» Blog » Krótka relacja ze wstępu do sesji
16-07-2013 11:01

Krótka relacja ze wstępu do sesji

W działach: RPG | Odsłony: 69

Krótka relacja ze wstępu do sesji

Dzięki wam udało mi się zebrać do poprowadzenia sesji, i choć wiele pomysłów wyszło trochę inaczej, a kilka założeń się pozmieniało, to jednak sukces pierwszej sesji zawdzięczam wam.

 

Na początek ciekawostka - wprowadzenie gracz otrzymał w formie prezentacji w PowerPoincie. Jest  do pobrania pod adresem http://www.filefactory.com/file/oczoqma9mg1/sesja.ppt

Nie mam pojęcia czy zadziała, czy będzie dźwięk i w ogóle jak to wyjdzie - bo po prostu nie mam jak sprawdzić. Standardowo - u mnie bangla, więc problemu nie widzę. Nie jest to coś SuperMegaRewelacyjnego, robiona była na szybkensa, ale zawsze to jakiś dodatek do sesji.
EDIT - już dostałam informację, że dźwięku nie ma. Duża strata klimatu, nawet bardzo duża, ale niestety nie wiem jak to zmienić.

Od tegoż wprowadzenia sesja się zaczęła. (Nie będę go opisywać, bo i zobaczyć je można) Gracz po obejrzeniu jej był zachwycony i tak entuzjastycznie nastawiony, że właściwie niewiele trzeba było więcej do osiągnięcia sukcesu.

Same motywy nieco się zmieniły. Sesja skupiła się na tym, by pięknej blond dziewoi pomóc uciec do lasu (nie zabijając przy tym jej oprawców - jednego ogłuszył, a ważniejszego wcześniej oszukał), gdzie po niedługim czasie dołączył do nich jej "przyjaciel".
Postać gracza bardzo szybko założyła, że ma do czynienia z księżniczką i z banitą, zaczął opowiadać o baśniach o złych królowych-macochach. Często padały żarty w typie "Co, byłaś od niej ładniejsza?", więc sesja poza klimatem, była też wesoła.

 

Po krótkim odpoczynku w lesie zaczął się pościg. Ku mojemu zdumieniu, gracz bohatersko postanowił zostać, żeby zmylić pościg. Tak też zrobił. Udawał, że nie wie o co chodzi, a później skierował pościg w inną stronę. Sam został czasowo zaaresztowany za pomoc uciekinierce. Grzecznie oddał się w ręce miejscowych władz, i wszystko poszłoby dobrze, gdyby nie pojawił się oszukany przez niego wcześniej szermierz na usługach królowej - Clanis. Po rozpoznaniu, nasz bohater spróbował heroicznej ucieczki, biorąc jednego ze strażników (który wcześniej zdążył go polubić) na zakładnika, udało mu się kawałek przedrzeć, ale ostatecznie został znowu pojmany. 

 

Wrzucony do celi i przykuty do ściany odegrał kilka uroczych rozmów m.in. ze strażnikiem który najpierw się za nim wstawił a później został zakładnikiem, oraz z samym Clanisem.  Po niedługim czasie w wolnych kajdanach obok niego wylądował przyjaciel "księżniczki". Najwidoczniej zostali złapani. Kilka pogróżek i jedno pałowanie przez strażnika później, nasz bohater został uwolniony, zaprowadzony do łaźni, przebrany, po czym przedstawiony królowej na jej życzenie.

Po krótkiej rozmowie, i kilku pytaniach z jej strony odnośnie miecza, pochodzenia bohatera i jego rodzinie, pozwoliła mu odejść wolno.
Niemniej gracz postanowił uwolnić przyjaciela "księżniczki" z celi i zażądał sądu bogów w postaci walki, zaznaczając, że został wybrany na przedstawiciela. Królowa zgodziła się, zaznaczając, że poziom przeciwnika dobierze pod kątem jego decyzji - jeśli pomoże jej w rozprawieniu się z buntownikami, dostanie na tacy przeciwnika, z którym nie będzie miał problemów. Jednak jeśli po prostu chce jej odebrać więźnia, który ma ważne informacje, stoczy bój z potężnym wojownikiem.

Gracz oczywiście wybiera pewną śmierć, jednak czas na podjęcie ostatecznej decyzji ma do jutra. Tymczasem wraca do karczmy gdzie wszystko się zaczęło i idzie spać, czekając na to, co zdarzy się na następnej sesji ;) 

Komentarze


Petros
   
Ocena:
0
Mnie ten link na stronę główną Poltera przekierowuje.

EDEK
Po przeczytaniu tekstu rzuciła mi się jedna rzecz w oczy. Mianowicie to, że powrócił do karczmy, gdzie się wszystko zaczęło. Czyżby sesja zaczęła się od "budzisz się w karczmie"? :P
16-07-2013 11:28
Agrafka
   
Ocena:
0
zobaczysz od czego się zaczęła ;)
teraz link powinien działać, choć trzeba go sobie ręcznie odpalić. działa?
Na wszelki wypadek dodaję też tutaj
http://www.uploader.pl/file/293208 /sesja.ppt.html
16-07-2013 11:37
Petros
   
Ocena:
+1
Teraz działa. Dzięki. :)
16-07-2013 12:03
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
Czyli jednak "Śnieżka i Łowca" :)

Fajnie, niestety prezentacji nie mogę tu obejrzeć.
16-07-2013 12:30
Agrafka
   
Ocena:
0
Zmieniłam nieco plik, tak że powinien już być dźwięk więc zachęcam do ściągania ;)
16-07-2013 14:00
dzemeuksis
   
Ocena:
+1
Brzmi fajnie, chyba nieźle sobie radzisz w roli MG. A i gracz ogarnięty - poczuł klimat i nie boi się podejmować decyzji.
16-07-2013 15:30
Petros
   
Ocena:
0
Obczaiłem plik. Fajne obrazki. :) Jaja by były, jakby gracz tego groźnego szlachciura, co to zabije bez wahania, na miejscu zaciukał. :P
16-07-2013 20:33
jesykh
   
Ocena:
0
w fajnym punkcie stawia Bohatera Gracza końcówka prezentacji czyli faktyczny początek sesji.

trochę forma językowa tego wstępu zgrzyta miejscami i chwilami się dłuży. Użyłbym tez innej czcionki:p

ogólnie fabuła brzmi bardzo spoko, działania gracza też spoko, fajna sprawa, czekam na więcej
17-07-2013 00:26
Agrafka
   
Ocena:
0
jesykh - Nie twierdzę, że nie. Ale szczerze? To nie praca konkursowa tylko szybki wstęp dla gracza ;)

Petros - skrycie liczyłam, że to zrobi :P byłoby...intensywniej ;)
17-07-2013 07:10
jesykh
   
Ocena:
0
tru, co by nie było pomysł git. Muzyki tylko nie miałem, może to kwestia tego, że powerpoint nie dołącza do prezentacji kawałka mp3 tylko korzysta z pliku na dysku
17-07-2013 23:37
Agrafka
   
Ocena:
0
no ale dlatego w zmienionym pliku był już cały folder zrarowany
18-07-2013 00:23
DrRectum
   
Ocena:
0
Jakto kurwde żadnej intrygi... CO TO ZA SESJA BEZ INTRYGI!!

A tak ultra super serio to ci powiem, ze dobre to było. Chce więcej raportów :D
18-07-2013 00:41
Iuchiban
   
Ocena:
0
Super pomysł z tym wprowadzieniem w ppt. Na to nigdy nie wpadłem. Życzę udanego sesjowania i mam nadzieję na kolejne relacje.
21-07-2013 03:44
Aramin.
   
Ocena:
0

Link mi nie bangla ;<

29-12-2013 16:05
Kamulec
   
Ocena:
0

Nie lubię .ppt. Pewnie dlatego pod wskazanymi odnośnikami nic nie ma.

Z drugiej strony myślę od dłuższego czasu, by wprowadzić tego typu motyw na sesji - za każdym razem upada w konfrontacji z rozsądnym gospodarowaniem czasem.

29-12-2013 16:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.