string(15) ""
» Blog » Konflikt Ceresjański zmienia się w Paper Full Thrust
21-04-2013 18:48

Konflikt Ceresjański zmienia się w Paper Full Thrust

Odsłony: 11

Konflikt Ceresjański zmienia się w Paper Full Thrust

Jakiś czas temu oggr, nowy redaktor działu biewniakowego na Polterze ogłosił nowy program naprawy tego działu. W ramach własnego wkłądu zaproponowałem WTB, czyli Wspólne Tworzenie Bitewniaka, taki bastard z dawnego WTSu, przez jakiś czas uskutecznianego na łamach forum Poltera.

Do WTB wrzuciłem swój projekt, "Konflikt Ceresjański", który miał byc bitewniakiem kosmicznym w dużej skali (krążowniki, liniowce, niszczyciele), przy niewielkiej ilości jednostek na stole. No i zacząłem wymyślać zasady, tworzyć statki, ogólnie budować coś na kształt bitewniaka. Poszło na to sporo czasu spędzonego na intensywnej pracy. I wtedy właśnie znalazłem podręcznik do Full Thrust.

Z przerażeniem odkryłem, że to, co wydawało mi się totalnie nowatorskim pomysłem na początku, w rzeczywistości zostało wymyślone dawno temu. Może nie dokładnie jota w jotę, ale oba projekty były tak podobne, że pisanie "Konfliktu Ceresjańskiego" straciło jakikolwiek sens. Już prędzej można by napisać nakładkę na Full Thrust.

No ale wtedy akurat pojawił się pomysł (i możliwości) na rezurekcję naszego niespełnionego RPG NOVA, w postaci bitewniaka NOVA 2230: Stratoyager, więc postanowiłem porzucić całkowicie plany dotyczące Konfliktu Ceresjańskiego.

Sporo zostało zrobione, dlatego stwierdziłem, że szkoda by się zmarnowało i zamiast kitrać to na dysku, w jakiejś formie udostępnię to zainteresowanym. No i od czego ma się tego bloga?

 

O tym i o paru innych sprawach związanych z bitewniakami kosmicznymi TUTAJ

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Agrafka
   
Ocena:
+2
Jak wy to robicie,że macie czas to wszystko spisywać?
21-04-2013 19:33
Z Enterprise
   
Ocena:
+3
Szybkie paluszki i ergonomiczna klawiatura, ot i cały sekret.

Trzeba będzie napisać notkę kiedyś: "Jak ćwiczyć szybkie pisanie poprzez trollerkę" :)
21-04-2013 19:41
KFC
   
Ocena:
+1
Polecanka za wykopanie FT PL.
21-04-2013 20:27
Kratistos
   
Ocena:
+3
FT jest świetny i idealnie nadaje się do przeróbek oraz nakładek fabularnych. Do dziś pamiętam odsuwanie kanapy aby wykonać zakręt trochę za bardzo rozpędzonym okrętem.

21-04-2013 20:51
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
Jest świetny, prawda.

"Panie Spock, proszę anihilować tę wersalkę, inaczej stracimy gondolę na sterburcie" :)
21-04-2013 21:04
Umbra
   
Ocena:
+1
No Zigzak powodzenia, ja tam czekałem żeby zobaczyć czy faktycznie zapał Ci się nie skończy i jestem pod małym wrażeniem ;) Dawno nie byłem na bitewniakach, muszę zobaczyć czy coś więcej wyszło z tej inicjatywy.
21-04-2013 23:49
Z Enterprise
   
Ocena:
0
No właśnie swój projekt zamknąłem, na blogu można pobrac pliki z "kartonowymi" statkami do własnych rozgrywek. To te eksperymenty z prób stworzenia czegoś składanego jak star warspocketsy - tylko bez składania w 3D :)

Edit: Porawka, próby składania w 3D też były, zapomniałem o tym. Rozszerzyłem troche wpis na blogu, dodałem trochę fotek i wzornik "trójwymiarowego statku".
22-04-2013 00:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.