» Blog » Koszmarne Rozdanie [Kufel]
30-06-2014 23:23

Koszmarne Rozdanie [Kufel]

W działach: RPG, Kufel, Zapomniana Nierzeczywistość | Odsłony: 448

Koszmarne Rozdanie [Kufel]

Koszmarne Rozdanie to przygodowo-kryminalny scenariusz z domieszką opowieści grozy ujęty w oprawę mrocznej baśni serwowaną przez grę Zapomniana Nierzeczywistość.

Przygodę oraz darmowy podręcznik do gry można pobrać pod adresem podanym na dole posta (podręcznik jest zwięzły, ale „bogaty” - powstał na konkurs RNI3, gdzie był limit 50k znaków; rozszerzona wersja powstanie prawdopodobnie do końca lata). System wykorzystuje kości k6 i k10, a przydatnym rekwizytem do Koszmarnego Rozdania będzie talia zwykłych kart do gry. Nastrojowym dodatkiem aprowizacyjnym może być zaś czajniczek z herbatą i filiżanki.

Podczas czytania przygody warto mieć pod ręką otwarty podręcznik (nomen omen), by móc łatwo sprawdzić pojawiające się w tekście nazwy stworów (większość ma krótkie opisy w podręczniku).

Z uwagi na nieco dziwaczny charakter lokacji, w której toczy się scenariusz, należy przed grą uważnie przeczytać fragment podręcznika dotyczący Herbaciarni (czyli Nierzeczywistego lokalu złożonego z sal najróżniejszych knajp położonych w niezliczonych krainach). Szczególnie istotne są utrudnienia poruszania się po tym „multiświecie” wynikające z faktu, iż drzwi, które stanowią przejścia między odległymi lokalami przyłączonymi do Herbaciarni, każdorazowo prowadzą do innego lokalu niż poprzednio.

Scenariusz, jak i sama gra, projektowany był z myślą o graczach, którzy mają już nieco doświadczenia z RPG, ale na wszelki wypadek wyjaśniam prosty skrót, którego używałem: BG = Bohaterowie Graczy.

Zależnie od preferencji grających, przygodę bez problemu można poprowadzić bardziej na awanturniczo, bardziej na „detektywistycznie” lub bardziej na horrorowo, stosując odpowiednią narrację, etc. – oczywiście w ramach mroczno-baśniowej konwencji. Wyrugowanie elementów baśniowych wymagałoby już gruntownej przebudowy.

Zapraszam do czytania i grania.

http://zn-rpg.weebly.com/pobieranie.html

Mar

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Z pozoru jak prosta przygoda dla dzieci, a jednak po zastanowieniu się, całkiem trudna. Świetny motyw z podpowiedziami talii.

Podoba mi się, jak zwykle u Marweła.

03-07-2014 19:17
Marweł Baśniarz
   
Ocena:
0

Dzięki! Karcianych zagadek było pierwotnie 2x więcej, ale limit znaków wymusił poważne cięcia.

03-07-2014 23:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.