» Blog » "Księgarnie i Kościopył" Travis Baldree - recenzja [ILDS]
24-11-2023 08:37

"Księgarnie i Kościopył" Travis Baldree - recenzja [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 113

Księgarnie i Kościopył to kolejna już książka, obok recenzowanych już przeze mnie Legend i Latte, która traktuje o orczycy Viv i jej nieco mniej niż epickich, ale dalej wartych uwagi przygodach w świecie fantasy. W Legendach Viv zakładała kawiarnię, tutaj zaś, w powieści, której akcja rozgrywa się 20 lat wcześniej, siedzi w nadmorskim Murk i umila sobie czas, czytając książki z przyjaciółmi. A czy ja zaprzyjaźniłem się z Księgarniami i Kościopyłem?

Fabuła zaczyna się, gdy walcząc z nieumarłymi służącymi pewnej nekromantce, Viv odnosi ranę nogi. Jej drużyna rusza dalej tropem czarodziejki, a Viv zostaje pod opieką medyczną w pewnej karczmie na obrzeżach miasta Murk, gdzie jej się strasznie nudzi. Wkrótce zaprzyjaźnia się z Paprotką, nieco wulgarną, choć miłą szczurołaczką, która prowadzi księgarnię. Viv odkrywa tutaj piękno słowa pisanego, jej nowa przyjaciółka poleca jej kolejne książki, z potem o nich debatują, poznając się lepiej.

Poza Paprotką, u której Viv postanawia wprowadzić parę zmian celem pozyskania dla jej księgarni nowych klientów, orczyca zaprzyjaźnia się również z Galliną, małą gnomką o wielkim harcie ducha, która specjalizuje się w walce na noże, jak i Maylee, krasnoludką prowadzącą własną piekarnię w mieście, z którą nawiązuje relację romantyczną.

[...]

Hej ;-)

Na moim blogu ukazała się recenzja książki Księgarnie i Kościopył autorstwa Travisa Baldree ;-) Enjoy :3

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.