string(15) ""
» Blog » Konflikt dobiega szczęśliwego końca
19-09-2010 12:38

Konflikt dobiega szczęśliwego końca

Odsłony: 17

Encowi udało się nawiązać kontakt z drugą stroną sporu, który, jak sam Enc mówi, przybrał formę zdecydowanie zbyt agresywną.

Niestety, nie zostaliśmy poinformowani, o jakim kompromisie panowie mówią, niemniej chciałbym wierzyć, że poza "przepraszam", jakie padło ze strony administracji serwisu Mistrz Gry, poszkodowany otrzyma też wynagrodzenie, które mu się należy.

Informację na ten temat znajdziecie jako zastępczą dla pierwotnej notki, do której linkowałem.

Podzielam opinię Enca, że poszło to nieco zbyt daleko. Zakładanie multikont w celu flejmowania na mg.pl, wymiany screenami, bany dla wszystkich, wyłapywanie memów, grożenie policją... Atmosfera oporu przerodziła się w atmosferę wrogości.

Niemniej jeżeli w ten sposób udało nam się nakłonić wydawnictwo CYFROGRAFIA do uczciwości i liczenia się z aktywną w internecie częścią fandomu, przestrzec zainteresowanych współpracą przed zawieraniem umów "na słowo" i - co najważniejsze - zdobyć zaległe groszaki dla Enca (gdyż nie ukrywajmy, że prawdopodobnie te k3*100 złotych nie robi mu szczególnej różnicy), to wierzę, że

było warto.

Komentarze


von Mansfeld
   
Ocena:
+2
To na zgodę utwórzcie na Polterze (forum i sama strona) osobny dział na Roboticę. :->

Sama zgoda to najprawdopodobniej czysto marketingowe zagranie ROL-a. O ile pewnie konflikt z Enc'em zakończy się, to wątpię by nie dochodziło w niedalekiej przyszłości do podobnych.
23-09-2010 08:37
Savarian
   
Ocena:
+2
Uf... leżałem zmorzony chorobą i dopiero teraz zobaczyłem co się działo. A działo się aż miło :)

Całość świetnie działa jako przestroga. Nawet nie pomyślę w przyszłości o współpracy z MG (chyba, ze coś się drastycznie zmieni), a podejście pana Rafała, jego słowa i ton większości wypowiedzi sprawia, ze już zdecydowanie nie kupie jego produktów. I szczerze, to nie interesuje mnie czy ucierpi na tym portfel Cyfrografi czy nie. Zwyczajnie nie toleruje braku szacunku do innych, zwłaszcza w takim wykonaniu.

Po całym tym flamie ciekaw jestem jak w końcu rozwiązana została ta sprawa. "Dogadaliśmy się" to jedno ale skoro temat został wyciągnięty na forum ogólne i zrobił tyle hałasu to miło by było gdyby same strony konfliktu napisały jak sprawa sie zakończyła. (zapłacił, nie zapłacił, skasował, umieścił? etc.)
23-09-2010 10:03
nerv0
   
Ocena:
+1
Widzę, że ROL ostatecznie jednak doszedł do wniosków, które sam mu przedstawiłem i stwierdził, że tak będzie dla niego lepiej. To dobrze. :)

Tylko czy odzyskam moje konto z MG? ;)

23-09-2010 10:15
de99ial
   
Ocena:
+2
Cieszę się, że sprawa znalazła taki finał. Szkoda, że aż tak daleko to wszystko zaszło.

Dla mnie Robotica nie jest skończona, do serwisu mg.pl nabawiłem się większej rezerwy niż dotychczas, ale nie wykluczam, że jeśli z czasem Cyfrografia pokaże, że jednak jest poważną firmą to rezerwa minie.

Pozdrawiam.
23-09-2010 10:54
raskoks
   
Ocena:
+3
jaka szkoda- takie poruszenie sie skonczy ;-)
a powaznie to - kasowanie tych dyskusji nie jest dobrym pomyslem :>- niech zostana wlasnie jako ostrzezenie.
Dobrze ze Panowie sie dogadali - i niewazne na ile na to wplyw miala cala akcja - ale miloby bylo gdyby ROL takze umiescil jakies wieksze i obszerniejsze wyjasnienie niz jeden komentarz - o tak dla zamkniecia sprawy.
23-09-2010 10:58
okapi1975
   
Ocena:
0
~Chaos Spawn.
W normalnym życiu jesteśmy przyzwyczajeni do różnego rodzaju cwaniaczków. Lecz osobie która takie zagrywki wprowadza do fandomu należą się tęgie baty.
Jak dla mnie sprawa nie jest zakończona póki Rol nie przeprosi całego fandomu za swoje zachowanie i nie przeredaguje swojej umowy, czy też całkiem się z niej nie wycofa. Jak dla mnie, pali Rol za sobą całkiem mosty.
23-09-2010 17:03
Neurocide
   
Ocena:
0
Wszystko przebiegło modelowo - jak w książce Psychologia Internetu - polecam.
23-09-2010 17:15
okapi1975
   
Ocena:
0
Prawda. Froum i fandom każdego może zniszczyć. Więc tym bardziej trzeba dbać o dobrą opinię.
Zanim Rol poprawi swoją opinie choć trochę minie dużo czasu i będzie musiał poświęcić na to bardzo dużo pieniędzy.
23-09-2010 17:45
de99ial
   
Ocena:
0
okapi - przesadzasz. To była sprawa pomiędzy ROLem i Encem - oni tą sprawę wyjaśnili między sobą więc myślę, że Twoje żądania "przepraszam fandom" jest mocno na wyrost. Fandom nie został obrażony - obrażeni zostali konkretni ludzie, im być może należą się przeprosiny, jednakże niekoniecznie moim zdaniem.

Krótko - sprawa dotyczyła nie fandomu a dwóch konkretnych osób - te osoby doszły do porozumienia (z niewielką pomocą fandomu) i tyle. Sprawa zamknięta, niesmak jakiś czas zostanie.
24-09-2010 10:27
996

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie chodzi o przepraszanie fandomu, tylko o to jak się ROL fandomowi zaprezentował. I nawet jak polubownie z Encem rozwiążą sprawy to wiadomo, że smród się za nim jeszcze długo będzie wlókł. Taki lajf
24-09-2010 16:10
de99ial
   
Ocena:
0
I żadne przeprosiny tego nie zmienią, a żądanie ich jest IMHO niepoważne.

O to mi chodziło.
24-09-2010 16:11
okapi1975
   
Ocena:
0
Moim zdaniem smród będzie się ciągnął póki nie zostaną zmienione zapisy w umowie prezentowanej prze Rola i dlatego rozwiązanie problemu jednego przypadku niczego nie zmienia, pomimo dogadania się stron, a to dlatego iż meritum sprawy się nie zmieniło i taka umowa nadal pozwala na tego tupu nadużycia.
24-09-2010 16:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.