w maju, a Hiob Roberta A. Heinleina w czerwcu.

Rebis wznawia klasykę

Rebis wznawia klasykę

23-04-2019 10:43 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Od dziś możemy znaleźć w księgarniach dwie książki z wydawanej przez Rebis serii Wehikuł Czasu, w której mają się ukazywać najsławniejsze powieści science fiction ubiegłego wieku. Do sprzedaży trafiły Kwiaty dla Algernona autorstwa Daniela Keyesa oraz Koniec dzieciństwa Arthura C. Clarke'a.