string(15) ""
» Blog » Królestwa ludzi - Dominium
13-08-2015 13:26

Królestwa ludzi - Dominium

W działach: gamedev, blog, Brama, Pojedynek | Odsłony: 108

Królestwa ludzi - Dominium

Cześć,
dziś chcę przedstawić jedno z najważniejszych państw ludzi w świecie Bramy. Tym razem bez odnośnika, jako że kolejna seria intensywnych testów wprowadziła sporo zmian. Wersja 0.8x już niedługo* zostanie opublikowana.

Wielkie równiny, położone na południe od prastarych puszcz oraz na wschód od gór Zachodzącego Świata, zajmują olbrzymi obszar i pokrywają przeróżne strefy klimatyczne. Można znaleźć tam zarówno pustynię w centrum jak i gęste, niemalże tropikalne lasy na wybrzeżu. Ludzie są różnorodni, jednak odcień skóry nie stanowił jeszcze nigdy podstawy do wojny. Zawsze wystarczyła do tego polityka.

Dominium ulokowane jest na samym skraju Walczących Królestw, jak określają ludzkie ziemie leniwi skrybowie. Cóż, trzeba przyznać iż niektóre państwa powstają tylko po to aby w kolejnej dekadzie zostać częścią innych, które to się rozpadają i tworzą jeszcze inne państwa. Oprócz takich potęg jak Dominium, Mei’Chi, Rai’Ga, królestwem Kronów czy Nerhią, które utrzymują swoje istnienie nieprzerwanie od setek lat, żadne państwo nie zdołało przetrwać na tych ziemiach. Niektórzy mędrcy liczą także ludy Khana jako państwo, jednak są to barbarzyńcy wędrujący po całym świecie i nie posiadają państwa jako takiego.

Klimat jest tutaj umiarkowany, zimy są łagodne a lata nie są upalne.

Dominium jest rządzone prze radę Arcymagów, jedenastu najpotężniejszych z czarodziejów tego kraju. Wykształcenie stoi tutaj na wysokim poziomie, zaś każdy obywatel ma prawo podjąć naukę magii. Tego się wręcz od nich oczekuje. Ktoś, kto nie potrafi czarować jest traktowany przez resztę obywateli jak bezwartościowy głupiec. Ponadto Arcymagowie nie utrzymują wielkiej armii. Tak po prawdzie to ich armia jest najmniejszą pośród wszystkich ludzkich państw, a jednak skutecznie odpierają ataki zarówno ludzi jak i ziemioskórych.

Ciąg dalszy na blogu.
Zapraszam zarówno do czytania jak i komentowania,
Devisto.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.