Kuzynki

Artykuły

Kuzynki - Andrzej Pilipiuk

Kuzynki - Andrzej Pilipiuk

01-06-2003 23:50 | Marcin 'Seji' Segit | Komentarze: 6
Zdarza się, że autorzy zostają przez czytelników zaszufladkowani. Przydarzyło się to autorowi Sagi o Wiedźminie, grozi to także Andrzejowi Pilipiukowi. Jakub Wędrowycz do tego stopnia zawładnął świadomością fanów, że na spotkaniach autorskich zwracają się oni do autora opowiadań per Jakub. Kuzynki...
Kuzynki - Andrzej Pilipiuk

Kuzynki - Andrzej Pilipiuk

Produkt literacki wolny od Jakuba Wędrowycza!

24-07-2003 16:57 | Maciek 'starlift' Dzierżek | Komentarze: 4
Kuzynki to czwarta książka tego autora którą miałem niewątpliwą przyjemność przeczytać. Autor ten sam, ale dzieło jakże odmienne! Słuszna jest informacja na okładce, iż jest to produkt literacki wolny od Jakuba Wędrowycza. Andrzej Pilipiuk po napisaniu trzech tomów niewiarygodnych i zabawnych przygó...

Noty

Kuzynki

27-08-2010 21:28 | Komentarze: 0
Kuzynki zaistniały najpierw jako opowiadanie, nominowane zresztą w roku 2002 do nagrody im. Janusza Zajdla.

Kim są? Katarzyna Kruszewska, spec od informatyki i 20-letnia agentka CBŚ, zainspirowana rodzinną legendą o nieśmiertelnej kuzynce, rzuca się w wir poszukiwań Stanisławy. O...

Dziedziczki

15-09-2010 19:13 | Komentarze: 0
Takich dwóch jak te trzy, nie ma ani jednej.

[q]Wampir Monika, była agentka Katarzyna i jej wielowiekowa kuzynka Stanisława Kruszewska "dają radę". Konkretnie.

Dziedziczki, to kawał dobrej lektury, który czyta się z przyjemnością i od którego nie sposób się oderwać, choćb...

Kuzynki (twarda oprawa)

02-08-2011 22:45 | Komentarze: 0
Do kości polska powieść fantastyczna

Tak rzadko znajduję książki, zwłaszcza z rodzimej fantastyki, które - choć w godzinę już zapomniane, w trakcie lektury i przez tę godzinę po - pozwalają znowu poczuć dziecięcą radość życia, życia jak wakacyjnej przygody, na którą wybiera...

Kuzynki

31-05-2012 23:48 | Komentarze: 0
Do kości polska powieść fantastyczna

Takie rzeczy to tylko w Krakowie! Młodziutka agentka CBŚ, Katarzyna, jej nieśmiertelna kuzynka Stanisława i serbska księżniczka, uratowana przez polskich żołnierzy, nieumarła Monika Stiepankovic - na tropie alchemika Sędziwoja i legendy o p...

Dziedziczki

31-05-2012 23:54 | Komentarze: 0
Jak odnaleźć nieśmiertelnego geniusza, którego tajemniczy podpis noszą najwspanialsze zabytki ludzkości? Czy najstarszy architekt świata ukrywa się w Norwegii? Laszlo i Arminus ruszają jego tropem. Tymczasem Sędziwój chce odnaleźć innych alchemików i planuje wyprawę na Tajwan.

Kuzy...

Księżniczka

31-05-2012 23:51 | Komentarze: 0
Monika. Nastolatka, która w swoim wielowiekowym życiu widziała już niejedno. Polubiła krakowską szkołę, a szkolne koleżanki polubiły ją. Jednak szepczą po kątach - jest taka od nich różna. Nawet nie podejrzewają jak bardzo.

Wampir wytwarza wokół siebie specyficzną atmosferę. C...

Dziedziczki

23-05-2014 23:10 | Komentarze: 0
Andrzej Pilipiuk mistrzowsko gra z Czytelnikiem: intryguje, inspiruje, sypie anegdotami. Nie pozwala oderwać się od powieści choćby na chwilę.

Jak odnaleźć nieśmiertelnego geniusza, którego tajemniczy podpis noszą najwspanialsze zabytki ludzkości? Czy najstarszy architekt świata ukryw...

Księżniczka

23-05-2014 23:12 | Komentarze: 0
Wampir wytwarza wokół siebie specyficzną atmosferę. Coś subtelniejszego niż zapach, co łowca wampirów wyczuwa szóstym zmysłem, zmysłem polowania. Ten zmysł sprowadził do Krakowa aż dwóch łowców.

Monika polubiła szkołę. Wśród koleżanek wzbudza sympatię, ale szepczą, nazywa...

Kuzynki

02-06-2014 19:55 | Komentarze: 0
Andrzej Pilipiuk w niezwykle frapującej powieści odwołuje się do mitów słowiańskich. Historyczne wątki niepostrzeżenie łączy wciągającą i ciekawą fabułą. Doskonała lekkość pióra. Młoda kobieta niespodziewanie odkrywa tajemnicę rodzinną. Kuzynka jest niezwykle podobna do prababki, której portret wisi w muzeum. Zbieg okoliczności? Dlaczego kobieta wyglądająca na dwadzieścia lat ma tak bogate doświadczenie, a o carskiej Rosji mówi jak o dniu wczorajszym? Czy tynktura długowieczności mistrza Sędziwoja jest tylko legendą?

Zaginiona

27-07-2014 15:52 | Komentarze: 0
Po prawie 10 latach nowa część serii „Kuzynki Kruszewskie” ponownie zachwyca czytelniczki i czytelników Andrzeja Pilipiuka.

Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety, a każda z nich pragnie tylko jednego - kreślonej na pergaminie XIX wiecznej...

Kuzynki (audiobook)

10-07-2017 14:02 | Komentarze: 0
„Kuzynki” początkowo były opowiadaniem. Ale już wówczas środowisko doceniło tę opowieść i nominowało ją do nagrody im. Janusza Zajdla – jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień literatury science fiction.

Andrzej Pilipiuk postanowił rozwinąć poszczególne w...

Kuzynki

09-03-2020 21:11 | Komentarze: 0
Katarzyna Kruszewska trafia w czasie pracy dla CBŚ na ślad swojej kuzynki, która właśnie wróciła z Etiopii i pracuje w krakowskim liceum jako nauczycielka. Nie byłoby w tym nic dziwnego... gdyby nie to, że kuzynka urodziła się ponad 120 lat wcześniej. Powinna od dawna nie żyć, tymczasem wygląda jak 20-latka. W tym samym czasie do Polski trafia uratowana na Bałkanach 16-letnia Monika Stiepankovic. Losy trzech kobiet popychają je do nieuchronnego spotkania. To jednak dopiero początek historii.

Kuzynki

17-08-2020 18:01 | Komentarze: 0
Katarzyna Kruszewska trafia w czasie pracy dla CBŚ na ślad swojej kuzynki, która wróciła z Etiopii i pracuje w krakowskim liceum jako nauczycielka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kuzynka urodziła się ponad 120 lat wcześniej! W tym samym czasie do Polski trafia uratowana na Bałkanach 16-letnia Monika Stiepankovic....

Niezwykła książka, na której stronach alchemia sąsiaduje z informatyką, sztylet z bułatowej stali z kałasznikowem, a równie często co szabli, używa się laptopa.

Księżniczka

17-08-2020 18:02 | Komentarze: 0
Katarzyna, Stanisława, Monika i Michał mieszkają razem i starają się prowadzić normalne życie.
Trudno jednak o normalność, gdy tylko jedna osoba z całej czwórki jest zwyczajnym człowiekiem.

Kłopoty pchają się drzwiami i oknami. Jeśli nie golem, to członkowie Bractwa Drugiej Drogi. Tuż za rogiem czają się dwaj pogromcy wampirów, którzy najpierw strzelają, a potem zadają pytania.

To za dużo nawet jak na dwoje alchemików, wampirzycę i agentkę służb specjalnych.

Wieści

Kuzynki w nowych szatach!

Kuzynki w nowych szatach!

01-04-2011 15:01 | idavor | Komentarze: 2
Fabryka Słów zaanonsowała czwarte wydanie cyklu Andrzeja Pilipuka pt. Kuzynki Kruszewskie. Książki mają się ukazać w maju, w twardych okładkach.
Nowa seria wydawnicza Fabryki Słów

Nowa seria wydawnicza Fabryki Słów

02-04-2012 16:22 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 10
Fabryka Słów zapowiedziała na swoim facebooku wznowienie swych najpopularniejszych książek w oprawie zintegrowanej. Wydane zostaną w ten sposób m.in. cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, Kuzynki Andrzeja Pilipiuka oraz powieści Jacka Komudy.
Zaginiona i Pilipiuk

Zaginiona i Pilipiuk

23-09-2014 09:55 | Marcin 'Edgar Allan' Waincetel | Komentarze: 0

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Andrzeja Pilipiuka pt. Zaginiona, kolejnej części cyklu o kuzynkach Kruszewskich!

Dwa wznowienia powieści Pilipiuka zapowiedziane na kwiecień

Dwa wznowienia powieści Pilipiuka zapowiedziane na kwiecień

09-03-2020 21:19 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

17 kwietnia nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukażą się wznowienia dwóch powieści fantastycznych Andrzeja Pilipiuka, czyli Kuzynek oraz Księżniczki.

» więcej
Kuzynki powrócą w twardej oprawie

Kuzynki powrócą w twardej oprawie

17-08-2020 19:27 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Wydawnictwo Fabryka Słów zapowiedziało, że we wrześniu ukażą się jego nakładem twardookładkowe wznowienia dwóch powieści Andrzeja Pilipiuka: Kuzynek oraz Księżniczki.

» więcej