string(15) ""
» Blog » Kuźniowy Pyrkon 2012
22-03-2012 21:28

Kuźniowy Pyrkon 2012

W działach: Kuźnia Gier, Veto, Wolsung | Odsłony: 0

Kuźniowy Pyrkon 2012

Już jutro zaczyna się największy konwent fantastyki w Polsce, czyli Pyrkon, który odbędzie się na terenie Targów Poznańskich. I oczywiście Kuźnia też tam będzie :) Oprócz naszego sklepu oraz możliwości kupienia świeżutkich starterów do nowego sezonu Veto: Szpiedzy i Dyplomaci, czekają na Was atrakcje przygotowane przez nas i naszych współpracowników. Będą prelekcje o naszych rpgach, czyli Wolsungu, TSoY, oraz nadchodzącej grze Anima Prime. Nauczymy was grać w Veto i zorganizujemy turnieje dla nic nie umiejących, jak i weteranów. No i zapraszamy na przegląd steampunkowych filmów.

 

P.S. Jak zawsze, będzie Wasza ulubiona loteria :)

 

Szczegóły:

 

Pt 18:00-19:00, Sb 10:00-11:00, Sb 14:00-15:00 - Games Room turniejowy - Nauczanie kacianki Veto

 

Czas trwania: 1 godz. 
Opis: Veto! to Szlachecka Gra Karciana, w której pierwsze skrzypce gra XVII-wieczna butna szlachta, wpływowi i złociści magnaci, kozaccy zbóje i karczemni zawadiacy oraz piękne niewiasty. Jej celem jest osadzenie na tronie polskim swojego kandydata na króla – elekta. W tle usłyszysz świst szabel, huk po strzałach z krócicy, brzęk kufli i wesołe wiwaty kompanionów.

 

Pt 17:00 - RPG 2 - Prezentacja systemu rpg Anima Prime

 

Czas trwania: 1 godz.
Opis: Lubicie klimaty takich gier jak Final Fantasy czy serii animowanych jak Avatar: Last Airbender? Uwielbiacie epickie pojedynki wręcz kilka metrów nad ziemią?
W takim razie zapraszam na prezentację nadchodzącego tytułu od Kuźni Gier.

 

Pt 18:00-19:00 - RPG 1 - Prezentacja karcianki Veto

 

Pt 19:00-20:00 - RPG 1 - Prezentacja Wolsunga dla zupełnie zielonych

 

Czas trwania: 1 godz.
Opis: Jeżeli w Twojej głowie zrodziło się kiedyś marzenie, aby w grze fabularnej połączyć ryk silników parowych z trzaskaniem wyładowań magii, a stonowane wiktoriańskie wnętrza zapełnić dynamiczną akcją w stylu Indiany Jonesa, to Wolsung jest systemem właśnie dla Ciebie. Przyjdź, zobacz na własne oczy i daj się wciągnąć w bogaty i niepowtarzalny świat Wolsunga!

 

Pt 22:00-23:00 - RPG 1 - Prezentacja systemu rpg The Shadow of Yesterday

 

Czas trwania: 1 godz.
Opis: Kochaj, zabijaj, kradnij, zdobywaj i poznaj cenę, którą przyjdzie Ci za to zapłacić. TSoY to system RPG, w którym to gracze wybierają, za co otrzymują punkty doświadczenia albo gdzie można jednym rzutem kości rozwiązać dowolną sytuację w grze.
Poznaj świat, który prawie uległ zagładzie, bogowie nie odpowiadają na modły, zaś całe narody muszą stawić czoła zmianom.
Nie ma bogów, nie ma potworów. Są tylko ludzie.

 

Pt 22:00-23:00 - RPG 2 - Poradnik Młodego Twórcy Planszówek

 

Czas trwania: 1 godz.
Opis: Podobają Ci się gry planszowe, ale masz swój własny pomysł na grę? Znamy się na robieniu gier, więc zapraszamy Was na spotkanie, które, jak mamy nadzieję, choć trochę Wam pomoże w zbudowaniu Waszej planszówki.

 

sob 10:00-11:00 - RPG 2 - Wolsung: Lepiej, szybciej, sprawniej, mocniej!

 

Czas trwania: 2 godz.
Opis: Chcesz wiedzieć więcej o Wolsungu? Zapewnie wiesz dużo, w końcu rozegraliście parę lub więcej sesji, ale nadal jest tak wiele czego możesz się nauczyć. Przyjdź, porozmawiaj z nami o swoich pomysłach i problemach, a my zajmiemy się resztą.

 

sob 15:00-16:00 - RPG 1 - Spotkanie Konkursowe z Kuźnią Gier 

 

Czas trwania: 1 godz.
Opis: Kuźnia Gier to polskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, planszowymi oraz karcianymi. O wyznaczonej porze w wyznaczonym miejscu stawimy się, aby nie tylko opowiedzieć Wam o tym, co czai się w naszych planach, piwnicach itp., ale także zdradzimy parę sekretów branżowych. Bo możemy.
Podczas spotkania zadamy kilka pytań, które dla uważnych słuchaczy będą łatwe do odpowiedzenia - co zaś będzie wiązało się z nagrodami!

 

sob 10:00-16:00 - Games Room turniejowy - Turniej Veto Premiera Szpiegów i Dyplomatów

 

Czas trwania: 6 godz.
Opis: Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest wpłata 40 zł za starter oraz dwa boostery Krwi. Do wygrania gra planszowa "Alcatraz".
Jeżeli znajdą się chętni, odbędzie się także drugi turniej - w niedzielę, z "Top-A-Top" do wygrania.

 

sob 19:00-22:00 - Games Room turniejowy - Turniej Veto dla początkujących (Dostarczamy karty)

 

Czas trwania: 3 godz.

Opis: Jeżeli poznałeś zasady naszej karcianki (np. ucząc się jej na stoisku Kuźni Gier), to zapraszamy na darmowy turniej z całkiem niedarmowymi nagrodami.

 

nd 10:00 -16:00 - Games Room turniejowy - Turniej Veto Premiera Szpiegów i Dyplomatów

 

nd 11:00-12:00 - RPG 1 - MG, to gracze mają rację!

 
Czas trwania: 1 godz.
Opis: Rzecz o równouprawnieniu oraz aktywizacji graczy, mądrym planowaniu sesji i tak samo roztropnym doborze systemu rpg.

 

nd 13:00-14:00  - RPG 1 - Chcesz wydać grę RPG?

 

Czas trwania: 1 godz.
Opis: Zastanów się dwa razy. Albo przyjdź raz na tę prelekcję.
Podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem w zakresie pisania gry dla zewnętrznego odbiorcy, wydawania oraz dystrybucji.

 

nd 14:00 - Multimedialna - Przegląd Filmów Steampunk

Czas trwania: 1 godz.
Opis: Lubisz Steampunk? Poznaj filmy, które wielbiciel tego gatunku powinien znać. Pooglądamy fajne fragmenty, trailery i porozmawiamy o nich.

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
fajna erpegówka z poznania wyśle zdjęcia z pyrkonu za doładowanie
23-03-2012 20:00
Kot
   
Ocena:
0
"A w Wolsungu..." :P
26-03-2012 13:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.