» Blog » Ku przygodzie 5e: Grudzień 2021
28-12-2021 11:06

Ku przygodzie 5e: Grudzień 2021

W działach: D&D, broń, przygody, Ku przygodzie 5e | Odsłony: 64

Święta, Święta i po świętach, a Sylwester i Nowy Rok za pasem. Zatem nadszedł czas na grudniowe podsumowanie grudniowych wpisów na blogu.

1. Morskie trolle w sieci

Notka zawiera opis spotkania bojowego z przymrużeniem oka o trollach sprawiających problemy rybakom i plączących się pomiędzy ich sieciami. Przygoda sprawdzi się najlepiej w ponurej nadmorskiej lokacji, na którą postacie natkną się podczas badania linii brzegowej. Poszukiwacze przygód znajdą trolla morskiego ucztującego na sieciach pełnych świeżo złowionych ryb, podczas gdy rybacy uciekają z wybrzeża, gdzie pieprz rośnie. Spotkanie zostało stworzone z myślą o postaciach na 5. lvl, ale można je przystosować do drużyny na wyższym poziomie doświadczenia.

2. Głodny xorn

Scenariusz spotkania społecznego z potworem, który woli potargować się zamiast walczyć. Xorny, podobnie jak inne żywiołaki ziemi, występują w naturalnych jaskiniach, Podmroku i opuszczonych kopalniach, ale można znaleźć je również w starych podziemnych lochach, jeśli podczas kopania przebije się przez ścianę korytarza, którym akurat podążają postacie. Przygodę można rozegrać z drużyną na dowolnym poziomie, ale jeśli sprawy przybiorą zły obrót najlepiej sprawdzi się jako spotkanie bojowe dla postaci na 4. lvl (lub alternatywnie 11. lub 17. lvl).

3. Cudowne pochwy

Spokojnie, notka nie ma charakteru ginekologiczno-pornograficznego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dotyczy futerałów na ostrza, które w zależności od wielkości znajdują się przy pasie, na plecach, na udzie, na łydce, czy nawet w bucie. Gracze zwykle skupiają się zdobywaniu coraz lepszych broni. Niemniej nie tylko oręż może mieć interesujące właściwości i wywoływać przydatne efekty.

4. Kugelschnepper

Czy jak kto woli arbalet to odmiana rodzaj kuszy, przystosowanej do miotania kamiennych lub ołowianych pocisków zamiast tradycyjnych bełtów. W Europie były popularne w XVII w., a w Zapomnianych Krainach pojawiły się dzięki inwencji gnomich inżynierów z Wyspy Lantan. Poza tą bronią opracowali i stworzyli również pociski o specjalnych właściwościach. Natomiast jeśli jesteście zainteresowani innymi nietypowymi kuszami, to zerknijcie na notkę Krasnoludzkie kusze.

5. Elfi podwójny łuk

Ten nietypowy łuk o dwóch cięciwach to efekt inwencji elfickiej myśli technicznej. Broń ta pojawiła się pojawiła się z Księdze broni i ekwipunku wydanej do D&D 3e. Można było korzystać z niej jak ze standardowego długiego łuk jeśli miało się biegłość w posługiwaniu się takowym. Dopiero wykorzystanie atutu biegłość w broni egzotycznej pozwalało na oddawanie 2 strzałów na raz. W notce, poza podwójnym łukiem przysposobionym do zasad 5e, prezentuję jego magiczny odpowiednik przeznaczony dla bardów oraz specjalne zaklęcie (sztuczkę) pozwalającą zwiększyć jego efektywność. Elfie strzały gratis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

6. Obierak do rzepy

Ten niezwykle ostry nożyk do krojenia warzyw należał do gnomiego skrytobójcy, Tobiasza Sztakownika, który często infiltrował otoczenie swoich zamożnych ofiar zatrudniając się w ich posiadłościach jako pomoc kuchenna.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Pochwa pojemności nie ma sensu jeśli efekt, zgodnie z opisem, wymaga aktywowania, działa raz dziennie i utrzymuje się przez zaledwie minutę.

29-12-2021 00:39
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Poprawiłem opis, żeby wynikało z niego, że pochwa pojemności i inicjatywy działają zawsze gdy postać ma je przy sobie, a nie tylko przez minutę na dzień. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

29-12-2021 09:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.