string(15) ""
» Blog » Kosmos, Raport I uzupełnienie
19-07-2012 14:51

Kosmos, Raport I uzupełnienie

W działach: Kosmos, rpg | Odsłony: 10

Kosmos, Raport I uzupełnienie

 Raport #1 - dziennik pokładowy

 

 

Misja wymknęła się spod kontroli. Krążownik zdobyty, załoga rozbita, brak łączności z Ziemią. Co się do cholery stało? Byliśmy przygotowani na ewentualne zagrożenia, burze asteroid, anomalie kosmiczne, ale nikt tak naprawdę nie wierzył, iż kogoś lub coś spotkamy.

 

Misja: Nowy brzask
Dzień 88, przestrzeń kosmiczna w rejonie planety Lux89765
godz. 11: 23 czasu ziemskiego 29 lipca, rok 2567
Jednostka badawcza klasy: „Nova”
Mjr. Eli Young

 

Krążownik został zdobyty. Dnia 87 około godziny 10: 21 niespodziewanie pokład „Nieugiętego” zadrżał. Nikt nie ogłosił alarmu. Kolejno padły: intercom, światło, elektronika, łączność osobista. Przez kadłub statku dało się słychać dźwięku rozrywanego metalu, uderzeń. Znajdowałem się wtedy w kantynie. Gdy na korytarzach rozległy się strzały oficerowie zaczęli opanować sytuację. Błyskawicznie zebrałem kilkunastu żołnierzy i poprowadziłem ich do kwater. Kazałem zabrać broń i standardowy bitewny ekwipunek. Z dala było słuchać echa walki.  Dobiegliśmy z moim oddziałem do korytarza towarowego trzeciego pokładu. Byliśmy jednymi z ostatnich. Kilkaset żołnierzy czekało w gotowości na odparcie ataku. I wtedy stało się coś dziwnego. W nikłym świetle latarek ja i moi ludzie zauważyliśmy jakbym odziały stojące najbliżej włazu towarowego upadały. Osuwały się po ścianach, mdlały. Te za nimi, otworzyły w ogień w kierunku ciemnego wejścia, lecz ci tracili przytomność. Wroga nadal nie było widać, a jednostki padały jak muchy. Dowódcy stracili głowę. Jedni kazali strzelać, inny zamarli w tym i ja. Nagle cały statek ponownie się zatrząsł i kilkunastu ostatnich oficerów nakazało odwrót. Zebrałem ludzi. Mieliśmy przed sobą puste korytarze. Wybrałem hangar nr 9. Reszta oddziałów też zmierzała w stronę jednostek do ewakuacji, choć nie padł żaden rozkaz. Po drodze dołączali się naukowcy z działu laboratoryjnego i ogłupiali żołnierze. W dziewiątce było pusto. Nieopatrznie wysłałem ludzi do przygotowania jednostek do startu. W przeciwległej części hangaru stało kilkoro postaci. Wyglądali jak astronauci z historycznych nagrań pierwszego lądowania na księżycu. Prócz tego, że ich skafandry były czarne wycelowali w ludzi czymś w podobnie karabinów o spłaszczonej w poziomie lufie. Żołnierze padli nieprzytomnie zanim w nikłym świetle zobaczyli napastników. Posłałem serię z ręcznego karabinku LAG i rozkazałem odwrót. Nie widziałem czy obcy zostali ranieni. Okazało się, że przyłączyło się do mnie tylko kilkoro podwładnych. Sądzę, że reszta była w zasięgu broni wroga. Wbiegliśmy do hangaru nr 6 i jak tylko upewniliśmy się czy nikogo w nim nie było zaryglowaliśmy grodzie. Nie czekając przygotowaliśmy jednostkę „Nova”. Odlecieliśmy.

Nie wiem czy wyleciał jeszcze jakiś statek. Czujniki milczały. Całe zajście trwała około 30 minut. Nie sądzę, żeby jakaś załoga przed nami opuściła krążownik.

Stan załogi:

-  mjr. Eli Young– medyk I klasy
-  por. Doen Rehan – tech. inżynier - informatyk II klasy,
-  por. Matthew Zakhew – astrofizyk – I klasy
-  por. Rick Riho – nawigator – geolog III klasy, pilot III klasy
-  ppor. Martin Hombre Bio – chemik III klasy
-  szeregowy Berta Horowitz – strzelec V klasy
-  sierżant Mark Kowalsky – saper IV klasy

 

Gdy krążownik zniknął z naszych oczu. Zarządziłem zebranie. Przejąłem dowodzenie. Z powodu ograniczonych rezerw energii kierujemy się na planetę Lux. Może znajdziemy tam sposób pozyskania energii i nawiążemy łączność z Ziemią, z kimkolwiek.

Rozdzielone obowiązki:

- por. Rehan i por. Riho kierują jednostką.

- ppor. Hombre przejął obowiązki kucharza i zajął kwatery laboratoryjne.

- por. Zakhew dokonuje badań i obliczeń rejonu, w którym się znajdujemy

- sierżant Mark objął obowiązki kwatermistrza, pomagają mu sierżant Horowitz.

 

Misja: Nowy brzask
Dzień 89, przestrzeń kosmiczna w rejonie planety Lux89765
godz. 09:53 czasu ziemskiego 30 lipca, rok 2567
Jednostka badawcza klasy: „Nova”
mjr. Eli Young

 

Inżynier dokonał przeglądu jednostki „Nova”:

- poziom energii ogniw 96%,
- siłownia atomowa – wydajność 87% w pełni funkcjonalna,
- stan kadłuba - idealny,
- systemy nawigacyjne – funkcjonalne
- system podtrzymywania życia – funkcjonalny – zdolny do pracy przez 29 dni
- systemy hydrauliczne zewnętrzne – sprawne – (prócz hydrauliki tylnich płóz.)

- systemy tarcz:

            Przednie: OK.

            Sterburta: OK.

            Bakburta: OK.

            Kadłub: OK.
- działka przednie – sprawne, naładowane
- działka tylnie – niesprawne, nienaładowane
- systemy sterowania – elektronika funkcjonalna, niedziałające diody wskaźnikowe, rozregulowane czujniki na kadłubie, rozlegulowane czujniki sond badawczych,
- niesprawne wskaźniki pomiarowe próżni
- elektronika OK. prócz kilku układów oświetlenia, reflektorów.

 
Układy zewnętrzne, zostaną sprawdzone na powierzchni planety.

 

Sierżanci przeprowadzają inwentaryzację. Mamy do dyspozycji łazik, dwie drony badawcze. Oczekuję na raport.

Stan psychologiczny załogi:

Wszyscy członkowie nie wykazują objaw szoku wstrząsu adaptacyjnego, są stosunkowo spokojni. Nie myślą o tym, że lecimy w nieznane. Ogółem nie poruszamy tematów powrotu do domu, utraconego krążownika, obcych i marnej nadziei na ocalenie. Wszyscy kłopotliwe tematy i emocje odsuwają na skraj swojej świadomości. Pomaga im w tym praca. Na pokładzie jest cicho, wszyscy pogrążają się w swoich obowiązkach. Na razie nie muszę interweniować.

 

Za dwa dni będziemy podchodzić do lądowania.

 
Misja: Nowy brzask
Dzień 90, przestrzeń kosmiczna w rejonie planety Lux89765
godz. 08: 00 czasu ziemskiego 30 lipca, rok 2567
Jednostka badawcza klasy: „Nova”
Mjr. Eli Young

 

Otrzymałem raport z inwentaryzacji. Mamy potrzebne narzędzia, komponenty, odczynniki. Zapasów jedzenia starczy na 31 dni. Laboratorium jest w pełni wyposażone.

Broń:
- 19 granatów fosforowych
- 8 granatów odłamkowych
- 3 granaty dymne
- 10 karabinków ręcznych LAG(laser automatic gun)
- 7 pistoletów impulsowych
- 2 ciężkie karabiny TCG (tactical combat gun)
- 10 noży bojowych

 

3
Notka polecana przez: Ezechiel, feanor785
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Ezechiel
   
Ocena:
+1
Ziom, ilość granatów i amunicji jest dużo mniej emocjonująca od składu atmosfery, grawitacji, pola magnetycznego i rzeźby terenu planety. Jeśli ziomale liczą granaty zamiast robić skany (a podobno to jednostka badawcza) to zaśługują na oddychanie próżnią.

Soraski - ale w nosie mam stan psychiczny jakiś niekompetentnych leszczy z wojsk lądowych. Flota to flota, majorowie i sierżanci to mogą co najwyżej zmywać.
19-07-2012 21:42
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Fakt - wyniki analiz środowiskowych, czy zasoby pozwalające na przetrwanie (żolnierz granatem się nie naje), zapasy energii, materiały eksploatacyjne, częsci zamienne do statku, narzędzia do napraw, urządzenia badawcze, zapasy wody, żarcia... To trochę wazniejsze artykuły pierwszej potrzeby.
No ale rozumiem, że skoro "naukowa misja badawcza" odbywa się na KRĄŻOWNIKU, priorytety mogą być trochę inne. :)
20-07-2012 07:35
Cjars
    Raport 1
Ocena:
0

Materiał jest tylko uzupełnieniem raportu Feanora785. Z założenia miał być pozbawionym barw raportem wojskowym. Dodatkiem. Stworzyłem materiał by oddać wojskowy charakter akurat naszej kampanii.

Stan psychologiczny grupy jest bardzo w ważny w "Kosmosie", ponieważ BG będą stale poddawani ekstremalnym sytuacjom i doświadczeniom: samotności, strachowi, niepokojowi, stresom. Napięcia mogą zniszczyć subtelną hierarchię w załodze i sytuacje, które mogą być naprawdę paskudne.
Z resztą była gra, w której musiałem zamknąć kolegę(BG), bo podburzał resztę grupy i kwestionował moje rozkazy. Raczył to robić w gdy "przesiadaliśmy się" w próźni z jednego statku na drugi. Potem ogłuszył mnie z innym graczem by na końcu posłać mnie na śmierć. Dlaczego? Poczuł się silny, bo nasze szanse były marne a kozłem ofiarnym oczywiście był dowódca. Dlatego psycholgia odgrywa bardzo często decydującą rolę w odgyrwaniu postacią i kierowaniu sesją.
20-07-2012 23:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.