Kubusse

Artykuły

Lady S #1: Na zdrowje, Szaniuszka!

Lady S #1: Na zdrowje, Szaniuszka!

Agentka w spódnicy gwarantem jakości

17-06-2015 15:54 | Marcin 'Edgar Allan' Waincetel | Komentarze: 0
Tajemnica jest wpisana w naturę kobiet. Twierdzenie na wyrost? Jednak pewna blondwłosa piękność stanowi doskonały przykład przemawiający na korzyść tej myśli. Chodzi o Szanię, bo tak nazywa się komiksowa "córka" Jeana Van Hamme’a, twórcy kultowego T...
Lady S #2: Na zdrowie, Suzie!

Lady S #2: Na zdrowie, Suzie!

Drapieżna elegancja

09-07-2015 11:00 | Marcin 'Edgar Allan' Waincetel | Komentarze: 0
Złotowłosa dziewczyna fascynuje coraz bardziej. Dyplomatyczne zdolności i nienaganny savoir-vivre Lady S, stają się zapleczem pod ryzykowną działalność szpiegowską. Jean Van Hamme stworzył niebywale pięknego kameleona, który gwarantuje sukces komiksowej serii. Co jest jego podstawą? Na zdorowj...
Lady S #3: 59° szerokości północnej

Lady S #3: 59° szerokości północnej

Aksamitny terroryzm

09-03-2016 13:39 | Marcin 'Edgar Allan' Waincetel | Komentarze: 2
Kiedy emocje biorą górę nad rozumem, nietrudno jest popełnić błąd. Zwłaszcza gdy niewinny flirt wiąże się z widmem zamachu terrorystycznego... Jean Van Hamme sprawił, że Suzanne ponownie została zmuszona do działania na granicy życia i śmierci, ale również nieoczekiwanego, za to bardzo int...

Noty

Lady S #01: Na zdrowje, Szaniuszka!

18-03-2015 15:36 | Komentarze: 0
Suzan czy Szania? Kim naprawdę jest Lady S? Nowozelandką czy Estonką? Córką amerykańskiego ambasadora czy żydowskich dysydentów z ZSRR? Zagubionym dzieckiem czy zwykłą złodziejką? Ofiarą szantażu czy wysokiej klasy szpiegiem?

Odpowiedzi na te pytania szukajcie w szpiegowskiej serii komiksowej, której scenarzystą jest Jean Van Hamme, a rysownikiem Philippe Aymond.

Epoxy

26-03-2015 11:47 | Komentarze: 0
Epoxy to przepełniona subtelną erotyką historia przedstawiająca perypetie pięknej i naiwnej dziewczyny w świecie znanym z greckiej mitologii.

Po tym, jak wypoczywająca na łódce Epoxy niespodziewanie trafia na obcy jacht, dziewczyna zostaje wyrwana ze znanej jej rzeczywistości i tra...

Lady S #02: Na zdrowie, Suzie!

22-04-2015 02:53 | Komentarze: 0
Suzan czy Szania? Kim naprawdę jest Lady S?
Nowozelandką czy Estonką?
Córką amerykańskiego ambasadora czy żydowskich dysydentów z ZSRR?
Zagubionym dzieckiem czy zwykłą złodziejką?
Ofiarą szantażu czy wysokiej klasy szpiegiem?

Odpowiedzi na te pytania szukajcie w szpiegowskiej serii komiksowej, której scenarzystą jest Jean Van Hamme, a rysownikiem Philippe Aymond.

 

Lady S #04: Zabawa w kotka i myszkę

14-06-2019 20:26 | Komentarze: 0
CIA usilnie stara się rozpracować nieoficjalnie działającą na terenie Europy organizację CIRCAT, która zajmuje się zwalczaniem terroryzmu. W tym celu agencja zarzuca sidła na... Suzan Fitzroy, podejrzewaną o wstąpienie w szeregi tej tajemniczej grupy. Spłoszona Lady S ma bezwiednie doprowadzić Amerykanów do ściśle strzeżonego centrum dowodzenia CIRCAT, dla której pracuje tajemniczy Orion.

Ciąg dalszy szpiegowskiej serii, której scenarzystą jest Jean Van Hamme, a rysownikiem Philippe Aymond.

Lady S #03: 59° szerokości północnej

14-06-2019 20:30 | Komentarze: 0
Jak co roku, 10 grudnia, w rocznicę śmierci Alfreda Nobla, odbywa się uroczysta ceremonia wręczenia prestiżowych nagród ufundowanych przez szwedzkiego przemysłowca i wynalazcę dynamitu. W tym czasie w Sztokholmie przebywa Suzan Fitzroy, której po raz kolejny przyjdzie odegrać rolę Lady S. Wygląda na to, że noblistom może grozić niebezpieczeństwo...

Ciąg dalszy szpiegowskiej serii, której scenarzystą jest Jean Van Hamme, a rysownikiem Philippe Aymond.

Wieści

Kubusse - nowe wydawnictwo komiksowe

Kubusse - nowe wydawnictwo komiksowe

19-03-2015 23:14 | Młot | Komentarze: 0

13 kwietnia nakładem nowego wydawnictwa Kubusse na rynku polskim ukaże się komiks zatytułowany Lady S #1: Na zdrowje, Szaniuszka!. Autorem scenariusza jest Jean Van Hamme (Thorgal, Szninkiel, Western), a za rysunki odpowiada Philippe Aymond.

» więcej
Zaczęło się od Epoxy

Zaczęło się od Epoxy

26-03-2015 16:42 | Marcin 'Edgar Allan' Waincetel | Komentarze: 0

27 kwietnia nakładem wydawnictwa Kubusse ukaże się polskie wydanie komiksu Epoxy ze scenariuszem Jeana Van Hamme'a i rysunkami Paula Cuveliera. Epoxy to przepełniona subtelną erotyką historia przedstawiająca perypetie pięknej i naiwnej dziewczyny w świecie znanym z greckiej mitologii.

» więcej
Przykładowe plansze komiksu Lady S #1: Na zdrowje, Szaniuszka!

Przykładowe plansze komiksu Lady S #1: Na zdrowje, Szaniuszka!

02-04-2015 16:27 | Młot | Komentarze: 0

Prezentujemy przykładowe plansze komiksu Lady S #1: Na zdrowje, Szaniuszka!, który ukaże się już 13 kwietnia nakładem wydawnictwa Kubusse.

Trzeci tom Lady S w przygotowaniu

Trzeci tom Lady S w przygotowaniu

16-09-2015 22:30 | Mały Dan | Komentarze: 0

Wydawnictwo Kubusse rozpoczęło prace nad polskim wydaniem trzeciego tomu serii Lady S autorstwa duetu Jean Van Hamme i Philippe Aymond. Album zatytułowany 59° szerokości północnej ukaże się jeszcze w tym roku. 

Dziewiąty tom Lady S nadchodzi!

Dziewiąty tom Lady S nadchodzi!

20-06-2019 18:46 | Joanna 'Shadov' Walczak | Komentarze: 0

Wydawnictwo Kubusse zapowiedziało dziewiąty tom serii Lady S zatytułowany Ścigana autorstwa Jeana Van Hamme'a, scenarzysty mającego w dorobku cenioną serię Thorgal. Album ma się ukazać 25 czerwca.

» więcej