Outpost 2

Koszmar z Ulicy Wiązów

Artykuły

Renesans slasherów

Renesans slasherów

czyli morderca nie umiera nigdy

06-08-2012 17:43 | Agnieszka 'Kassildah' Bukowczan-Rzeszut | Komentarze: 10
Powstanie pierwowzoru slasher horrorów datuje się na rok 1960 – to wtedy mistrz Hitchcock nakręcił swoją Psychozę i przetarł szlaki autorom filmów o psychopatycznych mordercach. Sławna scena pod prysznicem wprowadziła do kina podstawowe elementy gatunku: zabójca płci męskiej plus bezbronna ofi...

Noty

Koszmar z ulicy Wiązów

11-11-2010 02:05 | Komentarze: 0
Remake filmu z 1984 roku.

Film opowiada o grupie nastolatków, mieszkających na tytułowej ulicy Wiązów.
Od jakiegoś czasu grasuje tam Freddy Krueger, zabójca, który poluje na swoje ofiary podczas snu. Bezwzględny i żądny krwi, nie odpuści nikomu, kto ma choćby najmniejsze powiązanie ze skrywanym przez niego sekretem sprzed lat.

Nie waż się zasnąć...

"One, two – Freddy’s coming for you
Three, four – better lock your door
Five, six – grab your crucifix
Seven, eight – gonna stay up late
Nine, ten – Never sleep again"

Wieści

Freddy Krueger jeszcze raz

Freddy Krueger jeszcze raz

06-01-2008 11:37 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 4
New Line Cinema poinformowało o planach realizacji całkowicie nowej części Koszmaru z Ulicy Wiązów. Oznacza to zaniechanie realizacji prequela całej serii, którego scenariusz napisał John McNaughton oraz porzucenia idei nakręcenia Freddy kontra Jason. Nie wiadomo, czy w nowym filmie o Freddym w jego postać wcieli się Robert Englund - będący jak dotychczas jedynym odtwórcą tej postaci.
Koszmar z ulicy wiązów wreszcie na DVD

Koszmar z ulicy wiązów wreszcie na DVD

24-10-2008 00:54 | Marigold | Komentarze: 0
Fanów serii Koszmar z ulicy wiązów zapewne ucieszy fakt, iż 20 listopada ukaże się na polskim rynku kolekcjonerskie wydanie DVD siedmiu części cyklu Wesa Cravena.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Nowy numer Grabarza Polskiego

Nowy numer Grabarza Polskiego

05-12-2008 12:23 | Marigold | Komentarze: 0
Ukazał się nowy numer Grabarza Polskiego - tym razem jest to wydanie specjalne, w całości poświęcone serii Koszmar z ulicy Wiązów, która po latach oczekiwania trafia wreszcie (w formacie DVD) w ręce polskich fanów horroru.
Jackie Earle Haley w Koszmarze z ulicy Wiązów

Jackie Earle Haley w Koszmarze z ulicy Wiązów

03-07-2009 00:18 | Marigold | Komentarze: 1
Platinum Dunes jest pewne komercyjnego sukcesu nowego Koszmaru z ulicy Wiązów. W udzielonym ostatnio wywiadzie Jackie Earle Haley ogłosił, że wcieli się w postać Freddy'ego Kruegera trzy razy. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje, że powróci również Rooney Mara jako Nancy. Film trafi do kin 16 kwietnia 2010 roku.
A Nightmare on Elm Street - behind the scenes

A Nightmare on Elm Street - behind the scenes

06-01-2010 17:32 | Piotr 'kilroy' Jankowski | Komentarze: 0
Remake horroru Wesa Cravena - Koszmar z ulicy Wiązów ma zawitać do kin 14 maja. Tymczasem do sieci wypuszczono materiały ukazujące powstawanie filmu.

Film znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Nowy Koszmar z ulicy Wiązów

Nowy Koszmar z ulicy Wiązów

25-02-2010 14:05 | Konrad 'Verbatim' Bąbol | Komentarze: 4
W sieci pojawiły się informacje dotyczące kolejnej odsłony Koszmaru z ulicy Wiązów.

Film ma opowiadać o zemście Freddy'ego na nastolatkach, przez których został spalony żywcem. Obok prezentujemy plakat, a zwiastun zobaczycie tutaj. Premiera jest zaplanowana na 30 kwietnia.
Koszmarna wieść dla fanów Mortal Kombat

Koszmarna wieść dla fanów Mortal Kombat

22-07-2011 11:53 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0
Po każdej walce zawodnicy potrzebują chwili spokoju i wytchnienia - czasu, żeby nabrać ponownie sił, wygoić rany i ogólnie stanąć na nogi. Jeśli spytacie jakiegokolwiek lekarza to powie wam, że w takim przypadku podstawą jest sen. Niestety zdrowy sen może stać się wspomnieniem dla zawodników Mortal Kombat, gdyż na arenę turnieju wkroczył sam Freddy Krueger. » więcej
Renesans slasherów

Renesans slasherów

06-08-2012 18:07 | Martyna 'Saya' Urbańczyk
"W obiegowej opinii slasher to zwykle kino klasy 'Z', w którym półnaga, wrzeszcząca blondynka ucieka przed mordercą po schodach na górę zamiast do drzwi wyjściowych, a jej przyjaciele palą w lesie blanty i dają się wyłapać jedno po drugim".

W ramach Mrocznego Tygodnia na Polterze Agnieszka 'Kassildah' Bukowczan-Rzeszut rzuca nieco światła na historię i stereotypy dotyczące slasher horrorów jednocześnie debiutując na łamach naszego serwisu. Zapraszamy do lektury! » więcej