string(15) ""
» Blog » Kto chce ponad 1 milion euro?
25-08-2015 08:49

Kto chce ponad 1 milion euro?

Odsłony: 914

Jeśli ktoś ma potrzebę zarobienia ponad bańki, i lubi boje feministyczne, zerknijcie tutaj http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:295671-2015:TEXT:PL:HTML&src=0

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Z Enterprise
   
Ocena:
0
Polecam poczytać specyfikacje i wymogi.
25-08-2015 12:06
Adeptus
   
Ocena:
+1

O ile dobrze widzę, to nigdzie nie jest napisane, że chodzi o wspieranie równości, tylko o badanie kwestii związanych z równością. Powstaje pole do popisu dla epickiego (a nawet lirycznego i dramatycznego) trolla, który wziąłby pieniądze i oddał raport zaczynający się od "W dzisiejszym świecie obserwujemy narastającą równość. Ta patologia ogarnia coraz szersze połacie życia społecznego. Postaram się zbadać jej przyczyny i zaproponować środki zaradcze mające na celu jej ograniczenie".

 

25-08-2015 12:16
Exar
   
Ocena:
+2

Ja pierdziu, bańka sto € za taki szit? Z naszych podatków? Przecież to jest skandal.

25-08-2015 14:05
Adeptus
   
Ocena:
+1

Neutralność światopoglądowa w działaniu.

25-08-2015 14:14
Kaworu92
   
Ocena:
0

Nie rozumiem oburzenia :P

A w ogóle Zigzak, jaki ta notka ma związek z fantastyką? Gdybym to ja zrobił cos takiego, od razu byś się na mnie rzucił, oczekuję więc, że ją skasujesz jako spam nie mający związku z treścią portalu. 

25-08-2015 14:32
Adeptus
   
Ocena:
+2

@ Kaworu92

Ale jakby poszedł milion na budowę kościołów, to pewnie by Ci było smutno, że Twoje pieniądze idą na coś, co uważasz za ich marnowanie... tzn. gdybyś pracował i płacił podatki.

25-08-2015 14:47
Kaworu92
   
Ocena:
0

Mój drogi.

Równość płci to nie budowa kościołów i jest bardzo ważna, zważywszy choćby na tzw. "wage gap".

I płacę podatki w książkach które kupuję, od mojej renty są także potrącane składki na ZUS i podatek dochodowy - tak dla Twojej wiadomości.

25-08-2015 15:16
Exar
   
Ocena:
0

@Adeptus

Nawet jak ktoś nie pracuje to płaci podatki. Chyba że zupełnie nic nie kupuje i mieszka pod mostem. A że Kaworu92 korzysta z neta to na starcie 23% ceny brutto oddaje Sługom Ludu.

25-08-2015 15:17
Adeptus
   
Ocena:
+3

Równość płci to nie budowa kościołów i jest bardzo ważna, zważywszy choćby na tzw. "wage gap".

Budowa kościołów to nie równość płci czy walka z "wage gap" i jest bardzo ważna. Dlaczego to, co jest ważne dla Ciebie, jest ważniejsze, niż to, co jest ważne dla mnie? Dlaczego kiedy katolik chce finansować ze środków publicznych coś ważnego dla niego, to jest to państwo wyznaniowe, a kiedy lewacy finansują coś, co oni uważają za ważne, jest to "neutralność światopoglądowa"? Uczciwiej byłoby przyznać "kto jest przy władzy, ten finansuje to, co uważa za słuszne", zamiast chrzanić o neutralności, która dziwnym trafem pokrywa się z poglądami chrzaniącego.

Aczkolwiek, dla mnie walka z "wage gap" jest nie tyle nie ważna, co szkodliwa.

I płacę podatki w książkach które kupuję, od mojej renty są także potrącane składki na ZUS i podatek dochodowy - tak dla Twojej wiadomości.

A renta jest ze środków publicznych, czy zasądzona od osoby prywatnej? Jeśli to drugie, to przepraszam, jeśli to pierwsze, to ciężko mówić o płaceniu przez Ciebie podatków, po prostu państwo de facto wypłaca Ci 1000 zł renty, a na papierze sobie zapisuje "Kaworu 92 ma rentę 1400 zł, z czego 200 jest zobowiązany zapłacić jako podatek dochodowy, a 200 zł tytułem składek" (oczywiście, kwoty podaję w uproszczeniu).

Co do składek, to tak czy inaczej nie mają one związku z tematem, bo nie idą do budżetu, ani polskiego, ani unijnego, tylko do oddzielnej kasy przeznaczonej wyłącznie na świadczenia socjalne... Przynajmniej takie jest założenie.

Co do VAT-u, to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, bo w zasadzie nie jesteś podatnikiem VAT, ale faktyczny ciężar podatku jest przerzucany na konsumentów itd. Ale ok, racja, powinien wziąć to pod uwagę, przepraszam.

Co nie zmienia faktu - władza wyrzuca kasę na rzeczy lewackie "nie rozumiesz oburzenia", ale gdyby wyrzucała na rzeczy katolskie to "jest to co innego (bo tak)".

Swoją drogą, to ciekawe, że walka z przemocą w rodzinie podpada pod walkę o równość płci. Rozumiem, że władzę nurtuje nie tyle to, że członkowie rodziny tłuką innych członków, ile to, że w obu grupach jest nierówny parytet płci?

25-08-2015 15:32
Kaworu92
   
Ocena:
0

Adeptusie:

A nie pomyślałeś, że prawicowcy mogą być najzwyczajniej w świecie nieobiektywni, a lewacy tak i w tym może tkwić problem? I jeśli nie widzisz różnicy między budowaniem kościołów z podatków a walką o równe prawa, to naprawdę współczuję ograniczenia intelektualnego.

25-08-2015 15:38
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Kaworu - widzisz teraz, jakie głupie są takie wpisy?
A kwota jak najbardziej fantastyczna za coś takiego.
Edit - nie ubliżamy Adeptusom i innym pod moim blogiem.
25-08-2015 16:03
Adeptus
   
Ocena:
+3

A nie pomyślałeś, że prawicowcy mogą być najzwyczajniej w świecie nieobiektywni, a lewacy tak i w tym może tkwić problem?

Czyli według Ciebie jest światopogląd jest słuszny, a drugi niesłuszny i władza powinna uwzględniać ten pierwszy, a olewać ten drugi. Właśnie otwarcie zanegowałeś neutralność światopoglądową. To czemu się bulwersujesz, gdy twierdzę, że lewacy tak naprawdę nie wyznają tej zasady?

A jeśli chodzi o to, co ja pomyślałem - to oczywiste, że prawicowcy są nieobiektywni. Tak samo, ja lewacy. Obie strony są jednakowo nieobiektywne z założenia. Zanim jakiś Slann wyskoczy - to samo dotyczy centrystów i kogokolwiek innego.

Jakie jest wg Ciebie obiektywne kryterium oceniania, czy dany pogląd polityczny jest słuszny?

I jeśli nie widzisz różnicy między budowaniem kościołów z podatków a walką o równe prawa, to naprawdę współczuję ograniczenia intelektualnego.

Owszem, widzę. Z mojego punktu widzenia budowanie kościołów jest pożyteczne, a walka o równe prawa szkodliwa. Z punktu widzenia lewaków jest odwrotnie. Na tym polega różnica.

@ Z Enterprise

Edit - nie ubliżamy Adeptusom i innym pod moim blogiem.

Niby w jaki sposób Kaworu92 mi ubliżył? Możesz nie kamulczyć?

 

 

 

25-08-2015 16:11
Kaworu92
   
Ocena:
0

*ręce mu opadły*

Nie mam o czym z wami rozmawiać panowie, tyle powiem :)

25-08-2015 16:28
Adeptus
   
Ocena:
+3

No właśnie. Bo uważasz, że Twój światopogląd jest oczywiście słuszny i jak ktoś twierdzi inaczej, to jest ograniczony, głupi, złośliwie trolluje, sam siebie oszukuje. I władza w Twoim imieniu ma moralny obowiązek temu malkontentowi rozwiązanie to narzucić, wbrew jego woli.

I MASZ PRAWO tak uważać. I inni lewacy mają prawo tak uważać. Bo na tym polega sprawowanie władzy - na narzucaniu. Chodzi mi tylko o to, żebyście nie wmawiali, że jak Wasz pogląd jest narzucany, to to jest "neutralność światopoglądowa". Neutralność nie polega na tym, że narzucane jest działanie "obiektywnie słuszne", tylko, że żadne nie jest narzucany - a w ten sposób państwo nie może istnieć (ba, nawet likwidacja państwa byłaby zanegowaniem neutralności światopoglądowej, bo w ten sposób przyjęto by za obowiązujący światopogląd anarchistów, a za niegodny realizacji - światopogląd wszystkich pozostałych).
 

25-08-2015 16:39
Tyldodymomen
   
Ocena:
+3

Wage Gap to tradycyjny kit który juz dawno zaorano -otóż zrobiono listę 10 najbardziej i najmniej perspektywicznych dochodowo zawodów w skali globalnej - na propsie były trudne kierunki politechniczne, jako harakiri potraktowano proste pedagogiki, socjlollogię , filologie wszelakie. Co się okazało ? średnio 5% kobiet studiowało kierunki przyszłościowe- te najmniej wartościowe na rynku pracy miały swój kobiecy udział średnio 80-20 ! Tak proszę państwa wage gap wynika Z DOBORU STUDIÓW I KARIERY ZAWODOWEJ ! Jeśli odrzucimy takie skrajności wyjdzie nam prawidłowy wynik - różnice są w granice błędu statystycznego . Także Kawioru zanim zaczniesz odgrzewać stare kotlety poczytaj trochę o tym co ci wciskają.

25-08-2015 18:11
Agrafka
   
Ocena:
0

Xell, no jak możesz mówić, że lewicowcy są obiektywni a prawicowcy nie?

Po pierwsze - generalizujesz, a przecież osoba obiektywna tego nie robi.

Po drugie - dyskryminujesz prawicowców, a osoba obiektywna nie dyskryminuje.

No weź się tato..

25-08-2015 18:18
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
@Adeptus "Niby w jaki sposób Kaworu92 mi ubliżył? Możesz nie kamulczyć?"

Xellos "I jeśli nie widzisz różnicy między budowaniem kościołów z podatków a walką o równe prawa, to naprawdę współczuję ograniczenia intelektualnego."

Jeśli ci to nie ubliża, to mnie przeproś :P
25-08-2015 19:42
TO~
   
Ocena:
+6

"A nie pomyślałeś, że prawicowcy mogą być najzwyczajniej w świecie nieobiektywni, a lewacy tak i w tym może tkwić problem? " - mistrzostwo świata.

25-08-2015 19:57
Adeptus
   
Ocena:
0

Z Enterprise

No to przepraszam.

Agrafka

Po drugie - dyskryminujesz prawicowców, a osoba obiektywna nie dyskryminuje.

A jako, ze każdy w ten czy inny sposób "dyskryminuje"...

 

25-08-2015 20:14
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Przeprosiny przyjęte. 

 

 

25-08-2015 20:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.