string(15) ""
» Blog » Krótki wpis o dwóch marzeniach
29-04-2014 20:21

Krótki wpis o dwóch marzeniach

W działach: Wiatyk | Odsłony: 319

Marzenie pierwsze należy do Basi Karlik. Polterowi bywalcy Pyrkonu zapewne o niej słyszeli. Jest to polska harfiarka (czyt. kobieta grająca na harfie celtyckiej) nie tylko rekonstruująca utwory dawne i tradycyjne przy pomocy równie archaicznych metod gry, ale też przetwarza wiele z bardzo współczesnych tekstów (w tym licznie nawiązujących do fantastyki) oddając piękną ideę, którą warto chronić za wszelką cenę: łączyć nowe z dawnym. 

Basia wydała dawno temu album demo (obecnie już nie do ściągnięcia) i album niezależny (Karczmę Niezapomnianych Opowieści). Licznie koncertuje - na konwentach, w pubach, choć najchętniej jedzie do prywatnych miłośników muzyki dawnej i za skromną opłatę udziela koncertu na zamówienie. Teraz zaś jest możliwość, by wydała kolejny album - Suantraí-struna snu.

By to się stało, potrzeba jeszcze około 550 pln w akcji otwartej w serwisie PolakPotrafi.pl. Udało się od Pyrkonu 2014 uzbierać niemal 9000 pln. Akcja kończy się w piątek.

Piszę, gdyż nie mogę sobie pozwolić na dosłanie większej kwoty, a zdecydowanie wolę dostać w przyszłych paczkę z płytą, niż zwrot gotówki od PP.pl.

Póki co, zapowiada się, że album będzie obdarzony pięknymi ilustracjami.

Zachęcam do obejrzenia:

http://polakpotrafi.pl/projekt/harfiarka

------------

Coś z zupełnie innej beczki. 

Będzie Wiatyk. On-line. Za darmo. W wersji czarno-białej i kolorowej. Na Creative Commons. Z ilustracjami również na Creative Commons.

Wiatyk to gra fabularna łącząca nowe z dawnym (a jest to idea, którą zawsze warto wspierać : )). Co się z tym wiąże: świat jest intuicyjny i prosty do ogarnięcia, ale też posiada kilka smaczków, które pozwalają w nim rozegrać wyjątkowe przygody. Jego mechanika jest banalna i podatna na modyfikacje (niczym w pierwszych systemach RPG), ale też oparta o umiejętności (jak w najpopularniejszych w Polsce grach) i kilka abstrakcyjnych narzędzi (jak w grach niezależnych). Jest to też gra przeznaczona do gry w kampanie o otwartej fabule (jak w latach siedemdziesiątych), ale dość prosta i posiadająca narzędzia, by łatwo wprowadzać do gry nowe wątki i nowych bohaterów graczy.

Gracze prowadzą w niej - nic dodać, nic ująć - awanturników. Zwykłych ludzi o niezwykłych marzeniach. Gotowych poświęcić wszystko, by zyskać wszystko.

Treść podręcznika i ilustracje już są. Tekst poszedł do korekty v. 1.5. Inna uczynna osoba już deklaruje chęć pomocy przy składzie. Moja ukochana projektuje w nielicznych wolnych chwilach stronę internetową.

Jest duża szansa, że w ciągu dwóch miesięcy zobaczycie efekt mojego marzenia o pokazaniu światu własnej gry. Marzenia, które wreszcie przeszło do uznania, że rzeczywiście mam coś do powiedzenia. Mam coś do pokazania. Do podzielenia się.

Jestem bardzo podekscytowany.

Komentarze


jakkubus
   
Ocena:
0

Muzyka całkiem fajna, a tym bardziej warto wpłacić, że niewiele zostało do wyznaczonej kwoty. Zaś co do Wiatyku, fajnie, że za darmo, ale gdybyś go wydał i tak pewnie bym kupił.

EDIT: Mam trochę wolnego, więc pewnie w końcu skrobnę o wrażeniach z Wiatyku. Zabieram się do tego od dłuższego czasu, ale jakoś mi nie wychodzi.

29-04-2014 20:54
Aure_Canis
   
Ocena:
0

Jak chcesz, napisz mi po PM swój mail, to prześlę Ci odświeżoną wersję tekstu. BARDZO odświeżoną. ; )

29-04-2014 21:11
Jade Elenne
   
Ocena:
0

Przelew poszedł, dzięki za info - nie wiedziałabym o zbiórce, gdybyś nie napisał, a szkoda by była;)

30-04-2014 00:20
Aure_Canis
   
Ocena:
0

Nie wiem, ile osób tu zebranych przelało pieniądze na projekt Basi. Zarówno jednak anonimom, jak i jawnym darczyńcom (cudna jesteś, Jade) bardzo dziękuję. Akcja została sfinansowana.

30-04-2014 20:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.